Skocz do zawartości

Hyunda i30 Gniazdo 12V i gniazdo zapalniczki


Rekomendowane odpowiedzi

W instrukcji obsługi znalazłem zapis mówiący o tym iż do gniazda zapalniczki nie powinny być włączane inne urządzenia.

W moim poprzednim aucie pod gniazdo zapalniczki podłączałem navi, a w dodatkowo zrobione przeze mnie gniazdo 12v w bagażniku lodówkę turystyczną. Wszystko działało sprawnie non stop na trasie ponad 1000 km, żadnych palonych bezpieczników, zakłóceń itp.

Pytanie:

obok gniazda zapalniczki jest gniazdo 12 V. Czy korzystaliście na dłuższej trasie z obydwu gniazd jednocześnie (chciałbym podpiąć pod gniazdo 12 V lodówkę, a pod to gdzie jest zapalniczka navi)? Czy w Hyundaiu wszystko będzie ok z instalacją?

Pytanie 2: Czy samodzielnie dokładaliście gniazdo 12V w bagażniku? Skąd ciągnęliście (+) i czy działało tylko przy aktywnym zapłonie czy również przy wyłączonym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W instrukcji obsługi znalazłem zapis mówiący o tym iż do gniazda zapalniczki nie powinny być

> włączane inne urządzenia.

> W moim poprzednim aucie pod gniazdo zapalniczki podłączałem navi, a w dodatkowo zrobione przeze

> mnie gniazdo 12v w bagażniku lodówkę turystyczną. Wszystko działało sprawnie non stop na

> trasie ponad 1000 km, żadnych palonych bezpieczników, zakłóceń itp.

> Pytanie:

> obok gniazda zapalniczki jest gniazdo 12 V. Czy korzystaliście na dłuższej trasie z obydwu gniazd

> jednocześnie (chciałbym podpiąć pod gniazdo 12 V lodówkę, a pod to gdzie jest zapalniczka

> navi)? Czy w Hyundaiu wszystko będzie ok z instalacją?

> Pytanie 2: Czy samodzielnie dokładaliście gniazdo 12V w bagażniku? Skąd ciągnęliście (+) i czy

> działało tylko przy aktywnym zapłonie czy również przy wyłączonym?

w gniazdko po lewej mam wpiete navi

w to po prawej rozgałęźnik a w nim:

- ładowarka do telefonów (tak w 30%)

- cb (w 95%)

- czasami ładowarkę do głośnomówiącego (5% czasu jazdy)

w bagażniku mam oryginalnie, ma ram non stop prąd i bardzo dobrze. czasami na pstoju zostawiam tam cos wpiętę w ładowarke czy w drodze na wakacje lodówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w bagażniku mam oryginalnie, ma ram non stop prąd i bardzo dobrze. czasami na pstoju zostawiam tam

> cos wpiętę w ładowarke czy w drodze na wakacje lodówkę

a mógłbyś podesłać w wolnej chwili fotkę gdzie jest umiejscowione w bagażniku oryginalne gniazdo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Ja mam na stałe wpięte CB pod gniazdo zapalniczki. Pod prawe gniazdo wpinam nawigację przy okazji

> dalszych wyjazdów. Od 3 lat nic się nie dzieje. Co więcej gniazda muszą mieć jakiś dobry filtr

> bo nawigacja w ogóle nie sieje.

> pozdro

u mnie sieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie sieje

hmm.gif ja w sumie jak montowałem CB to byłem przekonany, że za dobrze nie będzie, bo w Astrze ten zestaw mimo zastosowania ferrytów nie pracował za dobrze. Było znacznie lepiej niż bez ferrytów ale i tak po podłączeniu ładowarki navi w CB pojawiał się dodatkowy szum. W i30 tego w ogóle nie ma. Co prawda teraz dokładnie nie pamiętam czy na zasilaniu CB ferryt pozostał czy nie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.