Skocz do zawartości

Szybkie pytanie, gładź, gruntowanie.


Artur7

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy gruntować ściany (bardzo dobrze położony tynk, niewielkie miejscowe nierówności), przed

> położeniem gotowej gładzi końcowej? Jaka najlepsza, megaron smig, coś innego?

Gruntować. Co do gładzi, to większość wykonawców używa Acryl Putza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gruntować. Co do gładzi, to większość wykonawców używa Acryl Putza.

Dzięki za odpowiedź, nie jestem obeznany w temacie, ale również gruntowałbym.

Jest to jednak sprzeczne z opinią fachowca, który twierdzi że nie potrzeba gruntu, używa gładzi z Lerua speed master.

Zmienić fachowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za odpowiedź, nie jestem obeznany w temacie, ale również gruntowałbym.

> Jest to jednak sprzeczne z opinią fachowca, który twierdzi że nie potrzeba gruntu, używa gładzi z

> Lerua speed master.

> Zmienić fachowca?

Tzn tak, przymusu gruntowania nie ma, ale zawsze warto zagruntować, zmniejsza się ryzyko "zwijania" się gładzi podczas malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy gruntować ściany (bardzo dobrze położony tynk, niewielkie miejscowe nierówności), przed

> położeniem gotowej gładzi końcowej? Jaka najlepsza, megaron smig, coś innego?

Ja dla siebie będę gruntować a gładź będzie z gipsu szpachlowego NIDA.

Te wszystkie gotowe gładzie używam tylko do ostatnich poprawek, są bardzo miękkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja dla siebie będę gruntować a gładź będzie z gipsu szpachlowego NIDA.

> Te wszystkie gotowe gładzie używam tylko do ostatnich poprawek, są bardzo miękkie.

No właśnie, w moim przypadku tynki już wyglądają wyjątkowo dobrze, ale nie jest to powód, żeby nie gruntować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy gruntować ściany (bardzo dobrze położony tynk, niewielkie miejscowe nierówności), przed

> położeniem gotowej gładzi końcowej? Jaka najlepsza, megaron smig, coś innego?

A tynk jest gipsowy czy wapienno cementowy?

Jeśli gipsowy to po zagruntowaniu dobrym gruntem pierwszą warstwę gipsu kładzie się jak na szkło, wszystko się ślizga, jeśli wapienno cementowy to przeskrobac i zagruntować żeby skleić wszystkie drobinki. Co do zwijania to jeśli powierzchnie nie są zakurzone to jeszcze nie widziałem żeby gips zwijał się przy malowaniu z tynku gipsowego. Chyba że tynk jeszcze był wilgotny lub gładź ew. gips był do d..y.

A zwijanie najczęściej występuje bo po szlifowaniu niektórzy mieszają farbę z gruntem i tym jadą na pierwszy raz, to przy następnej warstwie może się farba zwinąć.

PS. Ja używam satyna pgn-31 fajnie się kładzie i nie rozwarstwia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy gruntować ściany (bardzo dobrze położony tynk, niewielkie miejscowe nierówności), przed

> położeniem gotowej gładzi końcowej? Jaka najlepsza, megaron smig, coś innego?

Może głupie pytanie zadam, ale z jakich powodów dobrze otynkowana ścianę później się dodatkowo gipsuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy gruntować ściany (bardzo dobrze położony tynk, niewielkie miejscowe nierówności), przed

> położeniem gotowej gładzi końcowej? Jaka najlepsza, megaron smig, coś innego?

Ja bym gruntował przed gładzią.

Odradzam UNIGRUNT (za mocny, zbyt szklisty, dobry na podłogi przed panelami)

W moim przypadku sprawdził się grunt marki własnej LeroyMerlin czyli GRUNT UNIWERSALNY LUXENS - cena umiarkowana, spełnił zadanie i nakładał się też fajnie.

Ale jeszcze ważniejsze jest zagruntowanie gotowej gładzi przed malowaniem. Ten sam preparat polecam.

Bez gruntu malowanie na gipsie to wyczyn nie lada.

Gips jest hiper chłonny i zagruntowanie naprawdę robi różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym gruntował przed gładzią.

> Odradzam UNIGRUNT (za mocny, zbyt szklisty, dobry na podłogi przed panelami)

> W moim przypadku sprawdził się grunt marki własnej LeroyMerlin czyli GRUNT UNIWERSALNY LUXENS -

> cena umiarkowana, spełnił zadanie i nakładał się też fajnie.

Cenna wskazówka, dzięki ok.gif

> Ale jeszcze ważniejsze jest zagruntowanie gotowej gładzi przed malowaniem. Ten sam preparat

> polecam.

> Bez gruntu malowanie na gipsie to wyczyn nie lada.

> Gips jest hiper chłonny i zagruntowanie naprawdę robi różnicę.

Oczywista sprawa ok.gif, ale temat dotyczy gruntowania między tynkiem a gładzią, a nie między gładzią a malowaniem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może głupie pytanie zadam, ale z jakich powodów dobrze otynkowana ścianę później się dodatkowo

> gipsuje ?

Żeby ściany i sufity po malowaniu wyglądały idealnie gładko, bez żadnych skaz.

Sam tynk, nawet położony z największą starannością tego nie zapewni, oczywiście to tylko moje przemyślenie, na podstawie konkretnego przykładu mojego mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żeby ściany i sufity po malowaniu wyglądały idealnie gładko, bez żadnych skaz.

> Sam tynk, nawet położony z największą starannością tego nie zapewni, oczywiście to tylko moje

> przemyślenie, na podstawie konkretnego przykładu mojego mieszkania.

Ale chodzi o to, ze plaszczyzna tynku jest nierowna, czy gramatura? Ja na przyklad wolalbym cos chropowatego niz gladka jak lustro sciane hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale chodzi o to, ze plaszczyzna tynku jest nierowna, czy gramatura? Ja na przyklad wolalbym cos

> chropowatego niz gladka jak lustro sciane

Płaszczyzna jest ok, gramatura 95% powierzchni ok, pozostałe 5% różnego rodzaju skazy, jakieś wgłębienia od uderzeń itp.

Strukturę chropowatości uzyskam malując wałkiem, jest inna niż malując pędzlami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.