Skocz do zawartości

Kupujemy E46 diesel


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Brat planuje kupić w Niemczech E46 2.0 diesel.

Zdaje się że są tam dwie jednostki, 136 i 150KM.

Który lepszy?

Rozrząd w obu jest na łańcuchu?

Można w tym bezboleśnie podnieść moc programem? grinser006.gif

Ogólnie uwagi co do silnika mile widziane.

Jakoś w tygodniu chce podjechać obejrzeć kombi .

Będzie to jeździło głównie po autostradach i zastanawiamy się czy 100kW nie jest czasem za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brat planuje kupić w Niemczech E46 2.0 diesel.

> Zdaje się że są tam dwie jednostki, 136 i 150KM.

> Który lepszy?

> Rozrząd w obu jest na łańcuchu?

> Można w tym bezboleśnie podnieść moc programem?

> Ogólnie uwagi co do silnika mile widziane.

> Jakoś w tygodniu chce podjechać obejrzeć kombi .

> Będzie to jeździło głównie po autostradach i zastanawiamy się czy 100kW nie jest czasem za mało.

136 były w przedliftach, 150 w poliftach

136 po chipie na ok. 170 miał znajomy to wał korbowy dwa razy się poddał (ponoć standard w tych motorach), jak to zabolało na $ to chyba nie muszę mówić 270751858-jezyk.gif

ja bym osobiście w 136 się nie pchał, ale znowu w 150`tce trzeba uważać na urywające się klapki w kolektorze ssącym

tutaj trochę opisane na temat tych wad smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj młodszego czyli 150 KM brzmi lepiej w porównaniu do 136 crazy.gif i lepsza kultura pracy.

Oba są na łańcuchu.

Z tego co ja się orientuję z podnoszeniem mocy to z 136 spokojnie na 160

a z 150 na 180.

Ja mogę się wypowiedzieć o 136 którą posiadam to jest na pompie VP44, która powiedziała papa, koszt nie mały i nie każdy to potrafi zrobić i ustawić no.gif

Ogólnie gdybym zmieniał bemkę to tylko 150 KM jeżeli mowa o 2.0d zlosnik.gif bo tak to już tylko 3,0d, usunąć klapki z kolektora i gitara.

Jeżeli mowa o kombi w bmw to wg mnie jest niepraktyczny ze względu na przetłoczenia z nadkoli, gdzie masz szerokość 80 cm

W porównaniu bagażnika do octavi mk1 to przepaść zlosnik.gif

Kolejna sprawa jak przebiegi na autostaradę to 150KM z 6-cio biegową skrzynią biegów, bo 136KM ma ich 5 crazy.gif

Nie przejmuj się jak nie znajdziesz bmw z tempomatem, idzie go założyć .samemu wink.gif

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 136 były w przedliftach, 150 w poliftach

> 136 po chipie na ok. 170 miał znajomy to wał korbowy dwa razy się poddał (ponoć standard w tych

> motorach), jak to zabolało na $ to chyba nie muszę mówić

> ja bym osobiście w 136 się nie pchał, ale znowu w 150`tce trzeba uważać na urywające się klapki w

> kolektorze ssącym

> tutaj trochę opisane na temat tych wad

136KM to silnik M47, bez Common rail, na pompie VP44, jesli chcesz jeżdzić normalnie to polecam, do Chipowania nie wiem. Wydaje się, ze z tym silnikiem jest znacznie mniej problemów niz z 150 KM M47N, tak dość często padały turbosprezarki.

Mój silnik M47N2 jest ewolucją silnika M47N i nie wiem czy to przypadek ale turbo padło. Silniik jest już na CR. Tak jak pisali koledzy wyżej M47 jest w modelu przedliftowym, M47N w poliftowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak ze spalaniem 2.0d i ogolnie cenami czesci do tego modelu..

> zawieszenie jakies typowe usterki ceny turbo,sprzegla,wtryskow bardziej mnie interesuje poliftowe..

ze spalaniem w zależności od stylu jazdy,

trasa liczę 6 l

miasto 7 l

u mnie jeżeli chodzi o przedlifta:

koło pasowe (z pamięci) - 500 zł można było kupić za 200 zł,

regeneracja pompy 2,5 zł

hamulce 800 zł

olej + filtry ~400 zł,

czujnik poziomu oleju 200 wymieniony przy ~189k padł przy 220k

aku 400 zł

przepływka BOSH 500 zł (niepotrzebnie kupiona)

świece żarowe 110 zł

z tego co pamiętam smile.gif

teraz szykuje mi się maglownica do regeneracji czyli jakiś 1000 zł

Jeżeli chodzi o awarie to tylko pompa dała dup*,

turbo, dwu mas czy wtryski jak na razie OK

zawieszenie mam -50 jako tako to sie trzyma drogi i jeździ smile.gif

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli chodzi o usterki bmw e46 kombi to;

pekajace sprezyny tyl, tuleje na wahaczu przod, laczniki staba oraz notoryczna usterka ktora predzej czy pozniej nastapi to maglownica - to juz nie jest tania zabawa.

Spalanie e46 kombi 2.0d w miescie nie ma opcji mniej niz 7,5 l i to mowie o lecie, w zime spali ci nawet 9 l i niech mi nikt nie mowi ze jest inaczej, bo znam wielu co lubią sie oszukiwac w tym temacie:)

Klapki w kolektorze to nie problem, kupujesz zaslepki wymieniasz sam, np przy wymiane swiec zarowych i po problemie,

Kolejne usterki ktore wystepuja to padaja sterownik swiec w po FL - 200 zl

Podobno czunik oleju...

Ja bym na Twoim miejscu nie pchal sie w przed fl! w nich rowniez lubia psuc sie el szyby i ogolnie wykonanie jest slabsze + urywajacy sie most z podlogi z tylu smile.gif

jak brak to tylko po fl, klopotow z silnikiem nie ma jezeli ktos dba:)

a turbo czy dwumas moze pasc w kazdy Dieslu wiec o czym mowa:)

Szukalbym bogatszej wersji, bo zwyklych jest od chooya i potem tego nie sprzedasz:)

kwestia koloru i alusow bym nie bral pod uwage, lepiej skupic sie na przeszlosci, i nie ma co sie oszukiwac bezwypadku tez nie znajdziesz:) chyba ze bezwypadek - nikt nie zginął grinser006.gif

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spalanie e46 kombi 2.0d w miescie nie ma opcji mniej niz 7,5 l i to mowie o lecie, w zime spali ci

> nawet 9 l i niech mi nikt nie mowi ze jest inaczej, bo znam wielu co lubią sie oszukiwac w tym

> temacie:)

Bzdury piszesz kolego

Zobacz na moje statystyki na motostat

Link w dziale sprzedaży

>i nie ma co sie

> oszukiwac bezwypadku tez nie znajdziesz:) chyba ze bezwypadek - nikt nie zginął

> Pozdro

Jeśli chciałbyś nabyć bezwypadkowe to mam takie, może masz przykre doświadczenie jak szukałeś auta w okazyjnie cenie

Za dobre auto trzeba zapłacić ten Kto ma pewny egzemplarz

Nie jest frajerem a typowy człowiek naoglada się zdjęć na otomoto

I puka się w głowę że takie to on może kupić za 20kzl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bzdury piszesz kolego

> Zobacz na moje statystyki na motostat

> Link w dziale sprzedaży

> Jeśli chciałbyś nabyć bezwypadkowe to mam takie, może masz przykre doświadczenie jak szukałeś auta

> w okazyjnie cenie

> Za dobre auto trzeba zapłacić ten Kto ma pewny egzemplarz

> Nie jest frajerem a typowy człowiek naoglada się zdjęć na otomoto

> I puka się w głowę że takie to on może kupić za 20kzl

i co w zime tez Ci pali 7,55 tak jak obecnie? mhm smile.gif

dobra nie będe sie o to spierał, takich tematów na forach bylo juz mnostwo.

a co do bezwypadkowego to ok wiadomo zdarzają sie wyjatki, nic tylko pozazdrościc smile.gif

uwazam ze jest troche bezwypadkowych "laluni" ale w rzeczywistosci poprostu nie mialy wiekszej przygody i nie byly skladane z 3 i z przystanku Pks, ale blotnik malowany, wymiana lamp itp byla:) wiec zalezy kto jak na to patrzy,

No nic nie będe sie wiecej w tej sprawie wypowiadal grinser006.gif

zycze spalania na poziomie 7 l w miescie w zime przy -20 smile.gif

Pozdrawiam ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.