Skocz do zawartości

Pomiar ciśnienia sprężania i paliwa, gdzie w Warszawie?


FDK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem dokonać pomiaru sprężania w x16xel 1.6 16v i przy okazji sprawdzić ciśnienie w układzie paliwowym, gdzie (najlepiej Praga, Praga Północ) w Warszawie mogę to zrobić szybko i poprawnie, ile taka usługa może kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tu http://www.google.interia.pl/szukaj?q=mechanika+pojazdowa+++w-wa&s=szukaj&w=sw&szukaj=

ty nie masz poważniejszych problemów . może ci jeszcze auto do w-tatu oddac ? to paranoja jakas jest . to kacik tech a nie poszukiwawczo poznawczy w zakresie gdzie w konkretnym miescie oddac auto do diagnozy lub naprawy .od tego jest regionalna panorama firm . a takie pierdolki o które pytasz zrobi ci każdy szanujący się w-tacik . lacznie z w-tatem p.Kazia 0 ile p.Kazio sam się szanuje .nie uważasz ze powinieneś to zamiescic np. tu http://forum.autokacik.pl/postlist.php?Cat=0&Board=stolyca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie unoś się, nie ma w zwyczaju zadawać pytań zanim nie czegoś nie sprawdziłem, z wyszukiwarki też potrafię skorzystać i nie znalazłem by ktoś ww. operacje wykonywał ostatnimi czasy w Warszawie. Wyobraź sobie że nie wszystkie warsztaty maja sprzęt do pomiaru kompresji i ciśnienia paliwa a nawet jak im się coś wala po szafie to patrzą na to z nabożnym strachem. Wiem, że w tym kąciku jest sporo ludzi z Warszawy czynnie udzielających się merytorycznie a nie krzykaczy którzy nawet jak nie mają nic do powiedzenia to i tak wtrącą swoje trzy grosze. Może ktoś podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, chciałem dokonać pomiaru sprężania w x16xel 1.6 16v i przy okazji sprawdzić ciśnienie w

> układzie paliwowym, gdzie (najlepiej Praga, Praga Północ) w Warszawie

Robiłem to kiedyś w ASO Auto Praga, na Radzymińskiej, ale nie polecam ze względu na ceny.

jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to brat kiedyś szukał warsztatu gdzie sprawdzą ciśnienie na listwie.

Było drogawo to zakupił niezły zestaw do takich pomiarów.

Chyba coś takiego leży w garażu:

http://allegro.pl/tester-cisnienia-wtrysku-benzyny-paliwa-0-10-bar-i3706814654.html

Do sprężania:

http://allegro.pl/miernik-tester-cisnienia-sprezania-benzyna-1010-i3690478515.html

Tańsze niż usługa, a może przydać się w przyszłości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz pewnie bym wolał kupić taki sprzęt i sam mierzyć.

Ja pamiętam jak kupiłem Astrę F i zaczynaliśmy grzebać sami. Brakowało kluczy rozmiaru 18, 16 etc. Od jednego pożyczaliśmy, drugi pożyczać nie chciał. Zaczęliśmy kupować sobie sami systematycznie i do dziś nazbierało się full narzędzi, które swoje kosztowały, użyte może raz może dwa ale są. Za usługe zapłaci się raz, a tak to narzędzia pozostaną smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego urządzenia w Warszawie, wtedy nie byłoby problemu żeby zmierzyć. Zanim kupiłem to pytałem w Auto-Crew na Sikorskiego to powiedzieli, że nie mają takiego sprzętu facepalm%5B1%5D.gif pojechałem więc do Auto-Polu na Mangalii, pomiar ciśnienia paliwa na listwie 180zł jak pamiętam yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam tego urządzenia w Warszawie, wtedy nie byłoby problemu żeby zmierzyć. Zanim kupiłem to

> pytałem w Auto-Crew na Sikorskiego to powiedzieli, że nie mają takiego sprzętu pojechałem

> więc do Auto-Polu na Mangalii, pomiar ciśnienia paliwa na listwie 180zł jak pamiętam

Ile??? yikes.gif Przecież osiemnaście złotych nie ma tego zera na końcu... mlot.gif

Co za czasy, żeby za wpięcie manometru na listwę i sprawdzenie kilka minut jak pompa pompuje, jakie ciśnienie jest spoczynkowe po wyłączeniu liczyć prawie 200 zł... angryfire.gif

No chyba, że mają tyle roboty że nie opłaca im się tego robić taniej... niewiem.gif

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Facet z recepcji już chciał wjeżdżać na halę i zlecić mechanikówi wykonanie pomiaru więc chyba

> pracy dużo nie mieli

no to ładnie... jeszcze 50zł w takiej sytuacji mógłbym zrozumieć, wjadą na halę, pokręcą się, z pomiarami zejdzie z pół godziny. Ale 180zł ?

To jest pomysł na biznes w DC, otworzyć warsztat, robić porządnie a klienci sami będą kasę przywozić palacz.gif

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Rdzawek jest już po wizycie wyszło 13, 13, 12 13, za pomiar zapłaciłem 10zł, przy czym sam przygotowałem auto do testu i sam je poskładałem. Ale jak kto ma Astrę F to wie że to 5min. roboty. Test przeprowadziliśmy trzy razy, bo i manometr właściciela zakładu ostatni raz użyty był jak Piłsudski pogonił ruskich pod Kijów więc i z wprawy wyszedł smile.gif Ja kręciłem on się zapierał na manometrze. Trochę się dziwił czemu chciałem sprawdzać ciśnienie, skoro Rdzawiakowi nic nie dolega. Ogólnie bardzo miły człowiek. Zakład jest na ul. Giliarskiej 4. Niestety ciśnienia na listwie nie sprawdziłem bo manometr gdzieś zaginął. Z ciekawych rzeczy które dowiedziałem się odnośnie długiego kręcenia po wymianie baku, bo i o to zagadałem, to to że może podczas składania pompy coś źle włożyłem. Podobnież gumowy kołnierz wokół pompy może być źle założony, wie ktoś coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.