Skocz do zawartości

Części ekploatacyjne


bartek6622

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się pomału do serwisu mojej C. Planuję wymienić wszystkie oleje, filtry oraz rozrząd, a w związku z nadchodzącą zimą postanowiłem zadbać o szybki. Przy okazji mam zamiar zainstalować nowy komplet hamulców. Jak oceniacie mój wybór?

u92f.png

W skrócie:

Filtry: Filtron

Olej: Motul

Klocki: ABE

Tarcze: Przód-Delphi Tył-ABE

Rozrząd: SKF

Wycieraczki: TRICKO, BOSH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> przymierzam się pomału do serwisu mojej C. Planuję wymienić wszystkie oleje, filtry oraz rozrząd, a

> w związku z nadchodzącą zimą postanowiłem zadbać o szybki. Przy okazji mam zamiar zainstalować

> nowy komplet hamulców. Jak oceniacie mój wybór?

> W skrócie:

> Filtry: Filtron

> Olej: Motul

> Klocki: ABE

> Tarcze: Przód-Delphi Tył-ABE

> Rozrząd: SKF

> Wycieraczki: TRICKO, BOSH

Filtry trochę drogie jak na Filtron ja taniej kupowałem Manna.

Olej też dosyć drogi, Amsoil wychodzi taniej. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze co do klocków i tarcz to za niewiele więcej można mieć zestaw tarcze Brembo i klocki Ferodo

> Premier.

U mnie kilku znajomych mialo problem z filtrem oleju, mianowicie komunikat o niskim cisnieniu oleju, po zmianie filtra, problem nie powrocil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> przymierzam się pomału do serwisu mojej C. Planuję wymienić wszystkie oleje, filtry oraz rozrząd, a

> w związku z nadchodzącą zimą postanowiłem zadbać o szybki. Przy okazji mam zamiar zainstalować

> nowy komplet hamulców. Jak oceniacie mój wybór?

> W skrócie:

> Filtry: Filtron

> Olej: Motul

> Klocki: ABE

> Tarcze: Przód-Delphi Tył-ABE

> Rozrząd: SKF

> Wycieraczki: TRICKO, BOSH

Osobiście wybrałbym coś innego. A ceny wydają mi sie wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przestań już lać tego Motula, bo turbiny już ledwo zipią w twoich autach.

To który jest najlepszy dla turbin...?

Mam wrażenie, że wszystkie lepsze oleje powodują, że turbiny puszczają więcej oleju... NA Selenii jakby mniej... Tak miałem w 115 JTD w Stilo i po Cromie wyjdzie chyba to samo... Miałem zalanego w Cromie LIQUI MOLY, teraz mam AMSoil i poważnie się zastanawiam nad powrotem do Selenii.... (wszystkie 5W40)

A jak to jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja do fiatów leję selenię i nigdy nie było problemu , w przyszłym roku może sprawdzę amsoila ,

> koledzy w bmw twierdzą ,że kultura pracy na amsoilu vs poprzednie castrole czy mobile to niebo

> a ziemia

nie chodzi mi o kulturę pracy, bo ta na AMSoil jest bardzo dobra... bardziej chodzi mi o ubywanie oleju przez Turbinę passed_out.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To który jest najlepszy dla turbin...?

> Mam wrażenie, że wszystkie lepsze oleje powodują, że turbiny puszczają więcej oleju... NA Selenii

> jakby mniej... Tak miałem w 115 JTD w Stilo i po Cromie wyjdzie chyba to samo... Miałem

> zalanego w Cromie LIQUI MOLY, teraz mam AMSoil i poważnie się zastanawiam nad powrotem do

> Selenii.... (wszystkie 5W40)

> A jak to jest u Was?

Selenia to bardzo dobry olej - mają do dyspozycji technologie największego koncernu olejowego na świecie. Oczywiście zapraszam na zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.