Skocz do zawartości

Marea - zgubne skutki zmeczenia


Przemax

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Cofajac wczoraj w nocy centralnie i mocno przywalilem tylem w betonowy slup.

Efekt to rozbita tylna szyba, mocno wgnieciona klapa i dolny 'otwierany zderzak', popekane plastiki. Moze i co jeszcze, musze looknac.

Dalo o sobie znac zmeczenie, bo ostatnio pracuje po 12 h na dobe, a potem jeszcze godzina jazdy w jedna strone frown.gif.

Mysle ze zamiast pracowicie to klepac, taniej bedzie kupic sobie tylna klape (od razu w kolorze) i inne fanty na allegro, wydajac kilkaset zlotych (wybiore jakiegos wiekszego sprzedawce, chce uniknac kupowania od zlodzieja). Sama klapa to jakies 200 zl, klapa ze zderzakiem itd ok 450.

I tu pytanie - czy do mojej Maryski JTD 110 z konca 2001 roku podejdzie np klapa od 1.8 z 1997, czy tez na przestrzeni lat czesci roznily sie miedzy soba?

PS Kurde, faktycznie jestem zmeczony - przed korekta mialem same literowki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą się różnić jakieś pierdoły typu inna uszczelka wokół szyby czy coś w tym rodzaju, na pewno nie będzie tak jak w bravo że przed fl były styki a po fl przewody w przelotce wink.gif Tak więc możesz kupować przed fl tylko patrz żeby blachy były zdrowe wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej

> Cofajac wczoraj w nocy centralnie i mocno przywalilem tylem w betonowy slup.

> Efekt to rozbita tylna szyba, mocno wgnieciona klapa i dolny 'otwierany zderzak', popekane

> plastiki. Moze i co jeszcze, musze looknac.

> Dalo o sobie znac zmeczenie, bo ostatnio pracuje po 12 h na dobe, a potem jeszcze godzina jazdy w

> jedna strone .

> Mysle ze zamiast pracowicie to klepac, taniej bedzie kupic sobie tylna klape (od razu w kolorze) i

> inne fanty na allegro, wydajac kilkaset zlotych (wybiore jakiegos wiekszego sprzedawce, chce

> uniknac kupowania od zlodzieja). Sama klapa to jakies 200 zl, klapa ze zderzakiem itd ok 450.

> I tu pytanie - czy do mojej Maryski JTD 110 z konca 2001 roku podejdzie np klapa od 1.8 z 1997,

> czy tez na przestrzeni lat czesci roznily sie miedzy soba?

> PS Kurde, faktycznie jestem zmeczony - przed korekta mialem same literowki

Blachy kupuje sie tylko osobiście. Na odległość to kupisz poobijane trupy, które i tak będziesz musiał lakierować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Blachy kupuje sie tylko osobiście.

W sumie racja, ale przeciez nie bede po nie jechal 300 km.

Kupiłem (tylko patrząc na zdjęcia), znajomy blacharz założył i jest ok.

Niewielka nieszczelność chyba jest gdzieś na uszczelkach, bo cicho gwiżdże przy większych prędkościach. No, ale czego się spodziewać przy składaniu blach, co mają ponad 10 lat.

Tylna klapa 150, zderzak kpl 200, przesylka 100, robota 200, razem 650.

O jednym mankamencie wersji przed liftem wiedziałem, ale nie miałem alternatywy. Pytanie konkursowe: co przed liftem w tylnej klapie Maryski było wyraźnie gorsze niż po?

...

Brawo! Tylna klamka buu.gif

Ale generalnie nie jest żle smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.