Skocz do zawartości

płyn chłodniczy


woox

Rekomendowane odpowiedzi

W książce serwisowej mojej yamahy wyślabizowałem z niemieckiego, że niezamarzający płyn chłodniczy był wymieniony w 2010, 10 tys km wstecz, czy może bezpiecznie zimować w nieogrzewanym garażu, czy zmienić mu ten płyn, jaką żywotność ma taki płyn w motorku. Musiałbym jechać do jakiegoś serwisu bo kompletnie nie wiem gdzie pobrać próbkę tego płynu do sprawdzenia, niestety warunki drogowe i atmosferyczne raczej nie zachęcają do jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odessij 10 ml strzykawką z wężykiem przez korek wlewu.

Zainwestować 6 zł w termometr zaokienny.

Strzykawkę wraz z termometrem wrzucić do zamrażarki - będziesz miał jakiś pogląd.

W zamrażalniku powinno być ok - 18 st. C

Edit: już widzę, że nie wiesz gdzie masz wlew...

Może fiszki są w internecie do motóra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niezamarzający płyn chłodniczy

> był wymieniony w 2010, 10 tys km wstecz, czy może bezpiecznie zimować w nieogrzewanym garażu,

> czy zmienić mu ten płyn, jaką żywotność ma taki płyn w motorku.

Spokojnie możesz zimować teraz i za rok i za dwa... grinser006.gif

Jeśli nie rozcieńczałeś w czasie eksploatacji płynu wodą, to powinien mieć parametry praktycznie takie, jak po zalaniu.

> Musiałbym jechać do jakiegoś

> serwisu bo kompletnie nie wiem gdzie pobrać próbkę tego płynu do sprawdzenia,

Ja bym pobrał próbkę z chłodnicy lub zbiornika wyrównawczego biglaugh.gifgrinser006.gif ale zawsze możesz się zaopatrzyć lub pożyczyć tester lub też podjechać do serwisu (niekoniecznie moto, wszak auta też mają chłodzenie cieczą zlosnik.gif), by tam ktoś rozwiał Twoje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym pobrał próbkę z chłodnicy lub zbiornika wyrównawczego ale zawsze możesz się zaopatrzyć

> lub pożyczyć tester lub też podjechać do serwisu (niekoniecznie moto, wszak auta też mają

> chłodzenie cieczą ), by tam ktoś rozwiał Twoje wątpliwości.

Mam taki plan właśnie pobrać, ale to jest skuter wszystko zabudowane, za pierona nie wiem gdzie jest zbiornik wyrównawczy, nie chcę szarpać plastików, teraz zmarznięte to kruche łatwo coś uszkodzić, a jak na razie jest bez skazy. To mój pierwszy motorek, jestem kompletnie zielony w jego budowie, dopiero na wiosnę zamierza się podciągnąć w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam taki plan właśnie pobrać, ale to jest skuter wszystko zabudowane, za pierona nie wiem gdzie

> jest zbiornik wyrównawczy, nie chcę szarpać plastików, teraz zmarznięte to kruche łatwo coś

> uszkodzić, a jak na razie jest bez skazy. To mój pierwszy motorek, jestem kompletnie zielony w

> jego budowie, dopiero na wiosnę zamierza się podciągnąć w tym temacie.

Sprawdź pod siedzeniem, czy tam nie będzie dostępu do zbiornika wyrównawczego ok.gif Poza tym ja bym się zupełnie nie przejmował zimowaniem, o ile nic nie było kombinowane to nic z silnikiem, ani układem chłodniczym się nie stanie waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź pod siedzeniem, czy tam nie będzie dostępu do zbiornika wyrównawczego Poza tym ja bym się

> zupełnie nie przejmował zimowaniem, o ile nic nie było kombinowane to nic z silnikiem, ani

> układem chłodniczym się nie stanie

no jakby płyn zamarzł to chyba by doszło do jakiegoś harakiri, chłodnica by trzasła albo gorzej blok silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no jakby płyn zamarzł to chyba by doszło do jakiegoś harakiri, chłodnica by trzasła albo gorzej

> blok silnika

Ale jeśli ty ani nikt inny nie dolewał wody (i to raczej w dużych ilościach), czy nikt inny nie robił żadnych kombinacji od ostatniej wymiany płynu i jeśli to rzeczywiście był płyn chłodniczy to nie ma się czym przejmować, nic nie zamarznie ok.gif Po takim czasie płyn nie straci swoich właściwości w takim stopniu aby bać się o silnik czy układ chłodzenia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jeśli ty ani nikt inny nie dolewał wody (i to raczej w dużych ilościach), czy nikt inny nie

> robił żadnych kombinacji od ostatniej wymiany płynu i jeśli to rzeczywiście był płyn

> chłodniczy to nie ma się czym przejmować, nic nie zamarznie Po takim czasie płyn nie straci

> swoich właściwości w takim stopniu aby bać się o silnik czy układ chłodzenia

100% pewności nie mam , motorek kupiony od Niemki( jedynej właścicielki) z domu ( płakała jak sprzedawała zlosnik.gif), książka prowadzona bardzo solidnie w serwisie yamahy, dodatkowo w notatkach na końcu ręcznym pismem dopisane co na tych przeglądach robione było, i właśnie tam doczytałem o tej wymianie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.