Skocz do zawartości

kupno auta a OC


Jerzyk_

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem samochód z ważną polisą OC do września br (jest w pakiecie z AC ale poprzedni właściciel i tak ją wycofa, poza tym AC nie przechodzi na nowego wlaściciela)

a jak jest z "przechodzeniem" ubezpieczenia OC?

1. auto kupiłem z Łodzi więc pewnie tablice zostaną te same

2. przerejestrowuje auto na siebie i jeżdżę do września z polisą wystawioną na to auto ale osobowo na kogoś innego?

3. zgłaszam do ubezpieczalni i przepisuję OC na siebie - ale za to chyba wezmą kase?

4. mam tylko mały kwitek z polisy (ten dla Policji) czy on wystarczy?

5. coś pominąłem ważnego z tym OC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupiłem samochód z ważną polisą OC do września br (jest w pakiecie z AC ale poprzedni właściciel i

> tak ją wycofa, poza tym AC nie przechodzi na nowego wlaściciela)

> a jak jest z "przechodzeniem" ubezpieczenia OC?

> 1. auto kupiłem z Łodzi więc pewnie tablice zostaną te same

> 2. przerejestrowuje auto na siebie i jeżdżę do września z polisą wystawioną na to auto ale osobowo

> na kogoś innego?

> 3. zgłaszam do ubezpieczalni i przepisuję OC na siebie - ale za to chyba wezmą kase?

> 4. mam tylko mały kwitek z polisy (ten dla Policji) czy on wystarczy?

> 5. coś pominąłem ważnego z tym OC ?

Ad. 3 + ewentualna rekalkulacja składki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupiłem samochód z ważną polisą OC do września br (jest w pakiecie z AC ale poprzedni właściciel i

> tak ją wycofa, poza tym AC nie przechodzi na nowego wlaściciela)

> a jak jest z "przechodzeniem" ubezpieczenia OC?

> 1. auto kupiłem z Łodzi więc pewnie tablice zostaną te same

Dokładnie. Blachy zostają te same. Zapłacisz tylko za nowy dowod rejestracyjny i naklejki na tablice - coś okolo 100zł

> 2. przerejestrowuje auto na siebie i jeżdżę do września z polisą wystawioną na to auto ale osobowo

> na kogoś innego?

Po przerejstrowaniu auta na siebie powinines isc do ubezpieczyciela i zrekalkulować skłądkę na siebie.

Teoretycznie możesz jeździć dalej na tym ubezpieczeniu, ale jak bedzie jakies kuku mogą chcieć uregulowania różnicy w składce.

> 3. zgłaszam do ubezpieczalni i przepisuję OC na siebie - ale za to chyba wezmą kase?

Jeśli masz mniejsze zniżki niż poprzedni właściciel/jestes młodym kierowcą itp, to pewnie będziesz musiał dopłacić - i bedzie to dopłata tylko do końca okresu na jaki została zawarta polisa. Potem ona się sama nie przedłuży! Musisz pamiętać, żeby zawrzeć nową.

> 4. mam tylko mały kwitek z polisy (ten dla Policji) czy on wystarczy?

Tak. Tam masz podaną Markę Auta, numer VIN i numer polisy i date jej ważności. To wszystko co potrzebujesz.

> 5. coś pominąłem ważnego z tym OC ?

Tak. Pamietaj, że jak wypowiesz, czy też zostawisz poprzedniu właścicielowi wypowiedzenie umowy(on idzie zeby odzyskać kase za ubezpieczenie) to z dniem wypowiedzenia umowy nie masz ubezpieczenia i najpozniej tego samego dnia powinienes zawrezeć nową umowę. Jeśli tego nie dopilnujesz, to grożą Ci kary z UFG. 640-3200 PLN zależy ile dni się spóźnisz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.