Skocz do zawartości

Problem z temperaturą.


sawer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam problem z temperaturą w mojej foczce. Jest to foka mk1 2000r, 1,6 z sekwencją. Problem jest dla mnie dziwny i postaram się go opisać jak najdokładniej.

W przedziale 0 - 80 km/h wskaźnik temperatury stoi w pionie i nawet nie drgnie. W momencie przekroczenia tej prędkości wskazówka zaczyna iść w górę i dochodzi prawie do czerwonego. Po lekkim zwolnienia w ciągu 2 może 3 sekund wraca do pionu, ale gdy nie zwalniam cały czas wisi w okolicach czerwieni.. Jest to dość dziwne bo nie mają tu znaczenia obroty silnika. Mogę go tyrać na 5 czy 6 tysiącach na 2 biegu i wskazówka stoi w pionie, a jak tylko zbliżam się do ok 80 - 90 km/h znowu wali w górę nawet jak jadę na 2 czy 3 tysiącach na 4 czy 5 biegu. Nie ma też znaczenia czy jadę na benzynie czy gazie, czy mam włączone ogrzewanie czy nie. Jest to o tyle dziwne że nie wyobrażam sobie jak silnik mógłby się schłodzić w ciągu tych 2/3 sekund w ciągu których po zwolnieniu wraca temperatura do normy. Co więcej w poprzednim aucie przy niesprawnym układzie chłodzenia było zupełnie odwrotnie - im wyższa prędkość tym silnik mocniej chłodzony był powietrzem i mniej się grzał... Nie wiem czy obstawiać jakiś problem z czujnikiem temperatury który źle pokazuje czy faktyczni auto się grzeje... Czy ma ktoś jakiś pomysł co to może być i jak zacząć weryfikację tego problemu? Z góry dzięki za wszelką pomoc i domysły. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> obstawiam czujnik temperatury znajdujący się w górnej części silnika (między świecami)....

> a płynu nie ubywa ?

płynu nie ubywa a też obstawiałem ten czujnik dlatego że jak wymieniałem świece to się odczepił kabalek od czujnika - miał urwany zaczep i ślady wklejenia go na sylikon... No cóż kupie ten czujnik i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.