Skocz do zawartości

jąką małą dużą drabinę kupić?


technix

Rekomendowane odpowiedzi

tak, dobrze przeczytaliście - małą do transportu, dużą do pracy, czyli co byście wybrali i dlaczego, spośród dwóch poniższych typów:

1. zwykła przegubowa

2. przegubowa teleskopowa

I teraz tak - potrzebują taką, która po rozłożeniu do takiej pozycji - /\ będzie miała ok. 2m, a po złożeniu zmieści mi się do bagażnika bez skałdania siedzeń (Astra F kombi).

Te obie w sumie się zmieszczą i obie mają ok. 2 m w żądanej przez mnie konfiguracji.

Dodatkowo poz. 2 ma tą zaletę, że można ustawić ją np. na schodach.

Obie mają dop. obciążenie do 150kg.

O cenie nie mówimy w podanym przypadku - ale proszę mi nie pokazywać ich odpowiedników produkcji Krause, bo tam to już cena kosmos.

Z praktycznego punktu widzenia:

1. którą byście wybrali

2. czy nie balibyście się użytkować tej teleskopowej? ( w sensie stać na niej i myśleć czy zaczep nie puści)

3. czy jest ktoś kto taką teleskopową użytkuje?

Mam co prawda obecnie drabinę 3x7 ALU Krause właśnie - i jest świetna, tylko strasznie angryfire.gif mnie jak muszę specjalnie zakładać belki na relingi aby ją gdzieś przewieźć, ponadto, żyjemy w Polsce i zwyczajnie boję się po pracy podjechać na zakupy do hipermatketu mając na dachu tyle ALU przypocowane tylko pasami transportowymi.

Ale nie o tym - czy ktoś ma, użytkuje tą teleskopową?

Powiem szczerze, że zajebiście mi się ona podoba, ale nie wiem jak to w praktyce się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widac jak sa zrobione blokady na tej teleskopowej. Jesli chodzi o przegubowe to jest to pancerne i nie da sie przez przypadek zwolnic blokady.

W ciemno bym nie kupowal teleskopowej tylko najpierw pomacal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką jak ta pierwsza. Jest świetna ale mimo, że aluminiowa to ciężka. Trudno się ją w pojedynkę przenosi. Aby zmieścić do malutkiego bagażnika YRV, muszę złożyć oparcie kanapy. Jest za to bardzo, bardzo solidna i daje poczucie zaufania podczas pracy.

Z teleskopową miałem do czynienia. Była lżejsza ale poczucie zaufania było mniejsze. Jakaś taka chwiejna i bardziej elastyczna była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie widac jak sa zrobione blokady na tej teleskopowej. Jesli chodzi o przegubowe to jest to

> pancerne i nie da sie przez przypadek zwolnic blokady.

> W ciemno bym nie kupowal teleskopowej tylko najpierw pomacal.

ja też chętnie bym pomacał tylko gdzie w okolicach Bydgoszczy - nie mogę nigdzie znaleźć crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja też chętnie bym pomacał tylko gdzie w okolicach Bydgoszczy - nie mogę nigdzie znaleźć

BTW: Za godzinę będzie test tej drabiny w Nowym Gadżecie na TVN Turbo...

Edit: No i były obie a nawet trzecia, która prowadzącemu i mi najbardziej się podoba. Składano-teleskopowa. Taka pośrednia.

Był nawet test z bagażnikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, tylko że ja nie mam takich kanałów w TV.

A czy można jakoś to w necie odtworzyć?

Znalazłem coś takiego jak TVN Player ale dalej już nie wiem co gdzie kliknąć?

Pomoże ktoś?

Joki, a jak długo pracowałeś z taką drabiną i ile ważysz, skoro piszesz, że się uginała? Czy mocno, myślałeś że zaraz chrupnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem raz u klienta. Nie było źle ale ona po prostu nie jest tak sztywna jak składane. Może nowa jest? Prowadzący test pochwalił że się nie ugina. Pode mną się uginała a ważę tylko 82 - 84kg.

Nie to, że jakoś tragicznie ale dziwne uczucie, kiedy jest się przyzwyczajonym do sztywnej drabiny. Może są lepsze i gorsze wykonania?

Nowego Gadżetu jeszcze nie ma na TVN player...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pracowałem raz u klienta. Nie było źle ale ona po prostu nie jest tak sztywna jak składane. Może

> nowa jest? Prowadzący test pochwalił że się nie ugina. Pode mną się uginała a ważę tylko 82 -

> 84kg.

> Nie to, że jakoś tragicznie ale dziwne uczucie, kiedy jest się przyzwyczajonym do sztywnej drabiny.

> Może są lepsze i gorsze wykonania?

Nie wiem, ale cały czas mnie korci food.gif

> Nowego Gadżetu jeszcze nie ma na TVN player...

a wiesz może kiedy będzie i jaki to sezon/odcinek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, ale cały czas mnie korci

> a wiesz może kiedy będzie i jaki to sezon/odcinek?

Niestety nie wiem. Na pewno będą powtórki w TV w tym tygodniu. Hmm, może nawet udałoby mi się nagrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2. przegubowa teleskopowa

Mam taką i trzeba uważać żeby dobrze chwyciły blokady bo może być zonk - trzeba dość energicznie wysuwać poszczególne sekcje żeby blokady dobrze zaskoczyły. Ja jak potrzebuje to przewoże ją w Cruze HB. Jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z takimi drabinami polecam wycieczkę i pomacanie tego na żywo. Przy tych przegubowych jeśli rozkładasz jedną stronę i podnosisz drabinę, to druga również pod swoim ciężarem się przesuwa, czasem jest to denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy tych przegubowych jeśli rozkładasz jedną stronę i podnosisz drabinę, to

> druga również pod swoim ciężarem się przesuwa, czasem jest to denerwujące.

a widzisz, cenna uwaga ok.gif

A teraz powiedz, jak długo ja masz, ile dałeś,jakiej firmy, ile ważysz, czy jest gietka,daj foto a najlepiej filmik jak po niej wchodzisz schodzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze dwa pytania:

1. czy ustawiłeś drabinę choć raz w takiej pozycji

287460046-drab.jpg

a jeżeli tak, to czy wchodząc na nią przypadkowo nie naciśniesz przycisków do składania?

Chyba je zaznaczyłem na tym foto

287460046-drab2.jpg

A teraz jeszcze drugie pytanie, pisałeś, że jak nie rozłożysz całej to przy przenoszeniu się sama rozkłada dalej (jak ją podniesiesz) - a czy można zrobić tak, żeby ją całą rozłożyc i później zł,ożyć tylko kilka sczebli "od góry"?

Wówczas przy przenoszeniu się nie otworzy to raz, a dwa czy jak zrobisz tak tylko na jednej ze stron to czy wówczas będzie można ją w miarę równo np. na schodach ustawić?

P.S. i co to jest za drut na tych Twoich zdjęciach?

post-116584-143525228882_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jeszcze dwa pytania:

> 1. czy ustawiłeś drabinę choć raz w takiej pozycji

> a jeżeli tak, to czy wchodząc na nią przypadkowo nie naciśniesz przycisków do składania?

Nigdy nie zdarzyło mi się to o czym piszesz. Musiałbyś uderzyć butem od zewnątrz do wewnątrz w blokadę żeby puściła. Jak się zdarzy kopnąć to raczej na wprost.

> Chyba je zaznaczyłem na tym foto

> A teraz jeszcze drugie pytanie, pisałeś, że jak nie rozłożysz całej to przy przenoszeniu się sama

> rozkłada dalej (jak ją podniesiesz) - a czy można zrobić tak, żeby ją całą rozłożyc i później

> zł,ożyć tylko kilka sczebli "od góry"?

> Wówczas przy przenoszeniu się nie otworzy to raz, a dwa czy jak zrobisz tak tylko na jednej ze

> stron to czy wówczas będzie można ją w miarę równo np. na schodach ustawić?

> P.S. i co to jest za drut na tych Twoich zdjęciach?

Jeśli będziesz rozkładał drabinę zaczynając od dolnych szczebli i przy przenoszeniu drabinę będziesz trzymał za te rozłożone szczeble po dwóch stronach /\ to nic się nie będzie samo rozkładało. Jeśli natomiast będziesz przenosił drabinę trzymając oburącz za jedną stronę / to wtedy druga strona \ po podniesieniu będzie się rozkładała. Ten drut służy do zwalniania blokady przegubu w celu rozłożenia/złożenia drabiny z pozycji /\ do --

Mam nadzieję że wszystko jasno opisałem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zawsze ustawiam drabinę w taki sposób że przegub nie ma możliwości złożenia (jest blokada więc teoretycznie nie ma prawa, ale to w razie czego). Ważę hmm około 100kg

Przegub w pozycji takiej:

..../

.. P

./

a nie tak:

..../

. d

../

Po drabinie teleskopowej nie oczekuj sztywności konstrukcji jak przy zwykłych aluminiowych. Zawsze przy wchodzeniu będzie się bardziej poddawała/uginała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.