Skocz do zawartości

CO dom


COCON

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

Mam Dom, którego głównym źródłem ogrzewania jest kominek z DGP.

Dodatkowo położona jest normalna instalacja CO (normalne kaloryfery plus podłogówka) zasilana przez piec gazowy.

Jako, że dom usytuowany mam na wietrznym terenie (prawie szczere pole na lekkim zboczu) po głowie chodzi mi taki pomysł: wiatrak/generator na dachu-przetwornica-jakiś podgrzewacz czynnika CO z odpowiednią pompą.

Zaznaczam, że chodzi mi tylko o zwiększenie komfortu CO w okresie zimowym i traktowanie tego jako opcji dodatkowej.

Dom 128 m2 (piętrowy z użytkowym poddaszem), bez piwnicy, ściana trójwarstwowa.

Pytanie do szanownej userii czy to w ogóle ma sens (ekonomiczny? budżet to jakieś 4-5 tyś i nie wiem czy to w ogóle możliwe w tej kwocie)? Czy lepiej zasadzić się na płaszcz wodny do kominka? W obecnej sytuacji musiał by być dorobiony bo wcześniej go nie przewidywałem. Może ktoś ma jakieś doświadczenie w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czołem.

> Mam Dom, którego głównym źródłem ogrzewania jest kominek z DGP.

> Dodatkowo położona jest normalna instalacja CO (normalne kaloryfery plus podłogówka) zasilana przez

> piec gazowy.

> Jako, że dom usytuowany mam na wietrznym terenie (prawie szczere pole na lekkim zboczu) po głowie

> chodzi mi taki pomysł: wiatrak/generator na dachu-przetwornica-jakiś podgrzewacz czynnika CO

> z odpowiednią pompą.

> Zaznaczam, że chodzi mi tylko o zwiększenie komfortu CO w okresie zimowym i traktowanie tego jako

> opcji dodatkowej.

> Dom 128 m2 (piętrowy z użytkowym poddaszem), bez piwnicy, ściana trójwarstwowa.

> Pytanie do szanownej userii czy to w ogóle ma sens (ekonomiczny? budżet to jakieś 4-5 tyś i nie

> wiem czy to w ogóle możliwe w tej kwocie)? Czy lepiej zasadzić się na płaszcz wodny do

> kominka? W obecnej sytuacji musiał by być dorobiony bo wcześniej go nie przewidywałem. Może

> ktoś ma jakieś doświadczenie w temacie?

Jeśli masz DGP, to do późnej jesieni i na wiosnę można tym grzać - IMO nie ma sensu dodawanie płaszcza wodnego, jeśli wcześniej nie był wykonany.

Mam kominek 16kW z DGP i daje radę bez CO do większych mrozów w styczniu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam kominek 16kW z DGP i daje radę bez CO do większych mrozów w styczniu

..nie no spoko, mój (21 kW) też daje radę ale coraz bardziej nie chce mi się dokładać zlosnik.gif

Zastanawiam się też nad jakimś "wspomaganiem" DGP (wentylatory na kratkach w pokojach) bo w tej chwili jest grawitacyjne (małe odległości)i z tym "komfortem" bywa rożnie. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ..nie no spoko, mój (21 kW) też daje radę ale coraz bardziej nie chce mi się dokładać

Aaaa i dlatego chciałbyś się wspomóc energią wiatrową biglaugh.gif

> Zastanawiam się też nad jakimś "wspomaganiem" DGP (wentylatory na kratkach w pokojach) bo w tej

> chwili jest grawitacyjne (małe odległości)i z tym "komfortem" bywa rożnie.

Ja mam turbinkę na strychu i ta pompuje gorące powietrze do pomieszczeń na poddasze - rewelacja.

Żałuję tylko, że nie doprowadziłem jeszcze z dwóch rur na dół, bo sam kominek na dole nie wystarcza no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.