Skocz do zawartości

Zawieszenie pneumatyczne


biras123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z zawieszeniem pneumatycznym Bmw e66 760i. W samochodzie były wymieniane tulejki w tylnym wózku. Samochód stał 24h na podnośniku i z tego co zdążyłem się dowiedzieć bmw mogło "zapomnieć" na jakich parametrach powinno być ustawione zawieszenie na poduszkach pneumatycznych. Auto stoi całkowicie przechylone na prawą stronę. Po podłączeniu do komputera typu KTS w wartościach rzeczywistych pokazuje ustawienie lewej strony "58mm", a ustawienie prawej strony na "2mm". Za pomocą komputera z mechanikiem napompowaliśmy powietrza do prawych poduszek. Auto stało równo, ale gdy się przejechałem z powrotem komputer wypoziomował ją tak jak ma w sobie ustalone czyli powrót do "2mm". Jest możliwość kalibracji tego zawieszenia, aby mógł się wypoziomować i przypisać nowe wartości? Może gdzieś w samochodzie ręcznie można poziomować? Co w takiej sytuacji.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu zrobisz to INPĄ lub GT1

Robiłem to wielkronie w X5, a nawet w Range Roverze na podzespolach BMW (działa z inpą)

Wpisujesz odpowiednie, pomierzone wartosci w mm od felgi do nadkola (np 558mm).

NALEZY Z TYM UWAZAC BO ZLE WPISANIE ZLEJ WARTOSCI SPOWODUJE ROZERWANIE MIECHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez problemu zrobisz to INPĄ lub GT1

> Robiłem to wielkronie w X5, a nawet w Range Roverze na podzespolach BMW (działa z inpą)

> Wpisujesz odpowiednie, pomierzone wartosci w mm od felgi do nadkola (np 558mm).

> NALEZY Z TYM UWAZAC BO ZLE WPISANIE ZLEJ WARTOSCI SPOWODUJE ROZERWANIE MIECHA

Dzięki wielkie. P.S. Nie orientujesz się jakie tam parametry powinny być lub były oryginalnie?

MIECHY?! "rozumiem poduszki tak?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki wielkie. P.S. Nie orientujesz się jakie tam parametry powinny być lub były oryginalnie?

> MIECHY?! "rozumiem poduszki tak?"

To dziala tak, ze wpisujac wartość zmierzoną automatycznie koryguje (kalibruje) czujnik o roznice wartości wpisanej do mierzonej. Mozna tez wpisać korekcje "z ręki" powiedzmy +/i 10mm. Dodatkowo przelicza to na impulsy elektryczne (taka jednostka jakas), ale to mniej istotne.

Co do wartości ile powinno byc tej wysokości, to dla X5 było to zapisane w programie (nawet w wersji sport i zwyklej), moze dla 7er tez bedzie. Nawet jakbyś nie znalazł w inpie, to widzialem gdzies te wartości na internecie.

Miechy, czy poduszki - oczywiscie chodzi o pnematyczne elementy resorujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.