Skocz do zawartości

Ducato tempomat?


kAzAA

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy można do ducato (maxi, 2009, 3.0mj 160PS) dołożyć samą manetkę tempomatu? Wersja dość bogata, kamera cofania, climatronic, podejrzewam, że wtyczka powinna być. Nie wiem jednak czy nie trzeba wymieniać całego zespołu przełączników, tak było. np w grande punto, natomiast w bravo wystarczyło dokupić samą manetkę, przerabiał ktoś temat? Podejrzewam, że dolna obudowa też do wymiany lub druciarnia z cięciem większej dziury pod manetkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanie, czy można do ducato (maxi, 2009, 3.0mj 160PS) dołożyć samą manetkę tempomatu? Wersja

> dość bogata, kamera cofania, climatronic, podejrzewam, że wtyczka powinna być. Nie wiem jednak

> czy nie trzeba wymieniać całego zespołu przełączników, tak było. np w grande punto, natomiast

> w bravo wystarczyło dokupić samą manetkę, przerabiał ktoś temat? Podejrzewam, że dolna obudowa

> też do wymiany lub druciarnia z cięciem większej dziury pod manetkę?

Temat przerabiany wink.gif Ogólnie jest tak że można do zespolonego założyć samą manetkę tempomatu ale ogólnie temat jest cieżki, bo z reguły sprzedają całe pająki. Jakby ci się udało wyrwać samą manetkę tempomatu to normalnie w zespolonym będziesz miał miejsce na nią ok.gif Wtyczka powinna być na 99%, lokalizuj jej pod kolumną po odkręceniu dolnej osłony. Zespolony jeszcze pasuje z fiata idei i lancii mussy. Od ducata są z reguły droższe a niczym się nie różnią. Można też przełożyć z nich samą manetkę tempomatu i też będzie grało wink.gif Jak już podłączysz tempomat to w moim przypadku nie trzeba było nic się podpinać kompem aktywować itp. wystarczyło przekęcić manetkę na ON i lampka w zegarach się zapaliła. Chyba tyle wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Temat przerabiany Ogólnie jest tak że można do zespolonego założyć samą manetkę tempomatu ale

> ogólnie temat jest cieżki, bo z reguły sprzedają całe pająki. Jakby ci się udało wyrwać samą

> manetkę tempomatu to normalnie w zespolonym będziesz miał miejsce na nią Wtyczka powinna być

> na 99%, lokalizuj jej pod kolumną po odkręceniu dolnej osłony. Zespolony jeszcze pasuje z

> fiata idei i lancii mussy. Od ducata są z reguły droższe a niczym się nie różnią. Można też

> przełożyć z nich samą manetkę tempomatu i też będzie grało Jak już podłączysz tempomat to w

> moim przypadku nie trzeba było nic się podpinać kompem aktywować itp. wystarczyło przekęcić

> manetkę na ON i lampka w zegarach się zapaliła. Chyba tyle

mam fesa to tempomat bym włączył w razie czego, sama manetka jest na allegro, dzwoniłem do gościa, on ma czarną po fl i mówił, że mam się upewnić bo przed fl (siwa decha) są inne przełączniki niewiem.gif wydaje mi się, że oprócz koloru niczym się nie różnią - mam rację ???

klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Temat przerabiany Ogólnie jest tak że można do zespolonego założyć samą manetkę tempomatu ale

> ogólnie temat jest cieżki, bo z reguły sprzedają całe pająki. Jakby ci się udało wyrwać samą

> manetkę tempomatu to normalnie w zespolonym będziesz miał miejsce na nią Wtyczka powinna być

> na 99%, lokalizuj jej pod kolumną po odkręceniu dolnej osłony. Zespolony jeszcze pasuje z

> fiata idei i lancii mussy. Od ducata są z reguły droższe a niczym się nie różnią. Można też

> przełożyć z nich samą manetkę tempomatu i też będzie grało Jak już podłączysz tempomat to w

> moim przypadku nie trzeba było nic się podpinać kompem aktywować itp. wystarczyło przekęcić

> manetkę na ON i lampka w zegarach się zapaliła. Chyba tyle

szkoda ze w traficu sie tak nie da frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ma wyjść???. Podłączysz i będzie działało. Cała filozofia...

Człowieku, wpadasz raz na jakiś czas i robisz zamęt po tematach, nie taka filozofia, bo w GP trzeba było np. fesem włączyć ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Człowieku, wpadasz raz na jakiś czas i robisz zamęt po tematach, nie taka filozofia, bo w GP trzeba

> było np. fesem włączyć

Też mi filozofia w Ducato. Podpiąć pod centralkę i działa... W GP trzeba było włączyć, bo tam inna logika działania była i części z Opla Corsy. Ducato jest typowo włoskie z centralką silnika i body z Bravo w prostej linii...

Program też nie jest filozofią. Dla uczciwych 200 zł i licencja jest. Dla piratów torrenty albo inne rapidy. I sukces jak u informatyków z pokolenia dzieci Neostrady po zainstalowaniu Windows XP.

Wpadam często, a piszę czasami, bo jak widzę merytorykę dyskusji i 20 stron o zapalającym się DPF, to ... ile można czytać o prowokacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>I sukces jak u informatyków z pokolenia dzieci Neostrady po zainstalowaniu

> to ... ile można czytać o prowokacjach.

to nie prowokuj i pisz na temat, bo robisz bałagan w temacie ok.gif bo dyskusja o FESIE/MESIE to inny temat smirk.gif dzięki koledze @mati16v można dowiedzieć się, że pasuje tempomat od idea/mussa, jak nie masz więcej do powiedzenia to bardzo dziękuje za Twoje wypociny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to nie prowokuj i pisz na temat, bo robisz bałagan w temacie bo dyskusja o FESIE/MESIE to inny

> temat dzięki koledze @mati16v można dowiedzieć się, że pasuje tempomat od idea/mussa, jak

> nie masz więcej do powiedzenia to bardzo dziękuje za Twoje wypociny

O tym co i skąd pasuje wiedziałem już w 2008 roku, ale zainteresowania nie było i pytań. Co do reszty typu drutologia i sposób "włączenia" masz napisane wyżej. I nie dziękuj, bo nie musisz. Możesz nawet podłączyć do Stilo/Bravo, ale jedyne co nie będzie, to nie będzie pasowało wyglądem. To tak dla Twojej wiadomości, bo i takie próby przy braku dawców robiłem w autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O tym co i skąd pasuje wiedziałem już w 2008 roku, ale zainteresowania nie było i pytań. Co do

> reszty typu drutologia i sposób "włączenia" masz napisane wyżej. I nie dziękuj, bo nie musisz.

> Możesz nawet podłączyć do Stilo/Bravo, ale jedyne co nie będzie, to nie będzie pasowało

> wyglądem. To tak dla Twojej wiadomości, bo i takie próby przy braku dawców robiłem w autach.

Dziękuję za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Mam pytanie, czy można do ducato (maxi, 2009, 3.0mj 160PS) dołożyć samą manetkę tempomatu? Wersja

> dość bogata, kamera cofania, climatronic, podejrzewam, że wtyczka powinna być. Nie wiem jednak

> czy nie trzeba wymieniać całego zespołu przełączników, tak było. np w grande punto, natomiast

> w bravo wystarczyło dokupić samą manetkę, przerabiał ktoś temat? Podejrzewam, że dolna obudowa

> też do wymiany lub druciarnia z cięciem większej dziury pod manetkę?

Sprawdź tylko czy masz wtyczkę pod tempomat bo w Ducato są dosyć żadko. Jak nie ma wtyczki to trzeba ją zorganizwać z jakiegoś szrotu i podłączyć pod Body. Po podłączeniu manetki wystarczy go aktywować przez włączenie guzika podczas jazdy. W sumie żadna filozofia. Jakby nie buło złączki pod tempomat to służe schematami instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.