Skocz do zawartości

i30 1,6 CRDI 2009 rok z DPF czy bez


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Zastanawiam się nad zakupem i30 SW 1,6 CRDI 115 KM - pierwsza rejestracja czerwiec 2009, krajowy. Czy ktoś się orientuje czy był montowany filtr DPF czy dopiero po lifcie i wprowadzeniu Euro5 zapakowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie. Zastanawiam się nad zakupem i30 SW 1,6 CRDI 115 KM - pierwsza rejestracja czerwiec

> 2009, krajowy. Czy ktoś się orientuje czy był montowany filtr DPF czy dopiero po lifcie i

> wprowadzeniu Euro5 zapakowali?

To zalezy po lifcie teoretycznie wszystkie mialy, przed liftem tez niektore mialy. Podlaczyc pod kompa w ASO i zobaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo się dowiem. Gdzieś znalazłem odpowiedź z Hyundai Polska że dopóki nie było to wymagane (możliwa rejestracja) nie sprowadzali samochodów z filtrem żeby nie podnosić cen sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niedługo się dowiem. Gdzieś znalazłem odpowiedź z Hyundai Polska że dopóki nie było to wymagane

> (możliwa rejestracja) nie sprowadzali samochodów z filtrem żeby nie podnosić cen sprzedaży.

Nie wierz im bo czesto byly z DPF zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niedługo się dowiem. Gdzieś znalazłem odpowiedź z Hyundai Polska że dopóki nie było to wymagane

> (możliwa rejestracja) nie sprowadzali samochodów z filtrem żeby nie podnosić cen sprzedaży.

najprościej wleźć pod auto i szukać grubej puszki z rurkami od góry i dołu dołączonymi do kostki elektryki.

można też "wsadzić palec" rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif w "odbyt" ooniee.gifpanic.gif znaczy się wydech i zobaczyć czy wyjdzie usmalony sadzą czy takim szrawy osadem. jak sadza DPF'a niet, jak czyst lub delikatny szary osad DPF jest.

sory za oink.gif ale nie mogłem sie powstrzymać, ot taki proktolog - amator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpakowałem paluch w ruru - czarny jak u kominiarza, trudno domyć od sadzo-miotacza. Chyba będzie bez, ale sprawdzę jeszcze dokładnie na serwisie wink.gif Też trochę za mocno wali dieslem z rury jak go odpalam w garażu - Octavia z DPF tak nie śmierdziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też trochę za mocno wali dieslem z rury jak

> go odpalam w garażu - Octavia z DPF tak nie śmierdziała.

klekot bez DPF'a wali smrodem parafinopodobnym.

z realcji "prokto-operacji" wygląda na "stawiacza zasłony sadzo-dymnej" wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie. Zastanawiam się nad zakupem i30 SW 1,6 CRDI 115 KM - pierwsza rejestracja czerwiec

> 2009, krajowy. Czy ktoś się orientuje czy był montowany filtr DPF czy dopiero po lifcie i

> wprowadzeniu Euro5 zapakowali?

Mam i30 po lifcie, z 2010 r., jest bez DPF-u - kupiłem chyba jedną z ostatnich sztuk bez filtra w połowie 2011 r. Wtedy można było kupić auta z 2010 r. z DPF-em. Hyundai chyba miał specjalne pozwolenie na sprzedaż aut z Euro4 w 2011 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak posumuję. Serwis w którym samochód był zakupiony sprawdzał opcje i stwierdził że jest filtr cząstek i nie ma dwumasy. Serwis w którym pracuje kumple popracował chyba dokładniej bo sprawdzał czy można zamówić część zamienną w postaci filtra i nie ma takiej opcji więc nie mam filtra.

Wynik 1:1

Wspominaliście żeby zrobić badanie rury palcem - jak pisałem palec cały w sadzy. Wali też jakąś parafinką czy innym ustrojstwem więc zakładam że nie mam filtra i mogę się korkować w mieście piwo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.