Skocz do zawartości

Akcesoria do V50


golobek

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze masz ustawione światła? Jak jedziesz w kompletnej ciemności to daleko świecą czy kilkanaście metrów przed autem? Często fabrycznie już źle ustawione były lampy w V50-tkach...

Lepsze żarówki świecą niewiele lepiej od zwykłych (ale dobrej firmy) za to przepalają się 4 razy szybciej. Jak kupowałem te lepsze to wytrzymywały mi 3 miesiące, a zwykłe zwykle około roku, więc nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze masz ustawione światła? Jak jedziesz w kompletnej ciemności to daleko świecą czy kilkanaście

> metrów przed autem? Często fabrycznie już źle ustawione były lampy w V50-tkach...

Też to zauważyłem i byłem ustawiać bo słabo swieciły !

Są tam plastikowe trybiki ,które lubia się pozacierać i trudno tym regulować !

Poza tym soczewki w volvo v50 słabo świecą !

> Lepsze żarówki świecą niewiele lepiej od zwykłych (ale dobrej firmy) za to przepalają się 4 razy

> szybciej. Jak kupowałem te lepsze to wytrzymywały mi 3 miesiące, a zwykłe zwykle około roku,

> więc nie polecam.

Co do żarówek to przez trzy lata nie spaliła mi się ani jedna ! smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też to zauważyłem i byłem ustawiać bo słabo swieciły !

> Są tam plastikowe trybiki ,które lubia się pozacierać i trudno tym regulować !

Pod tymi trybikami są uszczelki - jak są suche to na bank regulacja popęka. Nie należy tego ruszać bez przesmarowania np. WD-40. Coś jest nie tak z tymi całymi reflektorami konstrukcyjnie, bo na stacjach tym urządzeniem do świateł też im wychodzi że trzeba ustawić snop na te 20m przed autem. Najlepiej ustawić samemu zgodnie z prawem na obniżenie snopu światła o 1,2% - podjeżdżasz do ściany, odznaczasz i na każdy metr w czasie odjeżdżania snop musi spadać o 1,2% czyli jak odjedziesz 5metrów ma świecić niżej o 6cm.

> Poza tym soczewki w volvo v50 słabo świecą !

> Co do żarówek to przez trzy lata nie spaliła mi się ani jedna !

Mało jeździsz na światłach albo masz za niskie napięcie na żarówkach, co by też potwierdzało, że słabo świecą. W poprzednim aucie miałem na żarówkach 11,7V i przez 14 lat ani jedna żarówka się nie przepaliła zlosnik.gif

Wg mnie w V50tkach po dobrym ustawieniu świecą rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod tymi trybikami są uszczelki - jak są suche to na bank regulacja popęka. Nie należy tego ruszać

> bez przesmarowania np. WD-40. Coś jest nie tak z tymi całymi reflektorami konstrukcyjnie, bo

> na stacjach tym urządzeniem do świateł też im wychodzi że trzeba ustawić snop na te 20m przed

> autem. Najlepiej ustawić samemu zgodnie z prawem na obniżenie snopu światła o 1,2% -

> podjeżdżasz do ściany, odznaczasz i na każdy metr w czasie odjeżdżania snop musi spadać o 1,2%

> czyli jak odjedziesz 5metrów ma świecić niżej o 6cm.

> Mało jeździsz na światłach albo masz za niskie napięcie na żarówkach, co by też potwierdzało, że

> słabo świecą. W poprzednim aucie miałem na żarówkach 11,7V i przez 14 lat ani jedna żarówka

> się nie przepaliła

> Wg mnie w V50tkach po dobrym ustawieniu świecą rewelacyjnie.

qurka żona zabrała auto do pracy a jadę do sklepu i nie wiem jakie żarówki kupić H ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.