Skocz do zawartości

Brak mocy FF1 1.6 ZeTec.... czujnik prędkości pojazdu....


Keengoo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

otóż jakiś czas temu zaczął pojawiać się problem - podczas jazdy (prędkość ok. 80-100km/h) auto traci moc, wskazówka prędkościomierza spada do zera, obroty w porządku. Odpuszczam gaz, wciskam ponownie - czuć szarpnięcie, prędkościomierz już działa, auto przyspiesza normalnie...

Zachodziłem w głowę OCB - na kompie żadnych usterek, ani bieżących, ani w pamięci.

Poszperałem trochę w necie i doczytałem, że pada czujnik prędkościomierza - szlag, myślę, parę stówek w plecy frown.gif....

Podniosłem auto wypiąłem wtyczkę z czujnika, powietrzem przedmuchałem i spryskałem electric cleanerem styki, po czym wpiąłem kostkę na miejsce...

Od tamtej pory zero problemów.

Ponoć jest to typowa przypadłość focusów pierwszej generacji, więc jeśli ktoś ma takie objawy, to ma gotową odpowiedź cool.gif

Dziękuję za uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> otóż jakiś czas temu zaczął pojawiać się problem - podczas jazdy (prędkość ok. 80-100km/h) auto

> traci moc, wskazówka prędkościomierza spada do zera, obroty w porządku. Odpuszczam gaz,

> wciskam ponownie - czuć szarpnięcie, prędkościomierz już działa, auto przyspiesza normalnie...

> Zachodziłem w głowę OCB - na kompie żadnych usterek, ani bieżących, ani w pamięci.

> Poszperałem trochę w necie i doczytałem, że pada czujnik prędkościomierza - szlag, myślę, parę

> stówek w plecy ....

> Podniosłem auto wypiąłem wtyczkę z czujnika, powietrzem przedmuchałem i spryskałem electric

> cleanerem styki, po czym wpiąłem kostkę na miejsce...

> Od tamtej pory zero problemów.

> Ponoć jest to typowa przypadłość focusów pierwszej generacji, więc jeśli ktoś ma takie objawy, to

> ma gotową odpowiedź

> Dziękuję za uwagę

W sumie mozna zrobic z tego watek "Zrob to sam". Popracuje nad tym w ponoedzialek lub wtorek :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.