Skocz do zawartości

Wygłuszenie/remont ściany


nonmaximus

Rekomendowane odpowiedzi

Strzała fachury zlosnik.gif

Jest sobie mieszkanie w bloku typu rama H. Ogólnie to mieszkanie w miarę mało akustyczne, ale żeby nie słyszeć gadającego sąsiada zza jednej ze ścian (a ma dość "głośny", mało przyjemny głos) muszę jakoś się odizolować. Ściana to nierówna biała cegła. W środku brak większych kabli (instalacja i tak do wymiany). Do powieszenia na ścianie TV, wieszak ze szklanymi półkami i ze dwie półki na kwiatki grinser006.gif Na podłodze panele.

Pomyślałem, że najpierw da się stelaż, żeby ściana złapała pion i linię (jakie polecacie?). Potem wypełnienie (co?). Na to blacha ołowiana 1,8 mm i na to płyta GK. Na koniec szpachla + farba.

Co ewentualnie nie tak? Jakieś podpowiedzi? Co z instalacją elektryczną i antenowo-kablową? Obecnie są puszczone w maskownicy wieszaka z półkami.

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi i pomoc! waytogo.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna mineralna 10, stelaż, płyta G/K. U mnie daje radę, subiektywnie głośność dźwięków dochodzących zza ściany spadła o połowę (jedynie z basami jest gorzej).

Są ponad to specjalnie pianki w płytach z tego, co pamiętam to 1m2 kosztował jakieś 500plnów więc dałem sobie spokój.

Najlepszą efektywność ma jednak wełna mineralna i Cię kosztami nie zabije.

Poczytaj tego linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepszą efektywność ma jednak wełna mineralna i Cię kosztami nie zabije.

Bzdura. Na izolacyjność akustyczna od dźwięków powietrznych ma wpływ masa materiału. Dlatego ściany międzylokalowe w budynkach wielorodzinnych robi się z materiałów o dużej gęstości tj. żelbet, cegła, bloczki betonowe lub silikatowe.

Są nawet specjalne płyty GK z wkładką ołowianą. Stosuje się je jednak głównie w budownictwie medycznym przy wykańczaniu pomieszczeń z aparatami RTG lub tomografami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak, tylko wełna jest gruba (i nie w każdym zakresie dźwięków izoluje). Blacha ołowiana robi

> robotę - spróbuj popodsłuchiwać co się dzieje w pokoju z RTG

Dokładnie. Tak na szybko... Ciężka wełna np. dachowa ma ciężar własny około 150kg/m3. Ołów ponad 11000kg/m3. Łatwo obliczyć, że 1m2 blachy ołowianej gr. 1,8mm to mniej więcej masa 1m2 wełny mineralnej gr. 7,5cm.

Z tym, że w ściany nie daje się zazwyczaj tak twardej (ciężkiej) wełny i stosuje się wełny o ciężarze 40-60kg/m3. Czyli sama wełna musiałaby mieć ze 20cm żeby dorównać izolacyjności akustycznej blachy 1,8mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Drogie. Tutaj przykładowa cena za ołów:

W prywatnym zastosowaniu może być. W działalności komercyjnej takie rozwiązanie nie przejdzie i trzeba stosować elementy systemowe. Na szczęście ceny odbiegają trochę od oferty detalicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Strzała fachury

> Jest sobie mieszkanie w bloku typu rama H. Ogólnie to mieszkanie w miarę mało akustyczne, ale żeby

> nie słyszeć gadającego sąsiada zza jednej ze ścian (a ma dość "głośny", mało przyjemny głos)

> muszę jakoś się odizolować. Ściana to nierówna biała cegła. W środku brak większych kabli

> (instalacja i tak do wymiany). Do powieszenia na ścianie TV, wieszak ze szklanymi półkami i ze

> dwie półki na kwiatki Na podłodze panele.

> Pomyślałem, że najpierw da się stelaż, żeby ściana złapała pion i linię (jakie polecacie?). Potem

> wypełnienie (co?). Na to blacha ołowiana 1,8 mm i na to płyta GK. Na koniec szpachla + farba.

> Co ewentualnie nie tak? Jakieś podpowiedzi? Co z instalacją elektryczną i antenowo-kablową? Obecnie

> są puszczone w maskownicy wieszaka z półkami.

> Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi i pomoc!

przerabiałem miesiace temu efekt gwarantowany.

Profile 10cm na pion w to wełna isover AKU i na to płyta gipsowa na tym mam TV i ani z jednej strony nic nie słychac ani z drugiej nawet jak jest głośno. wczesniej było słychać wyraźnie teraz czasem jak się dosłucha to niewyraźne szmery. Więc stwierdzam że działa, ale też miałem wcześniej obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ołowiowym świństwem bym nie ryzykował. Ale płyta g-k jak najbardziej. Wskazówka - zastosuj system jednego producenta, tzn profile, płyty i wszystkie taśmy. Gwarantuje to, że wszystko się "zgra". Różnic cenowych nie ma zbyt wielkich.

Rigips ma w swojej ofercie chyba nawet specjalną linię płyt wygłuszających - zobacz sobie na ich stronie, mają też filmy na youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.