Skocz do zawartości

Wyrownalem sobie plyte


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

balkonowa, przy okazji zrobilem spadek. Uzylem zaprawy wyrownujacej Cekol ZW-04 (krecilem w betoniarce, bo jednak troche workow poszlo). Za tydzien na to styrodur i wylewka dociskowa. I mam troche dylemat, bo za cholere nie chce mi sie organizowac jakies 0,4 kubika pospolki na beton, ale z drugiej strony nie kupie w workach nic tak mocnego, jak taki, jak sam ukrece z betoniary. A chce dac mocny, zeby montowac do wylewki balustrade (jednak tak bede robil - kowal twierdzil, ze w mojej sytuacji to najlepsze wyjscie i na bank bedzie trzymac, wylewka nie bedzie pekac itd. itp.).

Co radzisz droga Filipinko? Jest jakis workowy beton z kruszywem >8mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie masz w okolicy składu z piaskiem i kruszywami? U mnie w okolicy można kupić różne kruszywa w

> workach.

hmmm kruszywa w workach, to ciekawa koncepcja zlosnik.gif Ciekawe, czy wychodzi cena, jak zwirek/keramzyt ogrodowy vs. budowlany na ciezarowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup 0,4 m3 betonu w betoniarni. Pewnie z transportem wyjdzie taniej niż pospolite ruszenie

Uuu nie bylbym tego taki pewien. 0,4m3, czyli niecala tona z 20-25zl, do tego cement jakies 110-120zl... no i pomocnik (moj ojciec) do krecenia betonu (ja wykladam i zacieram). Betoniarnia mi pol kubika betonu nie przywiezie.

Tyle, ze w workach nawet najtansza gotowa betonowa wylewka (7zl/25kg), to jakies 280-300zl.

p.s. cekol ZW-04 to jakis pierunski klej - bardziej sie klei, jak klej do styropianu. W zyciu nie widzialem takiego betonu. Co oni tam dodaja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> baumit ma workowane b-20

no wiem, ze ma b20 i b25, ale jak to wyglada? Ten cekol zw-04 sredni taki - klei sie cholernie do kielni, laty i pacy, a po wyschnieciu, mimo zwilzania, sporo rys skurczowych sie robi. Wylewke na ganku krecilem z cementu i pospolki i twarda jest jak kamien - po dwóch miesiacach lazenia ekipy krawedz nawet minimalnie nie jest ukruszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uuu nie bylbym tego taki pewien. 0,4m3, czyli niecala tona z 20-25zl, do tego cement jakies

> 110-120zl... no i pomocnik (moj ojciec) do krecenia betonu (ja wykladam i zacieram).

> Betoniarnia mi pol kubika betonu nie przywiezie.

Ja mam możliwość zamówienie dowolnej ilości w cenie około 200 zł/m3 + 50 zł za transport.

Przy większych zamówieniach transport gratis a przy laniu płyty pompa też za darmo.

Mam 3 betoniarnie w promieniu 10 km, może dlatego takie warunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cudownie więc to jest ta słynna płyta balkonu...

> Powiedz jeszcze, co to za napisy są widoczne na powierzchni na 2. fotce od góry?

jakis ruski XPS kupiony w praktikerze

p.s. zgodnie z najnowsza moda powiniennem przeprosic za jakosc zdjec, bo focilem betoniarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po co jest ta dziura w ociepleniu na ścianie?

Po to, ze nie zdazylem zrobic wylewki przed ociepleniem, bo mi na plycie rusztowanie postawili, a ociepleniem sie dochodzi do wylewki, a nie wylewka do ocieplenia. Tam bedzie wklejony XPS i na nim przyklejone plytki, jak na cokole pietro nizej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.