Skocz do zawartości

Odkurzacz domowy - mocny, cichy... robot samojezdny?


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam porządnego odkurzacza na kolejnych kilka lat, ew. dwóch odkurzaczy - zaraz rozwinę myśl.

Teraz mam Zelmera Silencer, w mieszkaniu się sprawdzał, jestem zadowolony z zakupu, 5 lat bezawaryjnie.

Teraz chciałbym go zmienić ze względu na rosnący hałas - zużycie pewnie ma na to jakiś wpływ, oraz na mocniejszy sprzęt.

Używałem czasem Electroluxa Turbo coś tam, głośny, ale ściągał wszystko ładnie, rozglądam się, ale są drogie.

Zainteresowała mnie marka DirtDevil, tanio i parametry na papierze niezłe.

Ewentualnie proszę o poradę kogoś, kto ma odkurzacz - robot, bo w sumie co drugi dzień przy małym dziecku muszę przelecieć te 140 m.kw. i zastanawiam się, czy puszczenie odkurzacza w trakcie naszej pracy nie ułatwiłoby nam życia.

Obejrzałem przed chwilą film z EVO od DirtDevil właśnie, wygląda nieźle - ktoś ma jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem, po dosyć długich poszukiwaniach, bosch'a jakiś tekst .

Odkurzacz miał być cichy i mieć mocny silnik z dobrą siłą ssania. Do tego kilka bajerów typu 3x kółko skrętne o 360*, szczotka z włosiem do podłóg drewnianych, długi kabel i regulacja siły ciągu.

Ogólnie odkurzacz spełnia założenia cicho i mocno. Czyli cicho pracuje i ciągnie aż miło wink.gif

Nie wiem czy nada się na 140 m.kw. ale objechanie raz w tygodniu 80 m.kw. nie sprawia mu problemu. Jedyne co zauważam to dość mocno się grzeje, nie wiem czy wszystkie tego typu odkurzacze tak mają, bo nie mam porównania.

Mogę szczerze polecić ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz z 10 lat użytkuję Roomby. Nie zastępuje ona zwykłego odkurzacza, ale zamiast odkurzać co 2-3 dni, odkurzam raz w tygodniu a czasem rzadziej. A Roomba jeździ codziennie. I zawsze nazbiera tyle syfu ze sie dziwie gdzie ona to znalazła. Wielka zaleta jest to ze Roomba wjedzie pod szafki, łóżka itp. - tam gdzie zwykłym odkurzaczem jest trudno odkurzyć. Wadą Roomby jest to ze jest głośna i ze warczy ponad godzinę dziennie. Eksploatacja Roomby jest dość tania - co dwa lata trzeba jej kupić nowa baterie, szczotki tez 2-3 lata wytrzymują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.