Skocz do zawartości

Cena pokrycia dachu blachą...


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Dach wielospadowy, w sumie to koperta + mniejsza koperta nad garażem + kukułka nad drzwiami balkonowymi. Wg projektu 265m2, pokrycie blacha na rąbek. Za robotę obejmującą pokrycie dachu blachą ze wszystkimi potrzebnymi obróbkami + montaż rynien metalowych + montaż 8 okien dachowych dekarz rzucił kwotę.....15500.... hmm.gif

Nie przesadził mocno? Nie chciałbym z niego rezygnować, bo widziałem jego robotę, kładł wielokrotnie taką blachę (podobno trzeba wiedzieć jak to zrobić), do tego jest szybki i dokładny....warto szukać kogoś innego?

Dałem mu czas na przemyślenie tematu, rzucając kwotę 13000 - jutro ma się odezwać grinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie dużo, kończe dach robota od zera czyli więźba, okucia blacharskie, rynny, okna dachowe, podbitka - wyszło ciut mniej niż propozycją Twojego szefa,

ciut tylko że im się trochę ściagło bo wypadła im wczesniej umuwiona ale przeniesiona robota a później nie bardzo było z pogodą - w tej chwili wychodzi już miesiąc ale w sumie robią już rynny smile.gif

więc wg mnie drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wg mnie dużo, kończe dach robota od zera czyli więźba, okucia blacharskie, rynny, okna dachowe,

> podbitka - wyszło ciut mniej niż propozycją Twojego szefa,

> ciut tylko że im się trochę ściagło bo wypadła im wczesniej umuwiona ale przeniesiona robota a

> później nie bardzo było z pogodą - w tej chwili wychodzi już miesiąc ale w sumie robią już

> rynny

> więc wg mnie drogo

Dzwoniłem przed chwilą do jeszcze jakiegoś dekarza z ogłoszenia. Nie znam jego roboty, nie wiem kto on jest, ale cenę powiedział 35-40zł / m2 dachu + 300zł za okno, czyli wychodzi jak nic 13 koła za mój dach....i tyle jestem w stanie zapłacic. zlosnik.gif

Dobra - będę się targował icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli jest naprawdę dobry to nie przesadził.

> Jeśli to jakiś patałach, który tylko potrafi standardowe pokrycia robić to przesadził.

> Pozdrawiam.

Wiem, że jest dobry. Widziałem jego dachy u znajomych, do tego ma doświadczenie z blachą "na rąbek" - nie chcę, by ktoś się uczył tej blachy na moim dachu. Ale z szybkich orientacji wsród innych dekarzy, to IMO ciut dużo 270751858-jezyk.gif

Spróbuję potargować się w okolice 13 tysi. (40zł/m2 + 300 za okno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zapytaj o wolny termin. Jeśli będzie odległy to znaczy, że warto zapłacić te: "ciut dużo".

U tego, który jest tani i ma wolne terminy to chyba loteria?

Taniej wyjdzie kupon totka.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jeszcze zapytaj o wolny termin. Jeśli będzie odległy to znaczy, że warto zapłacić te: "ciut

> dużo".

> U tego, który jest tani i ma wolne terminy to chyba loteria?

> Taniej wyjdzie kupon totka.

> Pozdrawiam.

Potrzebuję dekarza na koniec października - początek listopada. To jest robota na ok. tydzień, więc większość może mnie wcisnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, że jest dobry. Widziałem jego dachy u znajomych, do tego ma doświadczenie z blachą "na rąbek"

> - nie chcę, by ktoś się uczył tej blachy na moim dachu. Ale z szybkich orientacji wsród innych

> dekarzy, to IMO ciut dużo

> Spróbuję potargować się w okolice 13 tysi. (40zł/m2 + 300 za okno)

jeżeli masz pewność co do gościa, to trzymaj się go nawet jak jest droższy. Ponegocjuj ewentualnie. Znajomi robili dach z jakiegoś nowego typu blachy, przyszła ekipa, która się tego dopiero uczyła i mają pięknie zepsuty dach. Żeby to poprawić musieli by chyba zrobić od początku. Jest tak zrobiony (zagięcia, wycięcia, mocowanie okien dachowych, wkręty) że nawet swoje laickie w tej dziedzinie oczy przecierałem ze zdumienia. Niestety są tego świadomi, bo jak się żyje w nieświadomości to jest lżej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gotowe arkusze przecięte na długość mają dojechać na budowe

Wklej koniecznie zdjęcie zrobionego dachu, bo jestem ciekawy jak to będzie wyglądać. Kiedyś robiono podobnie dachy kryte blachą, ale używano mniejszych arkuszy i tak z arkusza 2x1 robiono ze 3 sztuki. Moim zdaniem obecne blachy trapezowe czy dachówkowe są trwalsze i szczelniejsze, ale to pewnie zależy od materiału i fachowca wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kolegi teraz będzie kładła blachę na rąbek ekipa z mazowieckiego, przy braniu materiału w całości od nich (sporo taniej niż w naszych stronach) powiedzieli mu cenę 1PLN/m2 układanie blachy + 12 PLN/m obróbek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wklej koniecznie zdjęcie zrobionego dachu, bo jestem ciekawy jak to będzie wyglądać. Kiedyś robiono

> podobnie dachy kryte blachą, ale używano mniejszych arkuszy i tak z arkusza 2x1 robiono ze 3

> sztuki. Moim zdaniem obecne blachy trapezowe czy dachówkowe są trwalsze i szczelniejsze, ale

> to pewnie zależy od materiału i fachowca

Ok, zdjęcie wkleję ale dopiero za jakieś 5 tygodni. Na razie Google grafika sporo pokazuje po haśle "blacha na rąbek" wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U kolegi teraz będzie kładła blachę na rąbek ekipa z mazowieckiego, przy braniu materiału w całości

> od nich (sporo taniej niż w naszych stronach) powiedzieli mu cenę 1PLN/m2 układanie blachy +

> 12 PLN/m obróbek

Daj jakiś namiar hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wklej koniecznie zdjęcie zrobionego dachu, bo jestem ciekawy jak to będzie wyglądać. Kiedyś robiono

> podobnie dachy kryte blachą, ale używano mniejszych arkuszy i tak z arkusza 2x1 robiono ze 3

> sztuki. Moim zdaniem obecne blachy trapezowe czy dachówkowe są trwalsze i szczelniejsze, ale

> to pewnie zależy od materiału i fachowca

Zależy jak bardzo kiedyś. U mnie we wsi są domy kryte "na rąbek" ale blachą ołowianą przed wojną i do dziś te dachy się trzymają. A arkusze były dlatego cięte na małe, bo blacha była wściekle ciężka i kładzenie dużych wymagałoby sporo ludzi do noszenia i układania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dach wielospadowy, w sumie to koperta + mniejsza koperta nad garażem + kukułka nad drzwiami

> balkonowymi. Wg projektu 265m2, pokrycie blacha na rąbek. Za robotę obejmującą pokrycie dachu

> blachą ze wszystkimi potrzebnymi obróbkami + montaż rynien metalowych + montaż 8 okien

> dachowych dekarz rzucił kwotę.....15500....

> Nie przesadził mocno? Nie chciałbym z niego rezygnować, bo widziałem jego robotę, kładł

> wielokrotnie taką blachę (podobno trzeba wiedzieć jak to zrobić), do tego jest szybki i

> dokładny....warto szukać kogoś innego?

> Dałem mu czas na przemyślenie tematu, rzucając kwotę 13000 - jutro ma się odezwać

jakiej firmy blacha ile mb okapu i w jaki sposób chcesz aby to było zrobione? Zgodnie z technologią trochę czasu na to potrzeba 270751858-jezyk.gif

Ogólnie, rąbek jest bardzo wdzięcznym pokryciem, jeżeli wszystko zrobione jest dokładnie i zgodnie z technologią, która mówi że wkręty mają być niewidoczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.