Skocz do zawartości

Opel Zafira A vs Opel Meriva A


VIOLATOR74

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos jezdzil tymi dwoma autami, duza roznica na korzysc Opla Zafiry jest,chodzi mi o komfort jazdy,wyciszenie,wykonczenie wewnatrz auta,wyposazenie smile.gif. Zastanawiam sie nad wyborem .Opel dlugosc 432cm,rozstaw osi 269,4 . opel Meriwa dl 404cm,rozstaw osi 263. Rozstaw osi niewielka roznica w Zafira,bagaznik za to sporo wiekszy (7 miejscowy)jest to plus ale specjalnie az tak mi nie zalezy. Czy podczas jazdy jest tak znaczaca przewaga opla Zafira zeby zdecydowac sie na wiekszego opla czy moze troche nowsza konstrukcje kupic opla merive.Ktos jezdzil oba autami zeby bylo porownanie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzilem zafira A 1.8 oraz meriva 1.4

powiem Ci tak, wszystko zalezy od tego ile masz ludkow w rodzinie, osobiscie w swoim przypadku rodziny 2+1 gdybym mial wybierac kupilbym merive. Wieksze prawdopodobienstwo kupienia egzemplarza mniej wytluczonego i troszke tansze koszty eksploatacji

zafira a = astra G

meriva a = corsa c

powozilem tez meriva 1.8 fajnie sie zbierala;)

bierz to co w lepszym stanie, obstawiam ze meriva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jezdzilem zafira A 1.8 oraz meriva 1.4

> powiem Ci tak, wszystko zalezy od tego ile masz ludkow w rodzinie, osobiscie w swoim przypadku

> rodziny 2+1 gdybym mial wybierac kupilbym merive. Wieksze prawdopodobienstwo kupienia

> egzemplarza mniej wytluczonego i troszke tansze koszty eksploatacji

> zafira a = astra G

> meriva a = corsa c

> powozilem tez meriva 1.8 fajnie sie zbierala;)

> bierz to co w lepszym stanie, obstawiam ze meriva

Rocznik kupilbym podobny wiec wytluczone podobnie,myslalem tez o tym by kupic auto w automacie (wygodnictwo wink.gif) ale boje sie troche tego bo ewentualna naprawa automatu to z 3tys kosztuje.

O zafirze myslalem bo zawsze 2 miejsca a nieraz przy wypadzie rodzinnym przydaloby sie smile.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rocznik kupilbym podobny wiec wytluczone podobnie,myslalem tez o tym by kupic auto w automacie

> (wygodnictwo ) ale boje sie troche tego bo ewentualna naprawa automatu to z 3tys kosztuje.

> O zafirze myslalem bo zawsze 2 miejsca a nieraz przy wypadzie rodzinnym przydaloby sie .

od siebie dodam - nie polecam kupowania auta w automacie z silnikiem poniżej 2l a najlepiej poniżej 3l zlosnik.gifok.gif, chyba, że byłby to jakiś większy t.diesel .

Powody - dynamika spada, dwa spalanie w górę, trzy - naprawiam automat - 4 tysiące to kosztowało i to było już dawno temu zlosnik.gif aczkolwiek nie wyobrażałem sobie Camry czy MB E z tzw. manualem, o dziwo w MB skrzynia była naprawdę dopracowanym elementem tak w Toyce dało się ją dość szybko wykończyć. Poza tym klasa 4-biegowej skrzyni w Toyocie a 5-biegową w MB to jakaś totalna przepaść, oczywiście na korzyść MB, może się mylę ale nie sądzę żeby Opel do tzw. miejskich aut montował jakieś zaawansowane super automaty, obstawiam starsze rozwiązania - czyli 4-biegowe średnio-poradne automaty. Jak napisałem radziły sobie fajnie ale najlepiej w autach typu 3l i V6 - chociaż podobno w Cytrynie C5 skrzynia też odbiera autu sporą dynamikę - gdzieś na AK czytałem ostatnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od siebie dodam - nie polecam kupowania auta w automacie z silnikiem poniżej 2l a najlepiej poniżej

> 3l , chyba, że byłby to jakiś większy t.diesel .

> Powody - dynamika spada, dwa spalanie w górę, trzy - naprawiam automat - 4 tysiące to kosztowało i

> to było już dawno temu aczkolwiek nie wyobrażałem sobie Camry czy MB E z tzw. manualem, o

> dziwo w MB skrzynia była naprawdę dopracowanym elementem tak w Toyce dało się ją dość szybko

> wykończyć. Poza tym klasa 4-biegowej skrzyni w Toyocie a 5-biegową w MB to jakaś totalna

> przepaść, oczywiście na korzyść MB, może się mylę ale nie sądzę żeby Opel do tzw. miejskich

> aut montował jakieś zaawansowane super automaty, obstawiam starsze rozwiązania - czyli

> 4-biegowe średnio-poradne automaty. Jak napisałem radziły sobie fajnie ale najlepiej w autach

> typu 3l i V6 - chociaż podobno w Cytrynie C5 skrzynia też odbiera autu sporą dynamikę -

> gdzieś na AK czytałem ostatnio

heh wlasnie czytam o kosztach automatu i chyba sobie podziekuje,jeszcze na forum opla popatrze jak automaty sie spisuja,ewentualne koszty naprawy, silnik to min 1.8 bedzie.Ale chyba jednak podaruje sobie ten luksus 270751858-jezyk.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega do automatu musisz szukać V6 lub Benzyny w turbo żeby to jakoś szło.

Turbodiesel też sredni pomysł bo kickdown kiepsko działa (redukuje bieg obroty idą do góry tylko co z tego jak to diesel i tylko hałasuje na tych obrotach grinser006.gif).

Co do kosztów - ok remont kosztuje 3-4 tyse ale zawsze można kupić używana skrzynię. Niby ryzyko ale kto nie ryzykuje ten nie ma grinser006.gif A moim zdaniem automat warto mieć - super sprawa cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktos jezdzil oba autami

> zeby bylo porownanie

Miałem ZA 2.0DTI - auto wspaniałe, silnik do d....

Jeździłem Merivą 1.6 noPB jako auto zastępcze, prawie nowe z ASO Auto Żoliborz - cóź, auto na zdjęciach wygląda na większe niż jest w rzeczywistości. Pozycja za kółkiem gorsza niż w ZA, miejsca na tylnej fotelo-kanapie mniej, system flex może i fajny ale zalet zsuwania miejsc do środka nie dostrzegłem.

Wybieram ZA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktos jezdzil tymi dwoma autami, duza roznica na korzysc Opla Zafiry jest,chodzi mi o komfort > jazdy,wyciszenie,wykonczenie wewnatrz auta,wyposazenie

Jeżdziłem ponad 4 lata Zafirą A z 2004, czyli juz po liftingu

- do tej pory mile wspominam sobie wygodną i bezawaryjną jazdę

Jezeli rodzina 2+2 to Zafira jest bardziej komfortowa, z tyłu oparcia regulowane dla dzieci

oraz wielki bagażnik - nigdy nie było problemów z pakowaniem grinser006.gif

Natomiast jeśli do jazdy po mieście - a nie wakacyjne wyjazdy, to Meriva bedzie wystarczająca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżdziłem ponad 4 lata Zafirą A z 2004, czyli juz po liftingu

> - do tej pory mile wspominam sobie wygodną i bezawaryjną jazdę

> Jezeli rodzina 2+2 to Zafira jest bardziej komfortowa, z tyłu oparcia regulowane dla dzieci

> oraz wielki bagażnik - nigdy nie było problemów z pakowaniem

> Natomiast jeśli do jazdy po mieście - a nie wakacyjne wyjazdy, to Meriva bedzie wystarczająca

Jeden minus ze w zafirze nie zauwazylem stoliczka za oparciem kierowcy pasazera,na kubek itd,a w przypadku jazdy z dzieckiem bywa przydatne.

Nic bede rozgladal sie za jednym i drugim,co trafie w lepszej cenie i stanie to kupie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeden minus ze w zafirze nie zauwazylem stoliczka za oparciem kierowcy pasazera,na kubek itd,a w

> przypadku jazdy z dzieckiem bywa przydatne.

Wersje Elegance miały z tyłu składane, środkowe oparcie z miejscem na kubki

Oczywiście, podstawa to znaleźć zadbane auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Wersje Elegance miały z tyłu składane, środkowe oparcie z miejscem na kubki

> Oczywiście, podstawa to znaleźć zadbane auto

Odswiezam temat ale dochodzi do porownania z Oplem Zefira ,ewentualnie Meriva Citroen Xsara Picasso smile.gif przedzial 2005-2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odswiezam temat ale dochodzi do porownania z Oplem Zefira ,ewentualnie Meriva Citroen Xsara Picasso

> przedzial 2005-2008

Jak szukałem auta żonie, to do wyboru miałem Picasso albo Scenica, wnętrze Zafiry jest dla mnie przygnębiające.

Xsara Picasso miała świetne zawieszenie, tak cicho i komfortowo nie czułem się w żadnym aucie. Niestety wygląd wnętrza ją zdyskwalifikował, nie mogłem się przemóc, po prostu zwyczajnie mi się nie podobała.

Scenic spełnia wszystkie moje wymagania za wyjątkiem tempomatu - w Scenicu I praktycznie ich nie montowali.

Mam wersję po lifcie, 2002 rok, dobre wyposażenie, 1.9 dci. Auto pali 6 litrów w mieście, z trasy nad morze 90-140 km/h średnie 5.1.

Żona w mieście ma spalanie 7.2-7.4, ma ciężką nogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak szukałem auta żonie, to do wyboru miałem Picasso albo Scenica, wnętrze Zafiry jest dla mnie

> przygnębiające.

> Xsara Picasso miała świetne zawieszenie, tak cicho i komfortowo nie czułem się w żadnym aucie.

ad. francuskich zawieszeń - być może w tych nowszych modelach są już sztywniejsze ale seryjne w Megance oczywiście sprawne na dobrym ogumieniu to ponton przy Astrze oraz Cordobie - do takich dwóch aut podobnego segmentu mam porównanie, Astra praktycznie w ogóle nie przechyla się w zakrętach w porównaniu do Meganki, na pewno w/w niemieckim autami jeździ się pewniej, niestety komfort na tym trochę cierpi, Ty masz tego obniżonego Scenic`a? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ad. francuskich zawieszeń - być może w tych nowszych modelach są już sztywniejsze ale seryjne w

> Megance oczywiście sprawne na dobrym ogumieniu to ponton przy Astrze oraz Cordobie - do takich

> dwóch aut podobnego segmentu mam porównanie, Astra praktycznie w ogóle nie przechyla się w

> zakrętach w porównaniu do Meganki, na pewno w/w niemieckim autami jeździ się pewniej, niestety

> komfort na tym trochę cierpi, Ty masz tego obniżonego Scenic`a?

Xsara ma belke tylna od berlingo to moze byc troche sztywniejsza od scenica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Ostatnio ogladałem kilka citroenow xsara picasso,niestety w srodku wygladaja duzo bardziej zajechane niz Ople oraz tylna belka do wymiany wiec na placu boju pozostaly w zasadzie dwa auta Opel zafira i opel meriva.Ciekawe ze merivy te same roczniki co zafira sa drozsze od zafir a komfort jazdy pewnie nie jest lepszy niz w Zafirze.Czy wersje Opla Zafiry Elegance na Niemcy a na PL byly takie same ktos sie orientuje?.Bo widze ze jedne maja nawet spryskiwacz reflektorow inne nie maja,w wyposazeniu tez roznie podaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zuzycie paliwa itd. 1.8 podobno olej biora a nie wiem który z tych silnikow

Ogólnie Oplowskie silniki słyną z tego, że zużywają olej

Ja w Astrze mam 1,8 125 KM i jestem zadowolony. No ale auta z tym silnikiem ciężko znaleźć. Szczególnie nie zajeżdżone.

1,6 w Merivie powinien być OK ale do Zafiry może być już za "mały" pod względem mocy...

Tu masz wszystkie dane o Merivie A ( silniki, wersje) klik,

A tu o Zafirze A klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogólnie Oplowskie silniki słyną z tego, że zużywają olej

> Ja w Astrze mam 1,8 125 KM i jestem zadowolony. No ale auta z tym silnikiem ciężko znaleźć.

> Szczególnie nie zajeżdżone.

> 1,6 w Merivie powinien być OK ale do Zafiry może być już za "mały" pod względem mocy...

> Tu masz wszystkie dane o Merivie A ( silniki, wersje) klik,

> A tu o Zafirze A klik

Dzieki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.