Skocz do zawartości

Zmywarka - nie startuje


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zmywarkę Amica i dzisiaj pod koniec prania zmywarka nie wypompowała do końca wody. Ręcznie wybrałem wodę ze zmywarki, ale teraz nie chce ruszyć po ponownym włączeniu. Słychać tylko pykanie i nic więcej. Wyciąganie z kontaktu nic nie zmienia. Co to może być? Można w jakiś sposób zresetować zmywarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdzałeś czy odpływ nie jest przytkany ?

> czasami wystarczy kilka pestek z cytryny ew jakaś wykałaczka

> u mnie bosch zatyka się dość regularnie

Sprawdzę jeszcze raz. Wypomowałem wodę szklanką, kieliszkiem i strzykawką. Plus metodą wywołania ciągu ssąc węża oink.gif Ale może coś jeszcze zostało smile.gif

A to by też blokowało uruchomienie zmywarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ostatnio naprawę Indesita.

Każdy program w zmywarce rozpoczyna się od odpompowania wody. Jeśli sprawdziłeś wszystkie sitka odpływy, przewody to sprawdź pompę brudnej wody czy nie jest zablokowana czy dopływa do niej prąd ewentualnie podepnij na krótko i sprawdź czy działa, uszkodzeniu ulec też mógł moduł sterujący lub też któryś z przewodów pomiędzy modułem a pompą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przerabiałem ostatnio naprawę Indesita.

> Każdy program w zmywarce rozpoczyna się od odpompowania wody. Jeśli sprawdziłeś wszystkie sitka

> odpływy, przewody to sprawdź pompę brudnej wody czy nie jest zablokowana czy dopływa do niej

> prąd ewentualnie podepnij na krótko i sprawdź czy działa, uszkodzeniu ulec też mógł moduł

> sterujący lub też któryś z przewodów pomiędzy modułem a pompą.

Metodą prób i błędów doszedłem do kodu błędu informującego o braku wody (H6). W necie zalecają sprawdzić napięcie na elektrozaworze, ale jak to zrobić? Przyłożyć miernik do tej metalowej nakrętki na końcu węża?

Z pompą brudnej wody to przeprowadziłem test, czyli wlałem litr wody do zmywarki, poszło do filtra, ale nie odpompowało wody.

Chyba nie obejdzie się bez wyciągnięcia zmywarki na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Metodą prób i błędów doszedłem do kodu błędu informującego o braku wody (H6). W necie zalecają

> sprawdzić napięcie na elektrozaworze, ale jak to zrobić? Przyłożyć miernik do tej metalowej

> nakrętki na końcu węża?

Znaleźć elektrozawór - kostkę do której wchodzi kabel będącą na trasie dopływu świeżej wody, pomierzyć czy pojawia się napięcie na zaciskach

Szukamy czegoś podobnego jak na tych zdjęciach. Widze że często elektrozawór jest zaraz za przyłączem wody po wewnętrznej stronie śćianki. Bez wyciągnięcia raczej będzie trudno się tam dostać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to by też blokowało uruchomienie zmywarki?

tak, u mnie zmywarka najpierw sprawdza czy jest woda i ją ew. odpompowuje.

jezeli nie moze odpompowac (zatkany odplyw) to sie nie wlaczy

odkrec to sitko pod dolnym goszem i rozbierz co sie da i wygrzeb paluchem,

odplyw jest zabezpieczony zeby nie polykac wiekszych przedmiotow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, u mnie zmywarka najpierw sprawdza czy jest woda i ją ew. odpompowuje.

> jezeli nie moze odpompowac (zatkany odplyw) to sie nie wlaczy

> odkrec to sitko pod dolnym goszem i rozbierz co sie da i wygrzeb paluchem,

> odplyw jest zabezpieczony zeby nie polykac wiekszych przedmiotow

Tam wyczyściłem wszystko co się dało i nadal nic. Jutro wyciągnę ją z mebli i spróbuję naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam zmywarkę Amica i dzisiaj pod koniec prania zmywarka nie wypompowała do końca wody. Ręcznie

> wybrałem wodę ze zmywarki, ale teraz nie chce ruszyć po ponownym włączeniu. Słychać tylko

> pykanie i nic więcej. Wyciąganie z kontaktu nic nie zmienia. Co to może być? Można w jakiś

> sposób zresetować zmywarkę?

Przechyl zmywarkę do tyłu, wyleje sie woda która zalega chyba w jakimś zaworze bezpieczeństwa i zmywarka ruszy. Miałem identyczną sytuację w boschu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przechyl zmywarkę do tyłu, wyleje sie woda która zalega chyba w jakimś zaworze bezpieczeństwa i

> zmywarka ruszy. Miałem identyczną sytuację w boschu

Też tak miałem. Zmywarka ruszyła po wylaniu wody .

Jeśli zalanie miało charakter jednorazowy to będzie chodzić, ale może też być jakiś wyciek stały i niedługo sytuacja się powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie z moim elektroluxem.

U mnie pod zmywarką robiło się mokro, przełączała się w odpompowywanie wody i później przez kilka godzin (do wyschnięcia) nie dawała się uruchomić.

Naprawa w autoryzowanym serwisie wyniosła mnie ok. 100zł.

Zapchał się jakiś zaworek. Fachowcy powiedzieli, że trzeba zmywarę częściej czyścić, w sensie puszczać pranie ze srodkiem czyszczącym, i nie używać za często trybu ECO.

Od dwóch lat spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Metodą prób i błędów doszedłem do kodu błędu informującego o braku wody (H6). W necie zalecają

> sprawdzić napięcie na elektrozaworze, ale jak to zrobić?

> Chyba nie obejdzie się bez wyciągnięcia zmywarki na zewnątrz.

Spróbuj wyresetować kilka razy . Pierwszy reset pokazuje i kasuje pierwszy błąd , drugi reset kasuje ewentualnie drugi błąd itd. Nie wiem jaki model masz ale reset uruchamia się włączając i trzymając na raz START i OPÓŹNIENIE i wł zasilanie . Jak ikony zaczną mrygać to na wyświetlaczu pokazują się błędy. A masz AquaStop na wężu, bo to lubi wariować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem czas na rozebranie zmywarki. Ponownie działa smile.gif Zdemontowałem pompę wody brudnej, coś tam poczyściłem i ruszyła ponownie. W sumie nie wiem czy przeczyszczenie pomogło czy przechylenie na bok i jakieś odblokowanie. Ale najważniejsze że działa smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.