Skocz do zawartości

Zaślepka linki sprzęgła - Astra F


golibroda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam proste pytanie:

Czy nowa linka sprzęgła do Astry f (ta z nie zakrzywionym końcem) posiada w komplecie zawleczkę (zatyczkę) zakładaną na gwint po drugiej stronie dźwigni skrzyni biegów,naprzeciwko nakręcanego plastiku do regulacji długości linki ?

Pękła mi ponownie linka (po 2 latach) i nie wiem czy przyczyną nie było pęknięcie tej zatyczki. Nie ma jej na gwincie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden problem to dorobić, lub kupić w ASO - 7 59 943 - 4,44zł.

Nie zwróciłem uwagi jaka u brata była w eFce, ale jak to miałem w ręku to się zastanowiłem jakim cudem to się tam trzyma na tym gwincie skoro to i tak jest luźne.

W ogóle to lepiej wg mnie byłoby wkręcić nakrętkę lub dwie i zakontrować, będzie to pewna blokada przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adam_w

> Nie zwróciłem uwagi jaka u brata była w eFce, ale jak to miałem w ręku to się zastanowiłem jakim

> cudem to się tam trzyma na tym gwincie skoro to i tak jest luźne.

Oryginalna już dawno poszła w niepamięć gdzieś po drodze pewnie.

To co mam teraz to samoróbka, a raczej przeróbka jednej z blaszek od mocowania jakiegoś podzespołu w Astrze F. W tę blaszkę wkręcał się oryginalnie blachowkręt.

Nie wiem od czego to brałem ale zdaje egzamin.

Bez tego ta plastikowa nakrętka potrafiła się luzować jakimś sposobem spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adam_w

> Dzięki za informację. 4 zł nie pieniądz, dokupię. Stara służyła15 lat

> P.S.

> O nakrętkach też myślałem

Chyba, że dasz plastikową dodatkową nakrętkę, która posłuży jako kontra.

Zwykła metalowa z czasem zardzewieje i będzie problem z odkręceniem jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba, że dasz plastikową dodatkową nakrętkę, która posłuży jako kontra.

> Zwykła metalowa z czasem zardzewieje i będzie problem z odkręceniem jej.

Przeszukałem wczoraj po sklepach brakującego elementu i jest na niego ogromny deficyt frown.gif Może jeszcze coś dziś znajdę, a może trzeba odwiedzić szrot.

Nakrętki są teraz takie ala aluminiowe z wierzchu i naet przy SAT nie rdzewieją.

Zastanawiam się tylko czy ten element zapinki nie powoduje,że potrzebny jest jakiś luz/ruch i nie może być na sztywno spięte do łapy. A nakrętki (najprostsza konstrukcja) nie usztywni (spowoduje zakłócenia) ruchu linki i kolejną szybszą awarię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adam_w

Koniec linki luźno wchodzi w ramię sprzęgła więc na sztywno i tak nie będzie, nawet skręcając na dodatkową nakrętkę (kontrę) bo nakrętka służąca do regulacji ma kształt dopasowany do ramienia sprzęgła, a sam otwór w ramieniu jest nie okrągły, a "jajowaty". Poza tym nakrętkę dać trzeba jako pierwszą, a nie po przeciwnej stronie ramienia.

Poza tym, nie wiem jak w przypadku linki zamiennika, bo w oryginalnej nie szło dopasować mi rozmiaru nakrętki. Nie była to ani 6 ani 7mm, tylko 6.5, a tego juz nie chciało mi się latać i dopasowywać po sklepach. Dorobiłem z blaszki w którą wkręca się blachowkręt i jest po problemie.

Taka przykładowa blaszka z jakiej można to dorobić jest zastosowana w Astrze F jako element mocujący zegary w desce rozdz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koniec linki luźno wchodzi w ramię sprzęgła więc na sztywno i tak nie będzie, nawet skręcając na

> dodatkową nakrętkę (kontrę) bo nakrętka służąca do regulacji ma kształt dopasowany do ramienia

> sprzęgła, a sam otwór w ramieniu jest nie okrągły, a "jajowaty". Poza tym nakrętkę dać trzeba

> jako pierwszą, a nie po przeciwnej stronie ramienia.

> Poza tym, nie wiem jak w przypadku linki zamiennika, bo w oryginalnej nie szło dopasować mi

> rozmiaru nakrętki. Nie była to ani 6 ani 7mm, tylko 6.5, a tego juz nie chciało mi się latać i

> dopasowywać po sklepach. Dorobiłem z blaszki w którą wkręca się blachowkręt i jest po

> problemie.

> Taka przykładowa blaszka z jakiej można to dorobić jest zastosowana w Astrze F jako element

> mocujący zegary w desce rozdz.

Tak,tak wiem jaki jest sposób mocowania. jednak zasmuciłem się, że rozmiar gwintu jest niestandardowy !

W takim razie pewnie szrot lub przeróbka z innej blaszki.

Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.