Skocz do zawartości

Czy to akumulator ?


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżance padł dzisiaj Pug 206 1.4 hdi. Nie odpalił, wyglądało jak pad akumulatora.

Aku firmy Banner, wymieniony rok temu - nówka sztuka. Przed odpaleniem napięcie na aku - 11,8V. Po podłączeniu kabli odpalił od razu. Po odpaleniu napięcie na aku 14,4V.

Wg mnie to padł akumulator, bo ładowanie raczej jest. Co myślicie ? Ten akumulator to porządny sprzęt, czy jakaś lipa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koleżance padł dzisiaj Pug 206 1.4 hdi. Nie odpalił, wyglądało jak pad akumulatora.

> Aku firmy Banner, wymieniony rok temu - nówka sztuka. Przed odpaleniem napięcie na aku - 11,8V. Po

> podłączeniu kabli odpalił od razu. Po odpaleniu napięcie na aku 14,4V.

> Wg mnie to padł akumulator, bo ładowanie raczej jest. Co myślicie ? Ten akumulator to porządny

> sprzęt, czy jakaś lipa ?

Nawet porządne potrafią paść po roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...Przed odpaleniem napięcie na aku - 11,8V...

Albo coś go obciąża i: "kradnie" prąd na postoju albo padł.

Trzeba zmierzyć prąd przy wyłączonym silniku i wyjętym kluczyku.

Jeśli będzie kilkadziesiąt do kilkuset mA to jest OK i to raczej pad akumulatora. Jeśli będzie sporo więcej to trzeba szukać co: "kradnie".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie bardzo niskie. Podładować aku, sprawdzić czy się da naładować (może się już nie dać), potem sprawdzić pobór prądu (patrz 2 posty wyżej) i obserwować jak zjeżdża napięcie.

Dobry test to obserwacja spadku napięcia przy rozruchu, ale to trzeba mieć dobry miernik (z "oscyloskopem") lub możliwość logowania danych z komputera samochodu. U mnie aku ledwo zipie, napięcie ma 12.3 V, oczko zielone (pic na wodę), a napięcie przy odpalaniu spada do 8V (logi z komputera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koleżance padł dzisiaj Pug 206 1.4 hdi. Nie odpalił, wyglądało jak pad akumulatora.

> Aku firmy Banner, wymieniony rok temu - nówka sztuka. Przed odpaleniem napięcie na aku - 11,8V. Po

> podłączeniu kabli odpalił od razu. Po odpaleniu napięcie na aku 14,4V.

> Wg mnie to padł akumulator, bo ładowanie raczej jest. Co myślicie ? Ten akumulator to porządny

> sprzęt, czy jakaś lipa ?

mam znajomą, której losowo co jakiś czas 206 podjada prąd.

do tego czasami też centralny zamek i radio żyją własnym życiem.

z tego co mi sugerował znajomy elektryk prawdopodobnie sypie się moduł pod skrzynką bezp albo w samej skrzynce.

Co jak BSI w renówkach.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio powinno być podpięte głównym przewodem pod stacyjkę, wtedy prądu nie powinno pobierać. W poprzedniej robocie mieliśmy taki fajny miernik z obejmą, którą obejmowało się kabel + i pisało wtedy pobór prądu stałego na postoju. Po wyjmowaniu po kolei bezpieczników szło wyniuchać co pobiera za duży prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Radio powinno być podpięte głównym przewodem pod stacyjkę, wtedy prądu nie powinno pobierać. W

> poprzedniej robocie mieliśmy taki fajny miernik z obejmą, którą obejmowało się kabel + i

> pisało wtedy pobór prądu stałego na postoju. Po wyjmowaniu po kolei bezpieczników szło

> wyniuchać co pobiera za duży prąd.

nie mierzyłem poboru prądu, bo nie miałem jak odpiąć aku na szybko. Natomiast tam nie ma za bardzo co pobierać prądu. Poza tym problem wystąpił nagle, nie po montażu dodatkowych akcesoriów, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> taki fajny miernik z obejmą, którą obejmowało się kabel +

Ta obejma to tzw. cęgi a miernik to tzw. miernik cęgowy.

Dokładność pomiaru takiego miernika jest ograniczona(mierzy on pole elektromagnetyczne, które jest dość łatwe do zakłócenia), małe prądy, lepiej mierzyć wpinając amperomierz w szereg.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.