Skocz do zawartości

Światła


tymekradom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panda z 2003 r. moich rodziców. 2 razy zdarzyło się tak że po wyłączeniu silnika zamknięciu auta z pilota światła nie wyłączyły się. Raz rodzice to zauważyli, wystarczyło włączyć ponownie zapłon i wyłączyć i zgasły. Natomiast dziś nie zauważyli że świecą i aku się rozładował. Gdzie szukać usterki?

Z góry dziękuję za wszelkie info.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Panda z 2003 r. moich rodziców. 2 razy zdarzyło się tak że po wyłączeniu silnika zamknięciu auta z

> pilota światła nie wyłączyły się. Raz rodzice to zauważyli, wystarczyło włączyć ponownie

> zapłon i wyłączyć i zgasły. Natomiast dziś nie zauważyli że świecą i aku się rozładował. Gdzie

> szukać usterki?

> Z góry dziękuję za wszelkie info.

> PZDR

Masz włączoną funkcję wyłącznia się świateł z opóźnieniem od 30 do 240 sekund tzw 'follow me home'.

Aby to wyłączyć należy zaraz po wyjęciu kluczyka ze stacyjki klikać wajchą od długich światel, tak jakbyś chciał je włączyć i obserwować co się pokazuje na wyświetlaczu w liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale światła świeciły się bardzo długo bo auto nie odpaliło.........

> Masz włączoną funkcję wyłącznia się świateł z opóźnieniem od 30 do 240 sekund tzw 'follow me home'.

> Aby to wyłączyć należy zaraz po wyjęciu kluczyka ze stacyjki klikać wajchą od długich światel, tak

> jakbyś chciał je włączyć i obserwować co się pokazuje na wyświetlaczu w liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz włączoną funkcję wyłącznia się świateł z opóźnieniem od 30 do 240 sekund tzw 'follow me home'.

> Aby to wyłączyć należy zaraz po wyjęciu kluczyka ze stacyjki klikać wajchą od długich światel, tak

> jakbyś chciał je włączyć i obserwować co się pokazuje na wyświetlaczu w liczniku.

Wydaje mi się że ta funkcja musi być aktywowana za każdym razem. Da się ją włączyć na stale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi się że ta funkcja musi być aktywowana za każdym razem. Da się ją włączyć na stale?

Hmm, przyznam się, ze nie pamiętam, bardzo rzadko z tego korzystałem i już minęło kilka lat jak się z Pandzinką pożegnałem. Jednak czasami w jakiś sposób udawało mi się to niechcący włączyć, nawet nie wiem w jaki sposób, pewnie gramoląc się na fotelu kierowcy przy wysiadaniu i wyciąganiu jakiś pakunków z samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Panda z 2003 r. moich rodziców. 2 razy zdarzyło się tak że po wyłączeniu silnika zamknięciu auta z

> pilota światła nie wyłączyły się. Raz rodzice to zauważyli, wystarczyło włączyć ponownie

> zapłon i wyłączyć i zgasły. Natomiast dziś nie zauważyli że świecą i aku się rozładował. Gdzie

> szukać usterki?

> Z góry dziękuję za wszelkie info.

> PZDR

NIKT NIC NIE WIE??????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NIKT NIC NIE WIE??????????????????????????

i po to musisz sie drzec?

jestes pierwszy z taka przypadloscia

moze byc glupia sprawa - np klejacy przekaznik albo klejace styki w przelaczniku swiatel

albo jakies zwarcie - ale to mozesz wylapac zazwyczaj tylko wtedy jak ta usterka sie dzieje a nie w miedzyczasie

rownie dobrze moze komp wariowac i daje taki efekt - tu najprosciej zaczac od odlaczenia aku na pare minut tak zeby komp sie zresetowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po wyłaczeniu silnika, gdy świecą sie światła (pomimo że powinny być wyłączone) na wyświetlaczu jest 30, 60, 90 ...240, jeśli tak to znaczy, że funkcja 'follow me home" działa i tu należy szukać usterki.

Jeśli nie ma wyświetlonego czasu to moim zdaniem albo stacyjka, a raczej przekaźnik od świateł może się przycinać lub doteje "lewy" prąd.

Czy podczas włączania zapłonu światła zawsze wyłączają się, przetestuj to kilka razy, to może dać wskazówki, że to jednak przekaźnik od świateł. Opisz czy te objawy występują

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy po wyłaczeniu silnika, gdy świecą sie światła (pomimo że powinny być wyłączone) na wyświetlaczu

> jest 30, 60, 90 ...240, jeśli tak to znaczy, że funkcja 'follow me home" działa i tu należy

> szukać usterki.

Nie ma nic na wyświetlaczu.

> Jeśli nie ma wyświetlonego czasu to moim zdaniem albo stacyjka, a raczej przekaźnik od świateł może

> się przycinać lub doteje "lewy" prąd.

> Czy podczas włączania zapłonu światła zawsze wyłączają się, przetestuj to kilka razy, to może dać

> wskazówki, że to jednak przekaźnik od świateł. Opisz czy te objawy występują

Raz jak ja pojechałem zdarzyła się taka sytuacja że wychodzę ze sklepu a tu światła się świecą. Próbowałem wyłączyć manetka w kierownicy jednak nie działała. Nie było możliwości wyłączenia. Dopiero włączenie zapłonu spowodowało wyłączenie świateł manetką - była aktywna. Więc z tego co piszesz usterki należy raczej szukać w przekaźniku. Domyślam się że jest w body...

Dodatkowo wymyśliłem aby rodzicom zamontować światła do jazdy dziennej i to powinno częściowo rozwiązać problem. Dodam że pokonują krótkie odcinki więc i akumulator i alternator by trochę odpoczywał. Ps. szarą kostke już elektryk naprawiał a teraz dodatkowo zamontuje przekaźniki o czym wspominał.

> Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...Ps. szarą kostke już elektryk naprawiał a teraz dodatkowo zamontuje przekaźniki o czym wspominał.

Skoro kostka z kablami od świateł była już wymieniana (u mechanika) to może być, że w wyniku grzania się kabli przy kostce, styki i ścieżki w body kompie też mogły ucierpieć, ja też wymieniałem kostkę ale sam..., teraz jest ok. i mam nadzieję, że będzie kolejne 9 lat...( tyle wytzymała oryginalna), skoro jednak Ty oddajesz profesjonaliście auto aby wymienić kostkę to proponuję oddać auto do elektromechanika a potem podzielić się z nami co było przyczyną występującej usterki, nie mając umiejętności można więcej zrobić szkód niż dobrego..., co do przekaźnika to zdania są podzielone, jak kto woli tak robi,

Jeśli jednak chcesz samemu szukać usterki to oglądnij kable przy kostce od świateł czy nie mają uszkodzonej izolacji, a jak dasz radę to oglądnij body komputer, przyczyn może być wiele, ale z tego co opisałeś tu bym szukał przyczyny

Życzę powodzenia i oczekuję info po naprawie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.