Skocz do zawartości

Felgi/opony 125p


Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze jakie byly seryjne? 165/70 czy 175/70? Ja mam na tyle szersza ale to wariacja poprzedniego wlasciciela. grinser006.gif

Po drugie wloskie mialy felgi o rozmiarze 6J13 z ogumieniem 185/70R13. Duzo ciezej bedzie sie tym krecilo?

Po trzecie a jakby zastosowac felgi 14 zeby zejsc z tego profilu 70? Czy nie bedzie glupio wygladal? np 175/60R14?

Po czwarte zlosnik.gif Czy felgi stalowe pomalowac na orginalny szary czy moze lepiej walnac na matowy bialy? Karoseria czerwona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjne to 165SR13, co jest odpowiednikiem dzisiejszej 165/80. Dębica jeszcze robi takie opony chyba do dzisiaj.

Najbardziej popularny zamiennik to 175/70, aczkolwiek pełno ludzi jeździ też na 185/70, bo taki rozmiar właśnie był montowany do polonezów od 83 roku, ale nie każdych (pewnie jako opcja), a poźniej już chyba seryjnie. Skoro w polonezie taką opone dawali to pewnie w 125p też da rade kręcić kierą normalnie, bo płyta podłogowa i zawieszenie to to samo.

Jeśli masz felge 4,5j i chcesz żeby wyglądało jak oryginał to 165/80, jeśli nie zależy na oryginale to 175/70, ale koło jest wizualnie mniejsze, na 185/70 wygląda dobrze, ale robi się spory balon na tak wąskiej feldze ok.gif

Ja w swoim mam 175/70, ale zakładam 185/70 tylko, że będize to na feldze ats classic 7j

Edit. jesli chodzi o felge 14" to opone raczej 175/65/14. Na felgach tzw. "motylkach" przy takiej oponie fiat wygląda świetnie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po pierwsze jakie byly seryjne? 165/70 czy 175/70? Ja mam na tyle szersza ale to wariacja

> poprzedniego wlasciciela.

> Po drugie wloskie mialy felgi o rozmiarze 6J13 z ogumieniem 185/70R13. Duzo ciezej bedzie sie tym

> krecilo?

> Po trzecie a jakby zastosowac felgi 14 zeby zejsc z tego profilu 70? Czy nie bedzie glupio

> wygladal? np 175/60R14?

> Po czwarte Czy felgi stalowe pomalowac na orginalny szary czy moze lepiej walnac na matowy bialy?

> Karoseria czerwona.

Oryginał w Dużych Fiatach tak jak kolega napisał to 165R13 czyli profil 80

Można założyć 185/70R13.

Kolor - tylko oryginalny szary + mały plastikowy kołpak ok.gif

Jakoś tak mi się najbardziej bandzior podoba.

fiat125p.jpg

Tutaj masz dla porównania biały:

fiat_34000.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oryginał w Dużych Fiatach tak jak kolega napisał to 165R13 czyli profil 80

> Można założyć 185/70R13.

> Kolor - tylko oryginalny szary + mały plastikowy kołpak

> Jakoś tak mi się najbardziej bandzior podoba.

> Tutaj masz dla porównania biały:

Kurde to ojciec w 125p z 1987 mial wlasnie 165 i to mnie zmylilo. A moze to wlasnie 165S? Ale profil to na pewno 70 byl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurde to ojciec w 125p z 1987 mial wlasnie 165 i to mnie zmylilo. A moze to wlasnie 165S? Ale

> profil to na pewno 70 byl.

W 87' chyba nie zakładali (i chyba w ogóle nie produkowali) 165/70 R13 ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po pierwsze jakie byly seryjne? 165/70 czy 175/70? Ja mam na tyle szersza ale to wariacja

> poprzedniego wlasciciela.

Na początku 125p miały felgi 4,5" i do tego opony 165SR13 (czyli 165/82 R13) lub 175SR13 (czyli 175/82 R13). Potem były szersze felgi z Poloneza, czyli 5" i te same opony lub 185/70 R13. Ty pewnie masz już szersze felgi, to myślę, że śmiało można zakładać opony w rozmiarze 185/70 R13 ok.gif

> Po drugie wloskie mialy felgi o rozmiarze 6J13 z ogumieniem 185/70R13. Duzo ciezej bedzie sie tym

> krecilo?

O jakie "włoskie" chodzi? hmm.gif Skąd informacja o takich felgach? Nie sądzę żeby taka szerokość jakoś znacząco wpłynęła na ilość siły potrzebnej do kręcenia fajerą wink.gif

> Po trzecie a jakby zastosowac felgi 14 zeby zejsc z tego profilu 70? Czy nie bedzie glupio

> wygladal? np 175/60R14?

Kwestia gustu. Jak nie założysz czegoś takiego, nie spojrzysz jak to wygląda to nie będziesz wiedział. 125p na 14" wygląda tak:

2013-05-17%252010.57.56.jpg

btc9.jpg

Nie wiem jakie tu są dokładnie rozmiary opon, ale wyszłoby mniej więcej coś takiego.

> Po czwarte Czy felgi stalowe pomalowac na orginalny szary czy moze lepiej walnac na matowy bialy?

> Karoseria czerwona.

Kwestia gustu. Mi się standardowe szare niezbyt podobają, a z tymi czarnymi dekielkami to już w ogóle słabo... crazy.gif Natomiast uważam, że białe stalowe felgi wyglądają świetnie i pasują prawie do każdego koloru auta. Chociaż mi by się widział granatowy Fiat (lub inne auto) z pomarańczowymi felgami grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oryginał w Dużych Fiatach tak jak kolega napisał to 165R13 czyli profil 80

> Można założyć 185/70R13.

> Kolor - tylko oryginalny szary + mały plastikowy kołpak

> Jakoś tak mi się najbardziej bandzior podoba.

> Tutaj masz dla porównania biały:

imho to są felgi z poloneza DF nie miał chyba okrągłych otworów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na początku 125p miały felgi 4,5" i do tego opony 165SR13 (czyli 165/82 R13) lub 175SR13 (czyli

> 175/82 R13). Potem były szersze felgi z Poloneza, czyli 5" i te same opony lub 185/70 R13. Ty

> pewnie masz już szersze felgi, to myślę, że śmiało można zakładać opony w rozmiarze 185/70 R13

Musze zobaczyc jakie mam felgi bo planuje dac do regeneracji na zime.

> O jakie "włoskie" chodzi? Skąd informacja o takich felgach? > Nie sądzę żeby taka szerokość jakoś

> znacząco wpłynęła na ilość siły potrzebnej do kręcenia fajerą

Widzialem gdzies w necie takie info nawet mam gdzies zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.