Skocz do zawartości

Pytanie o wypowiedzenie ubezpieczenia OC


Codename47

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. kupilem auto na ktorym bylo jeszcze wazne ubezpieczenie ale trzeba bylo zaplacic drugą rate.

pani w ubezpieczalni powiedziala ze wystarczy ze zaplace druga rate, a jak przerejestruje auto na siebie to musze zrobic aneks czy cos w tym stylu....

w miedzy czasie auto sprzedalem bez przerejestrowania na siebie.

teraz moje pytanie czy musze do nich jakos wypowiedziec tą umowe ? (ktora jest na poprzedniego wlasiciela ) moje dane figuruja tylko w danych przelewu za drugą rate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. kupilem auto na ktorym bylo jeszcze wazne ubezpieczenie ale trzeba bylo zaplacic drugą rate.

> pani w ubezpieczalni powiedziala ze wystarczy ze zaplace druga rate, a jak przerejestruje auto na

> siebie to musze zrobic aneks czy cos w tym stylu....

> w miedzy czasie auto sprzedalem bez przerejestrowania na siebie.

> teraz moje pytanie czy musze do nich jakos wypowiedziec tą umowe ? (ktora jest na poprzedniego

> wlasiciela ) moje dane figuruja tylko w danych przelewu za drugą rate

lepiej zglosic sprzedaz auta u ubezpieczyciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. kupilem auto na ktorym bylo jeszcze wazne ubezpieczenie ale trzeba bylo zaplacic drugą rate.

> pani w ubezpieczalni powiedziala ze wystarczy ze zaplace druga rate, a jak przerejestruje auto na

> siebie to musze zrobic aneks czy cos w tym stylu....

> w miedzy czasie auto sprzedalem bez przerejestrowania na siebie.

> teraz moje pytanie czy musze do nich jakos wypowiedziec tą umowe ? (ktora jest na poprzedniego

> wlasiciela ) moje dane figuruja tylko w danych przelewu za drugą rate

Zgłoś sprzedaż do TU. Jeśli 2 rata nie była opłacona a po tym terminie Ty jeździłeś to policzą Ci tylko za te dni użytkowania. Masz ustawowy obowiązek powiadomienia TU o zbyciu pojazdu 14 dni, sprzedający Tobie zapewne również zgłosił więc TU i tak wie, że jesteś właścicielem, jak nie zgłosisz-mogą dalej wymagać spłacenia zaległości od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgłoś sprzedaż do TU. Jeśli 2 rata nie była opłacona a po tym terminie Ty jeździłeś to policzą Ci

> tylko za te dni użytkowania. Masz ustawowy obowiązek powiadomienia TU o zbyciu pojazdu 14 dni,

> sprzedający Tobie zapewne również zgłosił więc TU i tak wie, że jesteś właścicielem, jak nie

> zgłosisz-mogą dalej wymagać spłacenia zaległości od Ciebie.

drugą rate oplacilem ja , na polise poprzedniego wlasciciela.Po 2 miesiacach auto sprzedalem.

Napisalem im maila z zalacznikiem umowy, zobaczymy co odpiszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.