Skocz do zawartości

[A-H] Kto ma schematy elektryczne?


bratPit

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Dwa pytania,

1) gdzie najwygodniej podłączyć dla świateł AFL sygnał + pojawiający się przy włączeniu ksenonów (chodzi o miejsce i kolor przewodu)? Muszę podłączyć światła DRL i chcę aby gasły dopiero po odpaleniu ksenonów - tak aby w razie czego można było jeździć na postojowych i dziennych - a do modułu sterującego dziennymi potrzebny mi właśnie + do ich wygaszenia.

2) gdzie (miejsce i kolor kabla) mogę odłączyć grzałkę elektryczną (Quick Heat) przy nagrzewnicy - chodzi o miejsce za przekaźnikiem - tak aby móc ją zastąpić tzw. jeżem zamontowanym na wężu chłodzenia. Po pierwsze to diabelstwo ciągnie tyle prądu, że szok, a dwa, że po zagazowaniu lepiej będzie założyć jeża i wykorzystać np 2 świece żarowe - będą żarły mniej prądu niż ten QH i jednocześnie będą grzać cały układ, a nie tylko kabinę.

dzięki,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiecie moze gdzie podlaczyc kabel od czujnika poziomu chlodziwa? Mam wlaczone powiadomienia ale nie

> mam podlaczonego czujnika, kabla tez nie mogę zlokalizować, chyba nie ma.

na schematach czujnik poziomu cieczy łączy do masy pin 10 (złącze XE2) modułu pod maską za pomocą kabla brązowo - zielonego.

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam, znalazł kolega wtyczkę?

Ja u siebie planowałem dołożenie czujnika obecności płynu w zbiorniczku, ale natrafiłem na przeszkodzę w postaci braku obsługi Kontrolki usterki w module UEC sick.gif

Musiałbym wymienić UEC na taki z wersji obsługującej czujniki płynów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sie tym nie zajmowalem brak czasu ale wcześniej szukalem ,zdjąłem zbiornik wyrownawczy ,pod nim nic nie znalazłem,,generalnie to chcialem wylaczyc komunikat braku plynu który to po każdym odpaleniu wyskakuje i pomyslalem ze jak bym zwarl przewody we wtyczce to by komunikat juz sie nie pojawial? Dobrze rozumuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze sie tym nie zajmowalem brak czasu ale wcześniej szukalem ,zdjąłem zbiornik wyrownawczy ,pod

> nim nic nie znalazłem,,generalnie to chcialem wylaczyc komunikat braku plynu który to po

> każdym odpaleniu wyskakuje i pomyslalem ze jak bym zwarl przewody we wtyczce to by komunikat

> juz sie nie pojawial? Dobrze rozumuje?

Żeby nie było komunikatu o braku płynu to po mojemu na pin 10 należy podać masę na stałe.

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żeby dostać sie do pinu trzeba wyjąć skrzynkę bezpiecznikow w komorze silnika?

ojj to już pytanie nie do mnie, ja tym autem jeżdżę de facto od soboty i go nie ogarniam nawet w zakresie podstawowej obsługi, nie mówiąc już o umiejscowieniu poszczególnych elementów i ich funkcji - umiem za to czytać schematy elektryczne wink.gif

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.