Skocz do zawartości

DRL - co to warte i które brać?


Tomasso

Rekomendowane odpowiedzi

> w dzień nie ma znaczenia, czy ma ktoś swiatła, czy nie. i tak go widac. bez sensu jest ten przepis.

> było kiedys od pazdziernika do marca i wtedy rozumiem, bo szybciej jest zmrok, często duże

> zachmurzenie, ale latem? dużo jeżdżę i jeszcze mi sie nie zdarzyło kogoś nie widzieć. a jeśli

> masz z tym problem, to myśle, ze okulista pomoże, bo skoro nie widzisz auta bez świateł w

> dzien, to co dopiero rowerzysty bez świateł w nocy- bo takich jest najwięcej

nie rozumiesz prostej sprawy.

Ludzki mózg przyzwyczaja się do pewnej konsekwencji - jak wszyscy jadą na światłach to wszyscy. Ludzkie oko wówczas odbiera inny pojazd jako 2 światła, a nie maskę, szybę, koła.

Wystarczy, ze na 20 samochodów jeden pojedzie z wyłączonymi i już wprowadzasz lekki zamęt do mózgu. Oczywiście za chwilę zauważysz ten pojazd bez świateł (pewnie potrwa to 0,5 - 1 sek) ale ta chwila w pewnych okolicznościach może Cie sporo kosztować.

Musisz bardzo mało jeździć samochodem skoro nie miałeś jeszcze takiej sytuacji. Ja miewam średnio raz na miesiąc. Wystarczy, że ktoś z przeciwka w kolumnie pojedzie bez świateł, a za nim jest słońce. W takich warunkach taki samochód może być dla oka niewidoczny i 2-3 sek, a to juz jest wiecznosć, przy prędkosciach rzędu moje 100km/h i jego 100km/h i Twoim manewrze wyprzedzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie rozumiesz prostej sprawy.

> Ludzki mózg przyzwyczaja się do pewnej konsekwencji - jak wszyscy jadą na światłach to wszyscy.

> Ludzkie oko wówczas odbiera inny pojazd jako 2 światła, a nie maskę, szybę, koła.

> Wystarczy, ze na 20 samochodów jeden pojedzie z wyłączonymi i już wprowadzasz lekki zamęt do mózgu.

> Oczywiście za chwilę zauważysz ten pojazd bez świateł (pewnie potrwa to 0,5 - 1 sek) ale ta

> chwila w pewnych okolicznościach może Cie sporo kosztować.

> Musisz bardzo mało jeździć samochodem skoro nie miałeś jeszcze takiej sytuacji. Ja miewam średnio

> raz na miesiąc. Wystarczy, że ktoś z przeciwka w kolumnie pojedzie bez świateł, a za nim jest

> słońce. W takich warunkach taki samochód może być dla oka niewidoczny i 2-3 sek, a to juz jest

> wiecznosć, przy prędkosciach rzędu moje 100km/h i jego 100km/h i Twoim manewrze wyprzedzania.

Stary podziel sie albo daj namiary na dealera.

Toze troche jezdze i jedyne co ma zakodowane moj mozg to uwazac na innch bz wzgledu czy jada na swiatlach czy nie.

Nie dorabiaj prosze teorii. Tutaj ktos na sile wepchnal obowiazek podrozowania na swiatlach 24h bo coz tego mial. Proste. Temat walkowany tysiacpincet razy. Jesli masz wole i ochote to zamontuj se nawet osiemnascie drl czy czego am chcesz tylko nie prosze przestan napychac ludziom glowy pirdolami o zabach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żadne. Te dokładane światełka to odpust i kicha.

> Najlepsze są DRL w długich ( świecenie na 30% mocy ).

> Jeśli nie masz w ustawieniach CAN to dodaj moduł i po sprawie.

i po co siejesz zamęt autorowi, jak to rozwiązanie jest póki co nielegalne i potencjalnie pakujesz go na minę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem, ale widze, że Ty nie rozumiesz

8h dziennie spędzam za kółkiem i widzę mase aut jadących bez swiateł. niektórym mrugam, innym nie, ale wszystkich widzę doskonale. najbardziej mnie wkurzają z ledami chińskimi, których widac dopiero z 5 metrów, albo tych, którzy jadą na ściemnionych długich, ale i tak dają po gałach niemiłosiernie. jednak nie robi to na mnie az takiego wrażenia. osobiście mam ledy philipsa, które świecą bardzo przyzwoicie i są zgodne z przepisami. a czy robię wioche, czy nie to juz nie interesuje mnie to, ważne, ze biorą 11W, a nie 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to po co jazda na światłach w dzień? Przecież widać...

> Pułapka jest właśnie tutaj - 20 samochodów miniesz z włączonymi światłami, a 21-szy pojedzie bez i

> Ty właśnie wtedy zaczniesz wyprzedzać i sie spotkacie.

zdecydowanie jest to tylko mozliwe wtedy jezeli kompletnie nie patrzysz w lusterka wsteczne

i swiatla lub ich brak nic tu nie maja do rzeczy

oczywiscie wlaczona swiatla poprawiaja widocznosc innych samochodow ale... poprawiaja a nie sprawiaja ze sa widoczne w systemie 0/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie rozumiesz prostej sprawy.

> Ludzki mózg przyzwyczaja się do pewnej konsekwencji - jak wszyscy jadą na światłach to wszyscy.

> Ludzkie oko wówczas odbiera inny pojazd jako 2 światła, a nie maskę, szybę, koła.

> Wystarczy, ze na 20 samochodów jeden pojedzie z wyłączonymi i już wprowadzasz lekki zamęt do mózgu.

oj... teoria ma w sobie cos z prawdy ale...

to ze nie zobaczysz samochodu w lusterku to tylko i wylacznie wina tego ze "rzucisz okiem" w lusterko a nie popatrzysz co w nim widac - niezaleznie od tego czy obiekt w im bedzie mial wlaczone swiatla czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.