Skocz do zawartości

KzAK wykrywacz do profili w suficie podwieszanym


62545tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam w mieszkaniu sufity podwieszane, nie wiem w którym miejscu są profile i czy mam wzmocnienie pod montaż lamp, muszę zamontować jakieś żyrandole, wybrane przez żone sa mega ciezkie... Moze ktos polecic jakis wykrywacz do profili? A moze macie jakis patent na montaz ciezkich zyrandoli? Chyba musze sie dobic do prawdziwego sufitu... i na mega dlugim kolku? Obawiam sie, że mocowanie typu parasolka wyrwie mi plyte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież to nie musi być kołek całostalowy (inaczej zwany: w koszulce stalowej), wystarczy Ci

> zwykła koszulka nylonowa i kołek dwugwintowy; do tego dokręcisz, co potrzeba.

mam ze 20 cm do sufitu, a i trzeba sie wwiercic w sufit... ile cm moze miec sufit;) bym nie przewiercil sie do sasiada;)?

ciekawe czy sa tak dlugie te sruby;)

a sa na rynku jakies wykrywacze profili?

Bo cos mi sie przypomina, ze gdzies tam mam zrobiony profil na lampe..., ale czlowiek, ktory robil mi sufity niestety juz... nie zyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam ze 20 cm do sufitu, a i trzeba sie wwiercic w sufit... ile cm moze miec sufit;) bym nie

> przewiercil sie do sasiada;)?

20cm ale ważniejsze pytanie: jaki to strop? Bo być może zwykły kołek się nie nada, wszak on jest do pełnego materiału, a jak będzie pustka?

> ciekawe czy sa tak dlugie te sruby;)

Śruba to nie problem: na dwugwint nakręcisz nakrętkę długą,

287357192-6334.jpg

to przedłużysz dowolnie długim nagwintowanym prętem i gotowe

> a sa na rynku jakies wykrywacze profili?

> Bo cos mi sie przypomina, ze gdzies tam mam zrobiony profil na lampe..., ale czlowiek, ktory robil

> mi sufity niestety juz... nie zyje

Zawsze możesz spróbować wykrywaczem do metalu... hmm.gif

post-109606-14352522525636_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 20cm ale ważniejsze pytanie: jaki to strop? Bo być może zwykły kołek się nie nada, wszak on jest do

> pełnego materiału, a jak będzie pustka?

> Śruba to nie problem: na dwugwint nakręcisz nakrętkę długą,

> to przedłużysz dowolnie długim nagwintowanym prętem i gotowe

> Zawsze możesz spróbować wykrywaczem do metalu...

mieszkanie w bloku, budowa lata 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem tego:

tuleja_mosiezna.jpg

Bierzesz szpilkę odpowiedniej długości, wkręcasz kawałek jej w kołek mosiężny i wciskasz w dziurę na szpilce robisz "kontrę" z dwóch nakrętek i wkręcasz do max oporu (będzie dość ciężko szło jak się będzie rozszerzał), potem do tej szpilki przykręcasz co chcesz.

Dobrze zamontowane te kołki wytrzymują podobno kilkaset kg, u mnie na 4 albo 6 wiszą dwie duże drabiny, i ja się na nich "podnosiłem" i nadal trzyma ok.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a sa na rynku jakies wykrywacze profili?

> Bo cos mi sie przypomina, ze gdzies tam mam zrobiony profil na lampe..., ale czlowiek, ktory robil

> mi sufity niestety juz... nie zyje

Mocny mages, może być neodymowy z głośnika, z miseczki magnetycznej itp. Ja na szybko potrzebowałem, to posłużyłem się listwą magnetyczną cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.