Skocz do zawartości

XP airbag fault


Lewy20bis

Rekomendowane odpowiedzi

> wczoraj wieczorem przy parkowaniu wyskoczył taki komunikat, świeci się kontrolka i od czasu do

> czasu piszczy. Ktoś spotkał się z takim objawem w XP i może coś podpowiedzieć ?

> pzdr

Najprawdopodobniej uszkodzona taśma przy kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to przypadkiem nie jest wina kostki pod fotelem kierowy?

> Jak miałem Pikusia, to od czasu do czasu na forum Cytrynki ludzie stękali o braku kontaktu w tej

> kostce, co skutkowało pojawianiem się kontrolki na cyferblacie.

Chryste Panie kogo ja widzę po latach palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> A to przypadkiem nie jest wina kostki pod fotelem kierowy?

> Jak miałem Pikusia, to od czasu do czasu na forum Cytrynki ludzie stękali o braku kontaktu w tej

> kostce, co skutkowało pojawianiem się kontrolki na cyferblacie.

kostkę można bezstresowo wypiąć i sprawdzić, czy rozłączyć akumulator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obstawiam kostkę pod fotelem (jeździłem XP prawie 4 lata - 3 razy to przeżyłem). Najpierw pojeździj

> fotelem przód-tył kilka(naście) razy...

jak porządnie skręcę kierownicą w lewą str to kontrolka gaśnie a w prawo zapala - więc jednak obstawiam taśmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kostkę można bezstresowo wypiąć i sprawdzić, czy rozłączyć akumulator ?

Po objawach jakie opisałeś (że zapala się przy skręcaniu kierownicą) zmieniam zdanie i stawiam na taśmę poduszki przy kierownicy. Gdybyś jednak chciał zajrzeć do kostki poduszki pod fotelem, to dla świętego spokoju odłącz wcześniej akumulator, który przecież pod tym samym fotelem się znajduje (o ile dobrze pamiętam, bo Pikusia nie mam już ze 2 lata,nad czym zresztą ubolewam oslabiony.gif).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po objawach jakie opisałeś (że zapala się przy skręcaniu kierownicą) zmieniam zdanie i stawiam na

> taśmę poduszki przy kierownicy. Gdybyś jednak chciał zajrzeć do kostki poduszki pod fotelem,

> to dla świętego spokoju odłącz wcześniej akumulator, który przecież pod tym samym fotelem się

> znajduje (o ile dobrze pamiętam, bo Pikusia nie mam już ze 2 lata,nad czym zresztą ubolewam ).

nie nie, kontrolka jest zapalona cały czas. Jak skręcę mocno w lewo to po odpaleniu i przetestowaniu się gaśnie, a jak tylko odkręcam kierownicę w prawo to od razu zapala się i wyskakuje monit airbag fault palacz.gif Tak więc jeżdżę cały czas z kontrolką. Zauważyłem też, że coraz częściej jadąc w trasie (nie wiem czy to ma znaczenie) pojawia się monit airbag fault - wcześniej tylko po uruchomieniu. Może prędkości mają coś do tego niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli na chłopski rozum wszystko wskazuje na to, że masz problem z tą nieszczęsną taśmą kierownicy.

> Mimo wszystko kostkę pod fotelem też możesz obejrzeć, bo ona również często bywa przyczyną

> zapalania kontrolki od poduszek.

da radę samą taśmę wymienić ? Jedni twierdzą, że w modelu po lifcie nie, drudzy, że da radę. Jeden goś mi powiedział, że tylko cały przełącznik zespolony (kwota zaporowa). Doraźne naprawy typu lutowanie wystarczą na b.krótki czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> da radę samą taśmę wymienić ? Jedni twierdzą, że w modelu po lifcie nie, drudzy, że da radę. Jeden

> goś mi powiedział, że tylko cały przełącznik zespolony (kwota zaporowa). Doraźne naprawy typu

> lutowanie wystarczą na b.krótki czas.

Nie mam już Pikusia więc mimo szczerych chęci nie pomogę. Może na forum Cytrynki ktoś doradzi. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak padła taśma w zwijaczu w przełączniku zespolonym w naszej Megance to kupilismy używany przełącznik zespolony z dobrą taśma za ok 250-300 PLN. Potem natknąłem się na gościa, który ponoc to naprawia, ale nie sprawdzałem jeszcze. Uszkodzona taśma czeka na chwile, kiedy ta druga sie przetrze, wtedy zrobi się na podmiankę. Z tego co pamiętam gość daje jakąś tam gwarancję na to, nie pamiętam ile to kosztuje. Zadzwoń do niego i pogadaj czy zrobi też cytrynkę. Numer tel jaki miałem to 666 045 438, sprawdż bo nie wiem czy aktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.