Skocz do zawartości

Tynk tradycyjny na zewnątrz - cena


KOZODOJ

Rekomendowane odpowiedzi

Na szybko, bo być może jeszcze uda mi się wytynkować elewację, choć boję się przymrozków.

Ile to kosztuje? (szczególnie w Małopolsce, ale dawajcie co wiecie)

Bez żadnych styropianów itp. pierdół.

Częściowe zbijanie tynków też będzie.

Wiem, że już kiedyś u kogoś w wątku pytałem, ale odpowiedzi nie było.

Swoją drogą to konserwator zabytków domaga się, aby każdy dom malować w kolorze zbliżonym do białego, ale do odnawiania zasyfionych po roku murów nie ma zamiaru się przykładać finansowo. Dlatego nie mam zamiaru malować na biało... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jaki gips na zewnątrz? Chodzi mi o tynkowanie elewacji.

> Bo nie wiem czy mogę negocjować, czy sytuacja jest beznadziejna.

cementowo wapienny do stosowania na zewnatrz, z gipsem chodzilo mi o ten montazowy do naroznikow itd. sa rozni producenci i rozna grubosc ziarna do wyboru, ja mam jakis drobny, mam tak zrobiony caly garaz wolnostojacy, nie ma zadnego ocieplenia, porotherm 24 i ten tynk do stosowania na zewnatrz polozony wewnatrz i na zewnatrz, kladzie sie go tak samo jak wewnatrz, narozniki, szpryca, potem maszynowo nakladaja i zacieraja tymi szlifierkami, podana cena byla na gotowo i tylko 280 m2, jakby bylo z 500 to pewnie taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w okolicach Wroclawia brali okolo 28-30 pln z materialem na gotowo pod malowanie (w cenie tynki,

> gipsy, narozniki, listwy itd.)

albo i wiecej - zalezy od nierówności scian. To tynk tradycyjny, czyli krecony z betoniary, albo miksokreta, bo cienkowarstwowy mineralny sie nie nadaje. Do tego gruntowanie i dobra farba silikatowa, al o silikonowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podepne sie nieco - jaki tynk stosuje sie na zewnatrz na zwykla sciane z ceramiki? Cene tez chetnie

> poznam

cementowo-wapienny, grubowarstwowy (czyli obrzutka cementowa plus tynk). Cena jak wyzej minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> albo i wiecej - zalezy od nierówności scian. To tynk tradycyjny, czyli krecony z betoniary, albo

> miksokreta, bo cienkowarstwowy mineralny sie nie nadaje. Do tego gruntowanie i dobra farba

> silikatowa, al o silikonowa.

dokladnie taki, robiony ta taka tynkarska plujka a potem zacierany, cena zalezy od tego ile materialu trzeba zeby sciany wyprowadzic smile.gif ja dalem na to farbe elewacyjna kabe i wyglada bardzo fajnie, na razie zimy jeszcze nie przezylo ale ulewy tak i wyglada w porzadku, zobaczymy co bedzie jak przemarznie przy -25 stopniach, dla bezpieczenstwa dalem zewnetrzny na zewnatrz i do srodka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.