Skocz do zawartości

Aveo T300 - jak zdemontować nakładkę przedniego słupka ?


tdon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zdemontować plastikową nakładkę przedniego lewego słupka, celem umieszczenia pod nią przewodów oraz zasilacza do rejestratora (kamerki). Sama kamerka ma być umocowana tuż obok wewnętrznego lusterka. W moim poprzednim T250 takie manewry wykonałem bez najmniejszych problemów. W T300 próby jak na razie są bezskuteczne - podejrzałem okolice z użyciem latarki, odchyliłem nieco tapicerkę i poszarpałem plastik w nadziei, że puszczą zaczepy, ale moim zdaniem jest tam haczyk wyprofilowany w taki sposób, jakby zdjęcie nakładki było możliwe tylko ruchem ku dołowi, po demontażu kokpitu ... Zapewne da się to zdjąć prościej, tylko nie wiem jak a nie chcę tego połamać.

Może ktoś wie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Chciałbym zdemontować plastikową nakładkę przedniego lewego słupka, celem umieszczenia pod nią

> przewodów oraz zasilacza do rejestratora (kamerki).

> Może ktoś wie ???

ja bym tam nic nie wpychal, tam sa poduchy ...

przewod zasilajacy do kamerki spokojnie zmiescisz pod uszczelka, a zasilacz w okolicy lampki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam kamerkę koło lusterka. Kabelek pościłem w podsufitce (swoją drogą to strasznie szajska ta podsufitka, paluchy od przodu można wsadzić), następnie na styku podsufitki i słupka wcisnąłem go pod plastik słupka, przejechałem pod uszczelkę drzwiową, na wysokości dołu schowka wyjechałem pod tapicerkę. Z tym że ja jestem zasilony z zapalniczki więc spod tapicerki wyjechałem na styku z tunelem środkowym i obok fotela wyjechałem prosto do zapalniczki, ale i tak tylko widać kabelek do gniazda. Latem planuję dorobić jakieś zasilanie w nogach pasażera- podzielisz się informacja gdzie znaleźć kable do zapalniczki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tez mam kamerkę koło lusterka. Kabelek pościłem w podsufitce (swoją drogą to strasznie szajska

> ta podsufitka, paluchy od przodu można wsadzić), następnie na styku podsufitki i słupka

> wcisnąłem go pod plastik słupka, przejechałem pod uszczelkę drzwiową, na wysokości dołu

> schowka wyjechałem pod tapicerkę. Z tym że ja jestem zasilony z zapalniczki więc spod

> tapicerki wyjechałem na styku z tunelem środkowym i obok fotela wyjechałem prosto do

> zapalniczki, ale i tak tylko widać kabelek do gniazda. Latem planuję dorobić jakieś zasilanie

> w nogach pasażera- podzielisz się informacja gdzie znaleźć kable do zapalniczki ?

No to jak nie odsuwales slupka, masz skrzyzowana poduszke z kablem, co w razie koniecznosci jej otwarcia moze spowodowac pewne problemy. Zerknij na zdjecia na CTP w poscie tdon to zobaczysz dlaczego.

Na spocie pomoge ci to ulozyc poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> ... podzielisz się informacja gdzie znaleźć kable do zapalniczki ?

To trochę szerszy temat. Oryginalne zasilanie gniazda zapalniczki (jedynego w moim aucie) było zrobione tak, że napięcie pojawiało się dopiero po kluczyku. Wkurzało mnie to, więc przy okazji montażu dwóch dodatkowych gniazd (z przodu w desce i w bagażniku) pociągnąłem nowy przewód zasilający wszystkie gniazda z bolca głównego zasilania tablicy bezpieczników przez oddzielny (dodatkowy) bezpiecznik. Przewód, który oryginalnie zasilał gniazdo wykorzystałem do zasilania radia CB zabudowanego pośrodku konsoli oraz przedłużyłem do zasilacza kamerki ukrytego pod maskownicą w dolnej części przedniego słupka. Kamerka uruchamia się teraz automatycznie po otrzymaniu napięcia (czyli po kluczyku) podobnie jak CB, i o to mi właśnie chodziło.

Oryginalne przewody zasilające gniazdo są w wiązce dostępnej po demontażu tunelu. Ja przekierowałem je ku przodowi po częściowym odwinięciu izolacji wiązki.

EDIT:

Po wskazówkach od kol. etac_owiec demontaż nakładki załatwiłem bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.