Skocz do zawartości

ktoś tu używa GTB8A - pytanie mam.


Marecki78

Rekomendowane odpowiedzi

podłączyłem dziś GTB8A, zasilanie bezpośrednio z aku i czinczami do radia.

Czy wyłącza się Wam subwoofer samoczynnie po wyłączeniu radia?

Bo u mnie "terkocze" po minucie od wyłączenia radia ale dioda "power" nie gaśnie.

Podłączę więc zasilanie przez przekaźnik sterowany sygnałem z anteny automatycznej i plus będzie odłączany.

Ale wyłączać powinien się raczej sam hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Zakupiłem subwoofer Blaupunkta EMB 800A i można powiedzieć, że jest to bliźniaczy model. Jeszcze go nie podłączyłem, ale na dniach powinno mi się udać jak dokupię kable i przejściówkę mini iso do radia (radio to Blaupunkt London MP37).

Mam pytanie. Czy radio również masz Blaupunkta? Bo chciałbym podłączyć woofer w taki sposób żeby dało się nim sterować z poziomu radia (ma jakieś opcje w menu). Teraz nie wiem jak się wpiąć do radia dwoma chinchami. Są przejściówki mini iso, ale mają jedno wyjście na woofer. Czytałem jeszcze, że wpiąć się również można w pin 3 oraz 8 gniazda A Iso, ale to również jest tylko na jeden chinch sygnał. Czy w takim przypadku należy użyć przejściówki tzw. Y?

W ostateczności wezmę sygnał z kanałów przedniego lewego i prawego.

Co do Twojego pytania to sprawdź co się dzieje po odpięciu kabla sterującego. Po prostu fizycznie go odłącz od suba. Jak pomoże to znaczy, że sygnał nie do końca zanika na tym kablu po wyłączeniu radia.

U mnie w tym radiu, o którym pisałem mam specjalny pin do sterowania załączaniem wzmacniacza oraz sygnał anteny automatycznej, więc może i u Ciebie są 2. Jeżeli tak to spróbuj wykorzystać ten drugi. Może obejdzie się bez zbędnego rzeźbienia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do radia (radio to Blaupunkt London MP37).

> ...

To radio posiada funkcję osobnego sterowania subem, możliwośc ustawienia jego pasma przenoszenia i poziomu sygnału itp. Nie pamiętam już do którego pinu mialem podłączonego suba ale nie stosowalem osobnej kostki tylko pojedynczy pin wpięty w mniejsze gniazdo. Aby doprowadzić sygnal do obu kanałów nalezy użyć złączkę "Y".

Błędem byłoby pobranie sygnału z bocznych kanałów, podczas gdy radio umożliwia niezależne podłączenie subwofera!

Grało to wszystko razem bardzo dobrze i w czasie jazdy mogłem bez problemu w razie potrzeby dopasować poziom suba bezposrednio na panelu radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakupiłem subwoofer Blaupunkta EMB 800A i można powiedzieć, że jest to bliźniaczy model.

podłączyłem pod RCA w JVC i śmiga. Sub ustawiłem na samym subie i steruję również nim z radia.

Co do wzbudzania - zasilam przez przekaźnik sterując sygnałem z anteny i śmiga bez problemu waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Błędem byłoby pobranie sygnału z bocznych kanałów, podczas gdy radio umożliwia niezależne

> podłączenie subwofera!

No i właśnie tego chciałbym uniknąć, bo koszt wykonania tego zgodnie ze sztuką żaden, a przyjemność z użytkowania znacznie wyższa.

Zamówiłem takie rzeczy:

Zestaw kabli Hollywood Energetic CCA-28

Taki adapter: Adapter (Nie chciałem takiego kablowego żeby niepotrzebnie miejsce zajmował).

Do tego jeszcze takie mini iso (może nie dokładnie to, ale w tej wersji + sub):

MiniISO_LineOut-Sub.jpg.

Co do tego mini iso to wydaje mi się, że jest to lipa, bo w gnieździe C1 jest tylko wyjście na 4 kanały, masa i sygnał do załączania wzmacniacza, więc to wyjście jest pewnie klonem któregoś z kanałów i tyle. W każdym bądź razie zamówiłem z myślą przerobienia tej przejściówki.

Druga sprawa to podłączenie wyjścia na subwoofer.

Natrafiłem na taką grafikę i tak zamierzam to podłączyć/przerobić jak na obrazku:

67_1288975769.jpg

Do tego celu zamówiłem sobie dodatkowo standardowy wtyk ISO na dawcę celem pozyskania pinu do podłączenia pod numerem 3.

Ogólnie powinno to działać. Od razu uprzedzam opinie, że kable zasilające w tym zestawie są aluminiowe i miedziowane. Ten subwoofer ma tylko 75W RMS, więc i tak są jak sądzę na wyrost do tego sprzętu grinser006.gif

Zresztą dyskotek nie będę urządzał, a i bagażnika mi szkoda mimo iż do najmniejszych nie należy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.