Skocz do zawartości

Ogrzewanie mieszkanie - zmiana "źródła" ciepła


yasq

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża się niechybnie wymiana pieca gazowego który służy już ponad 15 lat.

I teraz pojawia się pytanie na co? Do ogrzania jest 54 m/kw w bloku ocieplonym, do wyboru jest ponownie piec gazowy, tudzież nowość piec pulsacyjny?? i ostatnio jeszcze rozmawiałem z przedstawicielem Vaillanta i on sugerował mi jeszcze ogrzewanie klimatyzatorem icon_eek.gificon_eek.gif?? Ma ktoś może jakieś doświadczenie, sugestię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tak małe mieszkanie to chyba tylko piec dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania (lub kondensacyjny).

Ja od grudnia używam pieca Immergas Victrix 26 i jak na razie jestem zadowolony. Do zakupu przekonała mnie modulacja palnika od 3 do 26 kW oraz sensowna cena. Konkurencja oferuje urządzenia z modulacją od 6 lub 7 kW, co przy niewielkiej powierzchni mieszkania skutkuje częstym uruchamianiem pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zbliża się niechybnie wymiana pieca gazowego który służy już ponad 15 lat.

> I teraz pojawia się pytanie na co? Do ogrzania jest 54 m/kw w bloku ocieplonym, do wyboru jest

> ponownie piec gazowy, tudzież nowość piec pulsacyjny?? i ostatnio jeszcze rozmawiałem z

> przedstawicielem Vaillanta i on sugerował mi jeszcze ogrzewanie klimatyzatorem ?? Ma ktoś

> może jakieś doświadczenie, sugestię?

Ogrzewanie klimatyzatorem brzmi ciekawie. To coś w rodzaju klimatronika w samochodzie. Ustawiasz temperaturę a system sam robi wszystko by ją utrzymać cały rok. W firmie gdzie pracuję jest coś takiego zastosowane jako wspomaganie dla pieca gazowego. Zastosowano przy okazji wymiany układu klimatyzacji w biurach. Szczegółów systemu nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piec do ogrzewania mieszkania i wody użytkowej (dwu-funkcyjny) ?

> Masz możliwość założenia pieca z zamkniętą komorą spalania ?

Tak jest taka możliwość. Kolega Rob_7 sugeruję jednofunkcyjny hmm.gif

Czym się sugerować przy wyborze? Cena jest wyznacznikiem jakości czy to raczej nie zawsze idzie w parze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogrzewanie klimatyzatorem brzmi ciekawie. To coś w rodzaju klimatronika w samochodzie. Ustawiasz

> temperaturę a system sam robi wszystko by ją utrzymać cały rok. W firmie gdzie pracuję jest

> coś takiego zastosowane jako wspomaganie dla pieca gazowego. Zastosowano przy okazji wymiany

> układu klimatyzacji w biurach. Szczegółów systemu nie znam.

Też byłem zdziwiony, zwłaszcza że mówił to człowiek pracujący z piecami gazowymi, raczej wyglądał i brzmiał na "nawiedzonego" w tej dziedzinie grinser006.gif twierdził, że wbrew pozorom wcale nie wychodzi to tak drogo, niestety nie miał więcej czasu na dłuższą rozmowę, a wujek google po zapytaniu o ogrzewanie klimatyzatorem wypluwa artykuły z 2010 roku więc raczej "leciwe" opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jest taka możliwość. Kolega Rob_7 sugeruję jednofunkcyjny

> Czym się sugerować przy wyborze? Cena jest wyznacznikiem jakości czy to raczej nie zawsze idzie w

> parze

Najważniejsze w wyborze pieca jest to, żebyś miał serwisanta blisko i żebyś nie czekał na niego 2 tygodnie. Ja mam Wolf-a który jest częścią marki Heiztechnik, serwis masz w Kleczy więc blisko a i gościu przystępny, bo teraz się z nim umawiałem na instalację BM-a. Jak byś chciał Wolfa to może i bym Ci jakąś cenę załatwił lepsiejszą, bo siostra szwagra tam pracuje.

IMHO kocioł 2-funkcyjny niej est do niczego potrzebny jeśli masz miejsce na zasobnik na ciepłą wodę. Piec albo grzeje wodę albo pomieszczenie. Po co przepłacać z dwu-funkcyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o mieszkaniu, zasobnik na wodę odpada...chyba, że uda się mój szatański plan biglaugh.gif

Mam serwisanta Vaillanta pod nosem i jest jeszcze ten cały Auer z piecami pulsacyjnymi, ale nie znalazłem nikogo kto by mi coś z relacji na "żywo" mógł o tych piecach opowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź tego valianta, jak mieszkanie a nie domek to dwu funkcyjny.

A jeśli chodzi o "grzanie klimatyzatorem" to chodzi o pompę ciepła, w twoim przypadku z wymienikiem powietrze/powietrze/

przelicznik jest średnio 1 do 3 czyli 1 kW prądu włożysz, 3 kW mocy grzewczej otrzymasz, czyli na mieszkanie ok. 50mkw potrzebujesz mocy grzewczej rzędu 4-6 kW, czyli 1,5 do 2 kW mocy elektrycznej, czyli 0,5zł x 2kW x jakieś 15 godzin pracy na dobę= 15/ dobę X 30 dni= 450zł/m-c.

Czy opłacale w stosunku do gazu, wątpię.

Co to urządzeń, to raczej większa bezawaryjność jest przy gazie, bo tu z freonem to zawsze kiedyś dziura się zrobi, zawsze i trzeba będzie kupić (o znalezieniu dziury, naprawie i wymianie już zatartej sprężarki nie mówię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.