Skocz do zawartości

Klocki/tarcze - corolla e12


bb_maciek

Rekomendowane odpowiedzi

po nadspodziewanie krótkim czasie wys...ły mi się klocki i tarcze z tyłu w mojej rolce. dwa lata temu wymieniałem w norauto całość tylnego układu hamulcowego (w międzyczasie zrobiłem ok 25 - 28 tysięcy km) a tarcz i klocków już nie widać yikes.gif chyba mnie orżnęli w norauto, albo TRW/Lucass (chyba taki zestaw otrzymałem) do niczego się nie nadaje i nie wytrzymuje 30 tysięcy km...

stąd pytanie, hamulce będe robił już raczej sam, więc które klocki/tarcze polecicie (marka/model), co by dobre i tanie były smile.gif

a przy okazji nie piszczały i nie znikały w tempie szybszym niż jazda...

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TRW/Lucass

> (chyba taki zestaw otrzymałem) do niczego się nie nadaje i nie wytrzymuje 30 tysięcy km...

jak dla mnie miedzy 30 tys km a nic jest pewna roznica.

zanim zaczniesz na kims psy wieszac upewnij sie ze z zaciskami i prowadnicami jest wszystko ok.

poza tym nie wiem jak tojota ale niektore auta zzeraja szybciej klocki/tarcze z tylu niz z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po nadspodziewanie krótkim czasie wys...ły mi się klocki i tarcze z tyłu w mojej rolce. dwa lata

> temu wymieniałem w norauto całość tylnego układu hamulcowego (w międzyczasie zrobiłem ok 25 -

> 28 tysięcy km) a tarcz i klocków już nie widać chyba mnie orżnęli w norauto, albo TRW/Lucass

> (chyba taki zestaw otrzymałem) do niczego się nie nadaje i nie wytrzymuje 30 tysięcy km...

> stąd pytanie, hamulce będe robił już raczej sam, więc które klocki/tarcze polecicie (marka/model),

> co by dobre i tanie były

> a przy okazji nie piszczały i nie znikały w tempie szybszym niż jazda...

> z góry dzięki

ATE, Ferrodo + TRW i będziesz zadowolony. Od biedy klicki lukasa też mogą być chociaż mi odradzali bo zamiast ścierać sie klocek, "ścierała" się tarcza 270751858-jezyk.gif

Brat ma e12, robił klocki i tarcze, przejechał chyba tyle co Ty czyli ok 25kkm i nie widzi zużycia. Jeszcze możesz mieć taki "wałek" jak jak że wyrzucałem nowe klocko po 5tyś km....wymieniłem przewody gumowe i mam święty spokój(jak narazie wink.gif ). Może to też być u Ciebie powodem, nie droga wymiana a zapomina się o przewodach przy wymianie klocków i tarcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.