Skocz do zawartości

badanie techniczne


dennis_sc

Rekomendowane odpowiedzi

kilka miesięcy temu skończyło mi się badanie (nie jeździłem więc problemu nie było zresztą nawet nie było jak zrobić), pytanie czy

a) mogą mi na stacji robić z tego tytułu jakieś problemy?

b) wstemplują mi datę badania powiedzmy od dziś na rok czy też od końca poprzednich badań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kilka miesięcy temu skończyło mi się badanie (nie jeździłem więc problemu nie było zresztą nawet

> nie było jak zrobić), pytanie czy

> a) mogą mi na stacji robić z tego tytułu jakieś problemy?

> b) wstemplują mi datę badania powiedzmy od dziś na rok czy też od końca poprzednich badań?

a) Jeśli motocykl będzie sprawny technicznie, to nie będą robili żadnych problemów.

b) Ważność badań technicznych będzie na najbliższy rok, licząc od daty ich wykonania a nie terminu ważności poprzednich badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kilka miesięcy temu skończyło mi się badanie (nie jeździłem więc problemu nie było zresztą nawet

> nie było jak zrobić), pytanie czy

> a) mogą mi na stacji robić z tego tytułu jakieś problemy?

> b) wstemplują mi datę badania powiedzmy od dziś na rok czy też od końca poprzednich badań?

Koledzy odpowiedzi na Twoje pytania, ja tylko dodam, że na badanie techniczne powinieneś moto zapchać grinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy odpowiedzi na Twoje pytania, ja tylko dodam, że na badanie techniczne powinieneś moto

> zapchać

Tutaj masz rację bo w razie "W" to kara.gif może zaboleć.

Nie mówię o policial.gif bo to drobnostka w porównaniu do jakiegoś "bum".

W praktyce to trzeba jechać ze świadomością braku badań i zachować ostrożność podwójnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teoretycznie.

> A w praktyce - kilka lat temu ojciec był sprawcą stłuczki.

> Poszkodowany nie miał przeglądu.

> Nie miał jakichkolwiek problemów z uzyskaniem odszkodowania.

Gdyby sprawca nie miał ważnego badania TU wypłaci poszkodowanemu odszkodowanie, lecz z dużym prawdopodobieństwem wystąpi z regresem do sprawcy. A już z AC to nie ma co raczej liczyć na odszkodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdyby sprawca nie miał ważnego badania TU wypłaci poszkodowanemu odszkodowanie, lecz z dużym

> prawdopodobieństwem wystąpi z regresem do sprawcy. A już z AC to nie ma co raczej liczyć na

> odszkodowanie

Koleżanka ostatnio chciała przestawić jakieś drzewo (chyba nawet brzozę panic.gif) i przy likwidacji szkody z AC okazało się, że nie ma badań chyba od dwóch miesięcy. Odszkodowanie już wypłacili jej na konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koleżanka ostatnio chciała przestawić jakieś drzewo (chyba nawet brzozę ) i przy likwidacji szkody

> z AC okazało się, że nie ma badań chyba od dwóch miesięcy. Odszkodowanie już wypłacili jej na

> konto.

Wypłata z AC zależy od zapisów w OWU. Nie wszystkie TU by jej wypłaciły pieniądze, niektóre mają zapisy w OWU, że brak badania tech wyklucza odszkodowanie.

Natomiast macie faktycznie rację, brak badania technicznego nie wpływa na OC.

Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych

z dnia 22 maja 2003

Art. 43

Zakładowi ubezpieczeń przysługuje prawo dochodzenia od kierującego pojazdem mechanicznym zwrotu wypłaconego z tytułu ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych odszkodowania, jeżeli kierujący:

1) wyrządził szkodę umyślnie lub w stanie po użyciu alkoholu albo pod wpływem środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii;

2) wszedł w posiadanie pojazdu wskutek popełnienia przestępstwa;

3) nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym, z wyjątkiem przypadków, gdy chodziło o ratowanie życia ludzkiego lub mienia albo o pościg za osobą podjęty bezpośrednio po popełnieniu przez nią przestępstwa;

4) zbiegł z miejsca zdarzenia

Brak ważnego badania technicznego nie jest tu wymieniony, więc nie mają podstaw, żeby ściągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.