Skocz do zawartości

Lexus IS200 - może ktoś jeździł?


Herbatnik

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, cały czas szukam czegoś na miejsce Solary, choć nie wykluczam, że może Solara zostanie.

Na forum zegarkowym dostałem wydaje się ciekawą propozycję zamiany Solary na Lexusa IS200 Sportcross, czyli IS200 kombi.

Cenowo oba auta zbliżone, rocznik ten sam co Solara (2005), przebieg 140tys i powoli rośnie, silnik 2.0 benzynka, 155km, RWD, poza navi i tempomatem praktycznie full opcja, po małej przygodzie (jak Toyota).

Nie powiem, kusi głównie ze względu na to, że odpadnie problem sprzedaży Toyoty. No i zegary w kształcie tarczy zegarka... mniam zlosnik.gif

Co warto wiedzieć o takich autkach? Gdzieś czytałem, że słaby punkt to pompa wody. Co sprawdzać? Jak z częściami i serwisem w PL? Doradzicie?

Fotki tutaj:

https://www.dropbox.com/sh/69vtukf9murrgcc/l4jqNU3App/Lexus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co warto wiedzieć o takich autkach? Gdzieś czytałem, że słaby punkt to pompa wody. Co sprawdzać?

Fajne, ale dość ciasne. R6 pali też dość sporo, ale przyjemnie rozwija moc.

> Doradzicie?

http://www.lexusownersclub.co.uk/forum/tutorials/article/2-buying-an-is200-what-to-look-out-for/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajne, ale dość ciasne. R6 pali też dość sporo, ale przyjemnie rozwija moc.

> http://www.lexusownersclub.co.uk/forum/tutorials/article/2-buying-an-is200-what-to-look-out-for/

O, dzięki! poczytam w domku. Co znaczy cisane? Wielkościowo o bardziej Focus czy jeszcze mniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieki temu jeździłem IS 300 i mi się wtedy podobał - pięciobiegowy automat zmieniał dość szybko (jak na tamte czasy) biegi, samochód się ładnie trzymał drogi. Niestety przyspieszenie było bardzo kiepskie. IS 200 pewnie będzie się rozpędzał jak Prius pierwszej generacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wieki temu jeździłem IS 300 i mi się wtedy podobał - pięciobiegowy automat zmieniał dość szybko

> (jak na tamte czasy) biegi, samochód się ładnie trzymał drogi. Niestety przyspieszenie było

> bardzo kiepskie. IS 200 pewnie będzie się rozpędzał jak Prius pierwszej generacji...

0-62mph: 9.5s vs 10.9s. Rakieta to nie jest, ale jest przyjemna do codziennego używania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miedzy 7 a 10 jest wręcz przepaść.

No właśnie. Niby to dalej aż 7s ale człowiek się przyzwyczaja, że jakiś tam zapas jest a na polskich drogach przy wyprzedzaniu ma to znaczenie.

Mam na oku jeszcze Outlandera, też z forum zegarkowego. Oryginał z 202KM ma chyba coś koło 8s do setki, ten ma wgraną mapę od Evo i 250KM i zdaje się poniżej 7s.

Nie powiem, kusi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie. Niby to dalej aż 7s ale człowiek się przyzwyczaja, że jakiś tam zapas jest a na

> polskich drogach przy wyprzedzaniu ma to znaczenie.

Do tego silnika można podobno dokupić supercharger i wtedy moc rośnie do 200KM i osiągi się poprawiają znacząco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do tego silnika można podobno dokupić supercharger i wtedy moc rośnie do 200KM i osiągi się

> poprawiają znacząco.

No ale zmartwiłeś mnie wielkością. Przyznam, że wersji kombi nigdy na oczy nie widziałem. Napisałeś, że toto jest mniejsze od Focusa, i myślę, że faktycznie tak jest, bo a o ile dobrze kojarzę to IS200 sedan wielkością przypominał starego Civica sedana. O takiego:

287545693-MWSnap001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale zmartwiłeś mnie wielkością. Przyznam, że wersji kombi nigdy na oczy nie widziałem.

> Napisałeś, że toto jest mniejsze od Focusa, i myślę, że faktycznie tak jest, bo a o ile dobrze

> kojarzę to IS200 sedan wielkością przypominał starego Civica sedana. O takiego:

Wydaje mi sie ze był cokolwiek mniejszy. Do tego naped na tył powoduje ze miejsca w środku jest zdecydowanie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No cóż, cały czas szukam czegoś na miejsce Solary, choć nie wykluczam, że może Solara zostanie.

> Na forum zegarkowym dostałem wydaje się ciekawą propozycję zamiany Solary na Lexusa IS200

> Sportcross, czyli IS200 kombi.

> Cenowo oba auta zbliżone, rocznik ten sam co Solara (2005), przebieg 140tys i powoli rośnie, silnik

> 2.0 benzynka, 155km, RWD, poza navi i tempomatem praktycznie full opcja, po małej przygodzie

> (jak Toyota).

> Nie powiem, kusi głównie ze względu na to, że odpadnie problem sprzedaży Toyoty. No i zegary w

> kształcie tarczy zegarka... mniam

> Co warto wiedzieć o takich autkach? Gdzieś czytałem, że słaby punkt to pompa wody. Co sprawdzać?

> Jak z częściami i serwisem w PL? Doradzicie?

> Fotki tutaj:

> https://www.dropbox.com/sh/69vtukf9murrgcc/l4jqNU3App/Lexus

mam is300 sporcross - mocniejszy motor i skrzynia automat

części w główniej mierze toyota, cenowo wydaje mi się że pewnie trochę taniej jak solara

O słabych punktach cieżko mówić - na pewno zmieniarka CD w modelach przedliftowych, sworznie w przednim zawieszeniu to chyba jedyny ze słabszych elementów tego auta.

Autko mniej więcej znam z innego forum smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.