Skocz do zawartości

jaka powinna być długośc amortyzatorów astra II 1.6 8v 2000r


zbyster

Rekomendowane odpowiedzi

witam. moja astra Hatchback ma bardzo niski tył co skutkuje przytarciami zderzaka o asfalt na dziurach[ podejrzewam że są założone jakieś krótsze- co prawda mam koła 14" ale to i tak wg. mnie samochód powinien być wyższy].

Jaka powinna być oryginalna długość amortyzatorów i sprężyn z tyłu astry 2?

Ew. Jak podnieść tył samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jaka jest oryginalna długość sprężyn? ew. z jakiego innego samochodu założyć dłuższe aby

> pasowały?

Szukaj po katalogach części samochodowych, ja sobie kupiłem sprężyny na przód firmy jamex wydłużone o jeden zwój i wzmocnione, ale ja potrzebowałem podnieść swój wóz parę centów zdarza się, że zapuszczam się w dość ciężkie tereny jak na auto calssic grinser006.gif

> Ps. Jak to "chwilowe rozwiązanie" się nazywa?

> i na mniej więcej na jak długo wystarczy?

Zanim założyłem wyższe sprężyny to miałem te gumy usztywniające/podwyższające wystarczyły mi na mniej więcej 2 lata, później się ugniotły i spłaszczyły.

Szukaj na popularnym serwisie aukcyjnym - gumy podwyższające.

Wesołych Świąt

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam. moja astra Hatchback ma bardzo niski tył co skutkuje przytarciami zderzaka o asfalt na

> dziurach[ podejrzewam że są założone jakieś krótsze- co prawda mam koła 14" ale to i tak wg.

> mnie samochód powinien być wyższy].

> Jaka powinna być oryginalna długość amortyzatorów i sprężyn z tyłu astry 2?

> Ew. Jak podnieść tył samochodu?

siadający tył jest cechą charakterystyczną samochodów z dociążonym tyłem - np domontowanym hakiem holowniczym (i/lub obciążanym ponad przepisowe 50kg), zamontowanym LPG, wożącym ciężary etc. Oryginalnie są dostępne sprężyny wzmocnione dla wersji z hakiem holowniczym - to załatwia problem, nie wiem czy są zamienniki sprężyn wzmocnionych. Amortyzatory nie mają na to wpływu,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a z czego spasują dłuższe lub twardsze sprężyny?

> Nie chce inwestować w nowe bo nie wiem ile jeszcze będę jeździł tym samochodem.

masz LPG/hak w tym aucie?

jeżeli chcesz używane to jedyna chyba rada na to jest taka, żeby kupić sprężyny w dobrym stanie (np z jakichś rozbitków z Niemiec na części etc.), nie sądzę żebyś potrzebował dłuższych, a po prostu normalne. Być może pasowałyby z kombi do hatchbacka ale to już musiałbyś pojechać do firmy gdzie sprzedają używki mają jedne i drugie i fizycznie je porównać (długość, średnica całej sprężyny i średnica drutu) bo możesz się przejechać i samochód nagle będzie podniesiony w górę a do tego nie będzie siadał przy obciążeniu - nie tylko będzie wyglądał karykaturalnie bo to najmniejszy problem, ale będzie twardy jak wóz drabiniasty, będzie się źle prowadził w zakrętach, a i szybko mogą się wykończyć np piasty,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a z czego spasują dłuższe lub twardsze sprężyny?

> Nie chce inwestować w nowe bo nie wiem ile jeszcze będę jeździł tym samochodem.

Mam! poszukałem w EPC i cóż się okazuje, otóż, dla wersji hatchback i sedan wytrzymalsze sprężyny o których pisałem - czyli dla wersji z hakiem holowniczym - mają numer OE 4 24 030 czyli ... taki sam jak sprężyny w Astrach G Coupe występujące ze standardowym zawieszeniem (nie obniżonym).

A zatem musisz szukać sprężyn z Astry Coupe w wersji nieobniżonej - identyfikacja literowa tych sprężyn to JQ, nr GM 90576167 lub 9118378,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ułatwię skromny.gif

http://allegro.pl/sprezyna-jq-tyl-oryginal-gm-astra-ii-g-bertone-i3826210404.html

Tu jest sztuka, ale może ma jeszcze jedną.

zlosnik.gif

W sumie chodzi o taką, która środkową część ma bardziej rozciągniętą.

A jak nie to takie polecam:

http://allegro.pl/sprezyny-sprezyna-opel-astra-ii-g-tyl-wzmocnione-i3778627335.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ech jakoś nie dopatrzyłem i myślałem, że proponujesz założyć centralnie na środku belki

Widzę, że żarty się Ciebie trzymają zlosnik.gif

> firmę znam z ...nazwy, nie wiem nic n/t ich jakości,

Niezłą jakość, brat miał na przodzie i dobrze się sprawowały, nie to co siadające Lesjoforsy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzę, że żarty się Ciebie trzymają

wink.gif wiesz jak jest, życie na poważnie czasem jest nie do przyjęcia, kiedy trzeba na poważnie to na poważnie, a kiedy można pożartować to warto

> Niezłą jakość, brat miał na przodzie i dobrze się sprawowały, nie to co siadające Lesjoforsy

a to OK, chociaż nie wiedziałem, że Lesjofors siada, w czasach kiedy ja to sprzedawałem nie miałem żadnej reklamacji, na dziesiątki sprzedanych kompletów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam lpg.

> to jakby załozyć te spręzyny

> http://allegro.pl/sprezyny-sprezyna-opel-astra-ii-g-tyl-wzmocnione-i3778627335.html to tył

> podniesie się więcej w porównaniu do tych gum podwyższających?

parafrazując klasyka powiem tak:

na tak zadane pytanie może być tylko jedna logiczna odpowiedź, tyle się podniesie ile się podniesie,

nie znam długości Twoich sprężyn, nie znam grubości podkładek, żeby porównać to ze sprężynami w aukcji, nie wiem ile każdy z elementów siądzie pod obciążeniem Twojego auta,

chcesz najtaniej to daj podkładki, chcesz nowe sprężyny to kup te wzmocnione, auto będzie stało normalnie, a z tego co koledzy piszą zapewne nie siądą i będziesz z nich zadowolony,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.