Skocz do zawartości

[F] Centralny zamek się blokuje


mizaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuższego czasu mam problem z centralnym zamkiem.

Potrafi np po zamknięciu samochodu zaryglować się i nie dać się otworzyć z kluczyka...

Wymieniłem cały zamek z siłownikiem od kierowcy, centralkę, posprawdzałem kable.... i nic.

Mam pytanko, czy da się odpiąć jakiś kabelek, aby nie uruchamiało blokady zamka?

Tak żeby się dało podnieść kołek ręką, bądź otworzyć z kluczyka?

Ostatnio mocowałem się z dziadem dobre 20min zanim udało mi się go otworzyć, jak przekręcę lekko w prawo w drzwiach kierowcy (nie na płasko jak do ryglowania) to i tak zamykają się wszystkie w taki sposób, że ręką nie da się żadnego kołka podnieść.

Już mnie nachodzi, aby kupić uniwersalny i założyć obok tego, ale qrde, przecież tan jest i powinien chodzić...powinien wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa bo oryginalny centralny zamek ma blokadę elektryczną wszystkich drzwi oprócz kierowcy więc skoro nie przekręcasz kluczyka do poziomu to te drzwi powinno się dać otworzyć od środka.

Na początek to w tym wątku jest troszkę o podobnym problemie więc może to pomoże:

jakiś tekst

Ja bym się przyjrzał mikrostykowi na klamce w drzwiach kierowcy bo on jest od ryglowania i dla pewności pominął go zwierając odpowiednie piny w e wtyczce od niego. No i oczywiście myślę, że założyłeś siłownik w drzwiach kierowcy z pięcioma pinami we wtyczce (bez ryglowania) a nie z sześcioma pinami.

> Ostatnio mocowałem się z dziadem dobre 20min zanim udało mi się go otworzyć, jak przekręcę lekko w

> prawo w drzwiach kierowcy (nie na płasko jak do ryglowania) to i tak zamykają się wszystkie w

> taki sposób, że ręką nie da się żadnego kołka podnieść.

Takie zachowanie spowoduje odłączenie mikrostyku w drzwiach kierowcy, a konkretnie brak masy na przewodzie SWBL ale tak jak pisałem wcześniej drzwi kierowcy powinno dać się otworzyć kołkiem od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłownik przed wymianą oglądałem, jest identyczny, styk od doryglowania zdemontowałem i leży w drzwiach zabezpieczony, żeby go nic nie wciskało, nie mniej jednak jak się nim bawiłem, słychać było, że doryglowuje po naciśnięciu, ale już przed naciśnięciem potrafiło zablokować wszystkie zamki

ten wątek czytałem już wcześniej, ale ja mam wymieniony cały zamek z siłownikiem, wyglądał identycznie, więc powinno być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłowniki centralnego działają prosto i skoro wszystkie naraz zachowują się niewłaściwie to raczej je bym podejrzewał gdzieś pod koniec sprawdzania. Mikrostyk odpiąłeś ale jego przewody jak każde z drzwi idą przez złącze przy słupku więc może tam jest problem. No i zawsze możesz piny nr 1 na siłownikach zewrzeć na stałe do masy co powinno na 100% usunąć możliwość zaryglowania się ich. Wtedy kierunek zostaje tylko jeden coś się dzieje na kablach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.