Skocz do zawartości

Badania dla kierowcy samochodu służbowego...


mdyrka

Rekomendowane odpowiedzi

... osobowego, którym będą przewożone osoby. Mam tu na myśli kierowcę, który ze "służbówki" korzysta okazjonalnie. Jak w tej chwili wyglądają uregulowania prawne, wciąż trzeba mieć badania jak dla kierowcy zawodowego, dla którego głównym zajęciem jest jazda autem? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... osobowego, którym będą przewożone osoby. Mam tu na myśli kierowcę, który ze "służbówki"

> korzysta okazjonalnie. Jak w tej chwili wyglądają uregulowania prawne, wciąż trzeba mieć

> badania jak dla kierowcy zawodowego, dla którego głównym zajęciem jest jazda autem? Z góry

> dziękuję za pomoc.

w tej chwili wg przepisów każdy pracownik ,który ma w obowiązkach służbowych kierowanie pojazdem do 3,5 tony ( osobowy , ciężarowy z kratką , bus ...) musi przejść badania psychologiczne. nie dokonuje się wpisu do prawa jazdy, lecz zaświadczenie leży w aktach u kadrowej. Pracownik bez badań nie powinien kierować samochodem. Na drodze nikt tego nie sprawdza ale podczas wypadku ( tfu, tfu) firma ubezpieczeniowa może sprawdzić , inspekcja pracy też. Nie ma znaczenia czy pracownik jedzie sam , czy wiezie laptopa ( handlowiec) , towar ( przedstawiciel) czy prezesa.

zakres badań jest prawie taki sam dla "zawodowych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w tej chwili wg przepisów każdy pracownik ,który ma w obowiązkach służbowych kierowanie pojazdem do

> 3,5 tony ( osobowy , ciężarowy z kratką , bus ...) musi przejść badania psychologiczne. nie

> dokonuje się wpisu do prawa jazdy, lecz zaświadczenie leży w aktach u kadrowej. Pracownik bez

> badań nie powinien kierować samochodem. Na drodze nikt tego nie sprawdza ale podczas wypadku (

> tfu, tfu) firma ubezpieczeniowa może sprawdzić , inspekcja pracy też. Nie ma znaczenia czy

> pracownik jedzie sam , czy wiezie laptopa ( handlowiec) , towar ( przedstawiciel) czy prezesa.

> zakres badań jest prawie taki sam dla "zawodowych".

a kierowca zawodowy z wpisem do PJ, który jest zatrudniony w firmie nie jako kierowca może jezdzic na B na badaniach od C?

i czy kierowca zawodowy z wpisem na CD, zatrudniony w firmie kierując pojazdm na B musi do niego robic oddzielne badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a kierowca zawodowy z wpisem do PJ, który jest zatrudniony w firmie nie jako kierowca może jezdzic

> na B na badaniach od C?

> i czy kierowca zawodowy z wpisem na CD, zatrudniony w firmie kierując pojazdm na B musi do niego

to mój przypadek. jak wiesz mam wpis w PJ na CD ale dodatkowo wykonując badania okresowe do pracy ( co 2 lata) musiałem przedstawić lekarzowi zaświadczenie od psychologa ( w skierowaniu na badania miałem zapis że w ramach obowiązków słuzbowych prowadzę poj do 3,5 t chociaż nie mam etatu kierowcy). psycho i badanie do PJ robiłem w roku 2012 , a badania okresowe w 2013 i uznane miałem psychotesty z 2012 r ( ważne 5 lat ). na kat B nie wpisuje się żadnych kodów w PJ , nikt tego na drodze nie sprawdza , badania robi się bo jest taki przepis . kontroluje to pewnie Inspekcja pracy. Nawet mechanik , który jezdzi na awarie na drodze musi mieć takie badania.

> robic oddzielne badania?

jezeli masz zatrudnionego kierowce na etat to pewnie robi on okresowe badania. wtedy w skierowaniu wpisz mu w obowiązkach kierowanie poj do 3,5 t. zaświadczenie trzymaj w aktach na wypadek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.