Skocz do zawartości

Scenic I a Scenic II - warto?


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Scenica I phII 1.9 dci, jeździ się dobrze, ale brakuje mi jak cholera tempomatu. Zbliża się powoli czas na poduszki z przodu i może amorki przód, żopna zaliczyła wgniotę parkingową, więc drzwi do roboty albo wymiany, więc zacząłem zastanawiać się nad zmianą na II.

Co jest na plus: tempomat w większości wersji, podobno lepsze wspomaganie (dla żony ma znaczenie), roletki w tylnych drzwiach (dla dzieciaka ma znaczenie), hands free - przy dziecku duże ułatwienie.

Minusy - tutaj Was poproszę o info, ja dla mnie elektroniczny wyświetlacz, w swoim skręcam na max w trasach i ledwie się żarzy, a w II? Da się wyłączyć w ogóle na nocne trasy?

Osiągi - z tego co czytam, 100 konny 1.5 ma gorsze osiągi niż 100 konny mój - wynika to pewnie z masy - jaki silnik wybrać? Najwięcej jest 1.9 dci 120 KM, bać się?

Awarie - co pada najczęściej i jaki koszt - hands free, hamulec postojowy, wyświetlacz?

Pochwalcie się czym jeździcie i co Was wkurza a co jest na plus w dwójce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co jest na plus: tempomat w większości wersji,

Zdarzają się SCII bez tempomatu. Ale wtedy podobno łatwo dołożyć.

> roletki w tylnych drzwiach (dla dzieciaka ma znaczenie),

Zgadza się. smile.gif

> hands free - przy dziecku duże ułatwienie.

Nie wszystkie mają. Ja nie mam i nie narzekam jakoś strasznie. Jak jest to często siadają przyciski w klamkach, ale można to za parę pln wymienić.

> Minusy - tutaj Was poproszę o info, ja dla mnie elektroniczny wyświetlacz, w swoim skręcam na max w

> trasach i ledwie się żarzy, a w II?

Można przyciemnić. W SCII phI była częsta wada, że w wyświetlaczu coś się kisiło. Można to naprawić - są oferty w necie firm, które to robią. W phII poprawiono.

> Osiągi - z tego co czytam, 100 konny 1.5 ma gorsze osiągi niż 100 konny mój - wynika to pewnie z

> masy - jaki silnik wybrać?

2,0i lub 2,0T. Żadnych dizli. smile.gif

> Najwięcej jest 1.9 dci 120 KM, bać się?

Panewki padną... smile.gifsick.gif

> Awarie - co pada najczęściej i jaki koszt - hands free, hamulec postojowy, wyświetlacz?

Jak wyżej. Hamulec postojowy częściej siada w wersji grand, ma inną konstrukcję niż w krótkim.

> Pochwalcie się czym jeździcie i co Was wkurza a co jest na plus w dwójce.

Ja mam 2,0i automat + LPG 2007 i jestem mega zadowolony. smile.gifpalacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przesiadłem sie ze scenica I na II i powiem wszystko na PLUS ja wybrałem benzyne 1,6 tempomat

> przydatny climatronic przyjemny wspomaganie super hamulec reczny i hands free fajna sprawa

A ile Ci pali w trybie miejskim - jakie miasto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat to jakaś zaawansowana konstrukcja, która lubi padać, czy mam się nie bać?

Wolałbym automat, dużo wygodniejsza jazda, choć wybór jest dość skromny...

Jakie spalanie w trybie miejskim/w trasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Automat to jakaś zaawansowana konstrukcja, która lubi padać, czy mam się nie bać?

> Wolałbym automat, dużo wygodniejsza jazda, choć wybór jest dość skromny...

> Jakie spalanie w trybie miejskim/w trasie?

4 biegi, stary AL4/DP0. Wg strony PRND trochę awaryjny. Ale ja i kol. Łysy jesteśmy zadowoleni. smile.gif Spalanie LPG u mnie 12/10 miasto/trasa, z tym, że ja lubię spokojną jazdę. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W każdym?

z własnego doświadczenia na Clio II phII wiem, że w każdej Renówce, w której wychodziły seryjnie tempomaty.

Jak masz szczęście, to instalacja do tempo jest, wtedy tylko kierownica z przyciskami i aktywacja, jak masz pecha, to musisz kupić parę kabli z czujnikiem pod pedałem gazu.

Jak jestem tak przyzwyczajony, że szlag mnie trafia w moim Scenicu na trasie. Ale akurat w Scenicach I tempo było rzadko i dołożenia to w cholerę zachodu i grzebania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4 biegi, stary AL4/DP0. Wg strony PRND trochę awaryjny. Ale ja i kol. Łysy jesteśmy zadowoleni.

> Spalanie LPG u mnie 12/10 miasto/trasa, z tym, że ja lubię spokojną jazdę.

a lepiej Ci się jeździ (pytam o prowadzenie, komfort, wyciszenie) Picasso czy Scenikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a lepiej Ci się jeździ (pytam o prowadzenie, komfort, wyciszenie) Picasso czy Scenikiem?

Oba oceniam tak samo. Tylko Pikuś miał większy bagażnik a Scenic ma tempomat i automat (Pikusia też szukałem z automatem, ale wtedy był tylko jeden i dużo droższy od innych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Automat to jakaś zaawansowana konstrukcja, która lubi padać, czy mam się nie bać?

> Wolałbym automat, dużo wygodniejsza jazda, choć wybór jest dość skromny...

> Jakie spalaenie w trybie miejskim/w trasie?

Manual 6-biegowy +2.0T od 9 do 17 l Lpg. Ale nogi leekiej nie mam. Wg kompa przez ostatnie 4300 km srednie spalanie 13, 3 tryb zdecydowanie miejski - srednia predkosc 31 km/h.

Zaluje, ze tak pozno kupilem. Brakuje mi mocy i tempomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Scenic II to mam i gorąco polecam smile.gif

Jak brać to Silnik benzyna ok.gif Ja posiadam 2.0 benzyna automat ok.gif

Trafiła mi się prawie pełna opcja brakuje tylko szyberdachu i xenonów zlosnik.gif

Tempomat super sprawa choć ponoć można łatwo dołożyć jak go nie ma ok.gif

Seryjny parktronik też spoko działa ok.gif

Posiadam gaz i spalanie między 12l a 13l ok.gif

Wyświetlacz można sporo ściemnić ok.gif jak by się zepsuł naprawa około 250zł ok.gif

Elektryczny hamulec postojowy super sprawa ok.gif koszt naprawa około 250zł ok.gif

HF super sprawa pierwszy raz to mam i nie wyobrażam sobie życia bez tego ok.gif choć minusem jest to że padają przyciski w klamkach i trzema wymieniać mikrostyki które kosztują w aso za 2szt 7,50 zlosnik.gif

Osiągi jakoś nie narzekam smile.gifok.gif jakoś się zbiera ok.gif

Jeździ się wygodnie i komfortowo ok.gif plastiki trochę skrzypią ale wiadomo to nie nowe auto ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCI PhII jest ładniejszy i przyjemniejszy wewnątrz w dotyku.

w SCII jest dużo denerwującej dla niektórych elektroniki - wyświetlacze i hamulce elektryczne naprawia EL-CARS w Kaczorach, robi to uczciwie i stosunkowo tanio (o ile dla kogoś 100 PLN + przesyłka to tanio za naprawę wyświetlacza, który nie powinien się popsuć). należy uczciwie przyznać, ze ten typ wyświetlacza nie jest najmocniejsza strona - po kilku dobrych latach się wypali. najstarsze SCII maja ok. 11 lat i jak wygląda ich wyświetlacz?

tempomat można w SCII dołożyć - sam dokładałem. koszt ok.

- 150 PLN za kompletny sprawny pająk

- ok. 50 PLN za przyciski na kierownicy

- ok. 60 PLN aktywacja CLIPEM

poduszki nie zmieniałem, bo otwory pod przyciski wyciąłem sam. jak ktoś ma lewe ręce, to jeszcze musi dokupić poduszkę z wyciętymi otworami.

co do silników dizla nie będę się wypowiadal, bo stereotypy "panewki" to u fryzjera w gazetach można przeczytać facepalm%5B1%5D.gif

nie wiem, jakie osiągi ma Twój silnik, ale na pewno spalaniem nie przebijesz mojego 1.5 dCi 101KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> SCI PhII jest ładniejszy i przyjemniejszy wewnątrz w dotyku.

> w SCII jest dużo denerwującej dla niektórych elektroniki - wyświetlacze i hamulce elektryczne

> naprawia El-CARS w Kaczorach, robi to uczciwie i stosunkowo tanio (o ile dla kogoś 100 PLN +

> przesyłka to tanio)

> tempomat można w SCII dołożyć - sam dokładałem. koszt ok.

> - 150 PLN za kompletny sprawny pająk

> - ok. 50 PLN za przyciski na kierownicy

> - ok. 60 PLN aktywacja CLIPEM

> poduszki nie zmieniałem, bo otwory pod przyciski wyciąłem sam. jak ktoś ma lewe ręce, to jeszcze

> musi dokupić poduszkę z wyciętymi otworami.

> co do silników dizla nie będę się wypowiadal, bo stereotypy "panewki" to u fryzjera w gazetach

> można przeczytać

> nie wiem, jakie osiągi ma Twój silnik, ale na pewno spalaniem nie przebijesz mojego 1.5 dCi 101KM

myślę że nikt nie przebije nawet na mistrzostwach w Ecodrajwingu hybrydowym lexem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2,0i lub 2,0T. Żadnych dizli.

> Panewki padną...

> Jak wyżej. Hamulec postojowy częściej siada w wersji grand, ma inną konstrukcję niż w krótkim.

facepalm%5B1%5D.gif

ja naprawdę nie wiem, skąd Ty te mity wytrzepujesz i jeszcze publicznie tyle razy powielasz. to jakiś nonsens! zapoznałbyś się dogłębniej z problemami, a nie pisał bzdur!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja naprawdę nie wiem, skąd Ty te mity wytrzepujesz i jeszcze publicznie tyle razy powielasz. to

> jakiś nonsens! zapoznałbyś się dogłębniej z problemami, a nie pisał bzdur!

a jak kupi DCi i będzie mu się sypał to dołożysz się do interesu ? grinser006.gif

No niestety znam więcej narzekających użytkowników DCi niż benzynowych zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) loteria jak z każdym - nawet w benzynach jest syf, ładnie ułożony pod maską

2) silników dCi jest "o niebo" więcej niż benzynówek - policz sobie więc, mając wiarygodne dane ile tych dCi procentowo się psuje na panewki i porównaj to z benzynówkami. podpowiem - weź pod uwagę silniki dCi, a nie dCi 120 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1) loteria jak z każdym - nawet w benzynach jest syf, ładnie ułożony pod maską

No mówi mi co tam się sypie i za ile grinser006.gif

> 2) silników dCi jest "o niebo" więcej niż benzynówek - policz sobie więc, mając wiarygodne dane ile

> tych dCi procentowo się psuje na panewki i porównaj to z benzynówkami. podpowiem - weź pod

> uwagę silniki dCi, a nie dCi 120 KM

Myślę że warto napisać że silniki DCI są fajne elastyczne oszczędne ,ale nie że bezproblemowe i warto uświadomić jakie mogą być koszta pierwszych z brzegu części ok.gif 4X wtryski 1800zł , turbina 2000zł hmm.gif no i zależy który rok kolega szuka ,ale jak nie z ostatniego roku produkcji to ciężko dostać z małym przebiegiem auto ok.gif

Osobiście pod względem jazdy spalania moje DCi było świetne ok.gif

ale niestety wygenerowało mi ogromne koszta ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No mówi mi co tam się sypie i za ile

może przyjdzie jakiś znafca i Ci napisze, że ZERO kosztów grinser006.gif

> warto uświadomić jakie mogą być koszta pierwszych z brzegu części 4X wtryski 1800zł ,

> turbina 2000zł no i zależy który rok kolega szuka ,ale jak nie z

letko przesadziłeś z kosztami o jakieś 30-40%. samą turbinę DOBRZE zregenerujesz za 1-1,2 kPLN.

wtryski? problem był tylko w osprzęcie DELPHI, ale i na to jest 100% skuteczna rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może przyjdzie jakiś znafca i Ci napisze, że ZERO kosztów

nie nie no powiedziałeś a powiedz i b zlosnik.gifok.gif

> letko przesadziłeś z kosztami o jakieś 30-40%. samą turbinę DOBRZE zregenerujesz za 1-1,2 kPLN.

> wtryski? problem był tylko w osprzęcie DELPHI, ale i na to jest 100% skuteczna rada.

Ok zregenerujesz ale nie każdy wstawi pod blokiem i np mi zawołali za regeneracje 1300 a nową miałem za 1600zł dolicz olej wymiane itp ok.gif

No wtryski panie sztuka regeneracji wymiana zaworka i końcówki 450zł sztuka zlosnik.gif a czekaj jeszcze coś tam było że potrafi się sypnąć pompa i syf leci po całym układzie paliwowym ? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tam było że potrafi się sypnąć pompa i syf leci po całym układzie paliwowym ?

no to pisałem wyżej - osprzęt DELPHI (na którym notabene ja zrobiłem bezproblemowo ponad 90 kkm) jest w pełni opanowany. trzeba się tylko zagłębić w problem, a nie pisać rzeczy, o których się zasłyszało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem, jakie osiągi ma Twój silnik, ale na pewno spalaniem nie przebijesz mojego 1.5 dCi 101KM

dzięki za obszerną odpowiedź, te które oglądałem do tej pory miały sprawny wyświetlacz.

co do spalania, jest sprawą drugorzędną, najpierw przyjemność z jazdy potem spalanie. W moim średnie pół na pół miasto/trasa to 6.2 kiedy ja jeżdżę, 7.4 jak żona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki za obszerną odpowiedź, te które oglądałem do tej pory miały sprawny wyświetlacz.

sprawny, ale jak przypatrzysz się z bliska na wszystko, co się jasno świeci to dostrzeżesz różnice w segmentach. no niestety trzeba się liczyć z wypalaniem się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawny, ale jak przypatrzysz się z bliska na wszystko, co się jasno świeci to dostrzeżesz różnice

> w segmentach. no niestety trzeba się liczyć z wypalaniem się

a jak mocno da się go ściemnić? dużo latam w nocy po trasach i marzy mi się on/off, tak żeby wszystko wygasić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździ się wygodnie i komfortowo plastiki trochę skrzypią ale wiadomo to nie nowe auto

dotąd mi się podobało, skrzypienia nie cierpię, mam schiza i szukam zawsze winowajcy... jakby mi wnętrze całe skrzypiało to bym chyba zwariował, w I nic nie skrzypi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Manual 6-biegowy +2.0T od 9 do 17 l Lpg. Ale nogi leekiej nie mam. Wg kompa przez ostatnie 4300

> km srednie spalanie 13, 3 tryb zdecydowanie miejski - srednia predkosc 31 km/h.

> Zaluje, ze tak pozno kupilem. Brakuje mi mocy i tempomatu.

w 2.0 turbo brakuje Ci mocy??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oba oceniam tak samo. Tylko Pikuś miał większy bagażnik a Scenic ma tempomat i automat (Pikusia też

> szukałem z automatem, ale wtedy był tylko jeden i dużo droższy od innych).

Ja jak szukałem auta, miałem okazję przed obecnym Scenikiem przejechać się Picasso i powiem Ci, że zawieszenie i wytłumienie w środku miał o niebo lepsze - mam nadzieję, że w Sceniku II też jest tak, jak piszesz. Miałem go wtedy kupić i się spóźniłem kilkanaście minut z decyzją, a miał i tempomat i silnik benzynkę, tylko obrzydlwie zielony kolor. Padło na Scenika, ale dalej pamiętam tą ciszę na moich dziurach wiejskich.,..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to pisałem wyżej - osprzęt DELPHI (na którym notabene ja zrobiłem bezproblemowo ponad 90 kkm)

> jest w pełni opanowany. trzeba się tylko zagłębić w problem, a nie pisać rzeczy, o których się

> zasłyszało.

no to napisz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dotąd mi się podobało, skrzypienia nie cierpię, mam schiza i szukam zawsze winowajcy... jakby mi

> wnętrze całe skrzypiało to bym chyba zwariował, w I nic nie skrzypi.

ale wiesz jak to jest jednemu przeszkadza coś a drugi bierze to że normalne ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam z pierwszych lat produkcji, od zawsze kupuję auta "od najtańszego" na allegro, potem dokładam pakiet startowy sam i wiem co mam...

więc cena zakupu dla Scenika II to max 9kpln, ale realnie myślę że za 8 kpln kupię.

Przebieg może być i pół miliona, nic dla mnie nie znaczy, liczy się utrzymanie samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam z pierwszych lat produkcji, od zawsze kupuję auta "od najtańszego" na allegro, potem

> dokładam pakiet startowy sam i wiem co mam...

> więc cena zakupu dla Scenika II to max 9kpln, ale realnie myślę że za 8 kpln kupię.

> Przebieg może być i pół miliona, nic dla mnie nie znaczy, liczy się utrzymanie samochodu.

jak tam sobie uważasz ok.gif ja też kupowałem tanio mojego ,ale koleś spuszczał cenę bo nie mógł sprzedać ok.gif automat -.2.0 benzyna ok.gif

dałem 11400 za 2005r ok.gif

Oby Ci starczyło tylko na te remonty smile.gifok.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale wiesz jak to jest jednemu przeszkadza coś a drugi bierze to że normalne

ok, wiem, ale mi naprawdę przeszkadza każde skrzypnięcie... potrafię po drodze stanąć i chusteczką higieniczną "uszczelniać świerszcza" żeby tylko w ciszy dojechać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak tam sobie uważasz ja też kupowałem tanio mojego ,ale koleś spuszczał cenę bo nie mógł

> sprzedać automat -.2.0 benzyna

> dałem 11400 za 2005r

> Oby Ci starczyło tylko na te remonty

cena wyśmienita

ja oglądałem za 8500 wczoraj 2003 rok, 1.5 dci, ale silnik trochę słaby, 105 KM i brak tempomatu i roletek z tyłu trochę mnie ostudził... ale ładny, zadbane wnętrze, a to wbrew pozorom ciężkie w Scenikach, czarny lakier.. jak gość zejdzie do 7500 to wezmę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja naprawdę nie wiem, skąd Ty te mity wytrzepujesz i jeszcze publicznie tyle razy powielasz. to

> jakiś nonsens! zapoznałbyś się dogłębniej z problemami, a nie pisał bzdur!

Z problemami hamulca w wersji grand zapozanałem się bardzo dogłębnie, jeszcze przed kupnem Scenica, na forach polskich i zagranicznych. smile.gif Może rzeczywiście teraz da się naprawić u Kazka za rogiem. Ale co ciekawe ASO Renault Al.Jerozolimskie w Warszawie ma w swoim sklepie na Allegro linki do hamulca w krótkim SC jako część wymienną a gdy zadałem pytanie (tak dla wiedzy) mailem czy są takie linki do granda to mi odpisali, że w grandzie to się cały moduł wymienia. smile.gif Czyli coś w tym jest... 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sorry - jak się w ASO dopytujesz o takie rzeczy, to nie oczekuj normalnej odpowiedzi. jak jeszcze nie zauważyłeś - w ASO nie ma za wiele kompetentnych osób. i to nie tylko w ASO RENAULT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no sorry - jak się w ASO dopytujesz o takie rzeczy, to nie oczekuj normalnej odpowiedzi. jak

> jeszcze nie zauważyłeś - w ASO nie ma za wiele kompetentnych osób. i to nie tylko w ASO

> RENAULT

Nie wyrywaj chłopie pojedynczych zdań z mojej wypowiedzi. Pytanie w ASO było tylko dodatkiem. Wiedzę czerpałem z opinii użytkowników na forach, którzy walczyli z tym hamulcem.

PS. Akurat ten hamulec nie spowodował by, że gdyby za miast krótkiego był grand 2,0i automat to bym go nie wziął. Wziąłbym i byłbym tak samo zadowolony. smile.gif Tylko diesla w życiu bym nie wziął. Na placy stały u kupującego 2: krótki czarny 2,0i automat 2007 i grand granatowy 2,0dCi automat 6 biegowy. Ja wybrałem tego pierwszego (za mną jeszcze kilku chciało go kupić) a grand wisiał na otomoto jeszcze parę miesięcy... sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja się nie dziwię, że ludzi mają stracha przed kupnem dizla dCi, jak czytają opinie takie, jak Twoja powyżej.

BTW - dla nas kogoś, kto ma o tych silnikach pojęcie, to oczywiście dobra sytuacja, bo można tanio wyrwać.

napisze krótko - pisz innym o tym, na czym się znasz, a nie o tym co u fryzjera usłyszysz. wtedy Twoje wypowiedzi będą rzetelne ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakbyś do tych 9 dołożył, to sprzedałbym ci swojego.

powyżej 50 km od domu, to chyba rzeczywiście tylko po auto z kącika bym pojechał...

nie ruszam się dalej niż 30 km, chyba że w ramach wycieczki, gdzie przy okazji coś obejrzę...

daj więcej info - wyposażenie, stan, który silnik - widzę 1.9 dci, ale on miał trochę odmian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, jestem bliżej niż dalej - 1.9 dci, jest kilka odmian, którejś bać się bardziej, a którejś mniej?

skrzynie automatyczne do diesli pakowali te same co do benzyn?

wszystkie mają dwumasę?

ma któryś DPFa?

bać się szklanego dachu - o szum i skrzypienie mi chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ja się nie dziwię, że ludzi mają stracha przed kupnem dizla dCi, jak czytają opinie takie, jak

> Twoja powyżej.

> BTW - dla nas kogoś, kto ma o tych silnikach pojęcie, to oczywiście dobra sytuacja, bo można tanio

> wyrwać.

> napisze krótko - pisz innym o tym, na czym się znasz, a nie o tym co u fryzjera usłyszysz. wtedy

> Twoje wypowiedzi będą rzetelne

ja tam jestem ciekawy tylko dlaczego ludzie którzy mieli DCI i wpakowali się na minę nie piszą o tym oslabiony.gif

Dalej czekam na spis tych drogich napraw w benzynie o których pisałeś zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powyżej 50 km od domu, to chyba rzeczywiście tylko po auto z kącika bym pojechał...

> nie ruszam się dalej niż 30 km, chyba że w ramach wycieczki, gdzie przy okazji coś obejrzę...

> daj więcej info - wyposażenie, stan, który silnik - widzę 1.9 dci, ale on miał trochę odmian...

ja byłem po mojego 300km zlosnik.gif w mojej okolicy Scenici są droższe o 3-5 tys ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ja się nie dziwię, że ludzi mają stracha przed kupnem dizla dCi, jak czytają opinie takie, jak

> Twoja powyżej.

> BTW - dla nas kogoś, kto ma o tych silnikach pojęcie, to oczywiście dobra sytuacja, bo można tanio

> wyrwać.

> napisze krótko - pisz innym o tym, na czym się znasz, a nie o tym co u fryzjera usłyszysz. wtedy

> Twoje wypowiedzi będą rzetelne

Możesz skończyć z tym fryzjerem? Bo widać masz włosy za krótkie... sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tam jestem ciekawy tylko dlaczego ludzie którzy mieli DCI i wpakowali się na minę nie piszą o

> tym

może jak będziesz rozglądał się w środowisku tych, którzy dCi posiadają i sa zadowoleni, to zobaczysz ilu ich jest smile.gif

> Dalej czekam na spis tych drogich napraw w benzynie o których pisałeś

już Ci wyżej odpowiedziałem 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.