Skocz do zawartości

[Problem] Ślizga się sprzęgło


bartek6622

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mam problem ze swoją Cromą. Autko nie przyspiesza. Na 3,4,5,6 obroty rosną autko nie jedzie. Czuć wyraźnie, że to ślizgające sprzęgło, ponieważ wystarczy odpuścić troszeczkę i już jest w normie. Jechałem po polnej drodze na 1 i 2 kręciłem do 4k obrotów i sprzęgło nawet nie myślało uciekać. Pod górkę, i to dość stromą (14%) też nic nie uciekało na trzecim biegu. Wiecie, może co jest przyczyną tego wszystkiego. Dodam tylko, że zaczęło się tak dziać od problemów z wyjazdem z dziury. Zjechałem z drogi aby zawrócić, jednak delikatnie źle oceniłem wysokość pobocza i miałem spory problem aby wrócić na asfalt. Gdy wspinałem się na drogę a koła kręciły się w miejscu auto zgasło. Mówię norma, za mało gazu i wgl. Potem odpalam, auto szarpie silnik chodzi 3sec i gaśnie. Drugi raz odpalam to samo. Dopiero za trzecim razem udało się normalnie odpalić i pojechać. 5 min po tym incydencie wyprzedzanie, a autko nie jedzie, tylko obroty rosną. Dodam jeszcze, że zauważyłem dym gdy tak szarpał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalone sprzęgło - do wymiany...

Pamiętaj, że sprzęgło jest między silnikiem a skrzynią biegów i dla niego największe obciążenie to 6.. 5 ... 4.. bieg i przyspieszanie max w okolicy 2000 obr... 1 i 2 ma takie przełożenie, zenie koniecznie to wyczujesz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spalone sprzęgło - do wymiany...

> Pamiętaj, że sprzęgło jest między silnikiem a skrzynią biegów i dla niego największe obciążenie to

> 6.. 5 ... 4.. bieg i przyspieszanie max w okolicy 2000 obr... 1 i 2 ma takie przełożenie,

> zenie koniecznie to wyczujesz ...

No właśnie tak się dzieje, ok 2000 obrotów, i idzie 3k, 4k 5k i do odcinki. Tak jak by momentalnie sprzęgło wcisnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie tak się dzieje, ok 2000 obrotów, i idzie 3k, 4k 5k i do odcinki. Tak jak by momentalnie

> sprzęgło wcisnął.

A ja przy okazji, czy wymiana tarczy to odrazu dwumasa w zestawie idzie?

P.S.A nie lepiej bylo 2-4 lodkow pozyczyc do wypchniecia cromala z rowu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy może być taka możliwość, że olej silnikowy przedostaje się do sprzęgła? Coś zaczęło mi

> ubywać, aż kontrolę wywaliło o niskim stanie. Nie wiem tylko czy to nie przez duże spracowanie

> tego oleju. Ma już 30kkm

Mógł puścić uszczelniacz wału, ale żeby go zmienić trzeba zrzucić i skrzynie i sprzęgło z dwumasem.

Ten przebieg na tym oleju to trochę spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.