Skocz do zawartości

Rdza zżera progi od środka - co z tym zrobić.


aviator

Rekomendowane odpowiedzi

Ruda żre auto. Z zewnątrz jeszcze nie ma wykwitów, ale na masie zabezpieczającej progi robią się bąble. W próg wlewane były różne szuwaksy i tak gdzie dotarły nie ma problemu. Do tyłu progu pewnie tam gdzie działa rdza nie dopłynęły. Dopiero teraz od spodu znalazłem tam gumową zaślepkę i chciałem przez nią coś wtrysnąć, a tu zonk. Ze środka wylatuje urodzajna ziemia... Jak to usunąć z progów? Wypłukać? I co potem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ruda żre auto. Z zewnątrz jeszcze nie ma wykwitów, ale na masie zabezpieczającej progi robią się

> bąble. W próg wlewane były różne szuwaksy i tak gdzie dotarły nie ma problemu. Do tyłu progu

> pewnie tam gdzie działa rdza nie dopłynęły. Dopiero teraz od spodu znalazłem tam gumową

> zaślepkę i chciałem przez nią coś wtrysnąć, a tu zonk. Ze środka wylatuje urodzajna ziemia...

> Jak to usunąć z progów? Wypłukać? I co potem?

z innej beczki-wiek auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już dziury na wylot stąd błoto w progach.

Wyciąć, wspawać nowe, podkład epoksydowy, dwuskładnikowy, szpachlówka i dalej to już standard...

Na koniec zabezpieczyć wszystko jakimś woskiem.

Na dwa, trzy lata wystarczy.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz już dziury na wylot stąd błoto w progach.

Dziur tam nie ma boje_sie.gif ziemia wylazła z samych krańców progów przy kole. Coś do d... musiało być z odpływem.

> Wyciąć, wspawać nowe, podkład epoksydowy, dwuskładnikowy, szpachlówka i dalej to już standard...

A ile taka zabawa może kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziur tam nie ma ziemia wylazła z samych krańców progów przy kole. Coś do d... musiało być z

> odpływem.

Masz na myśli tą rynienkę na końcu w nadkolu? No to OK. Tam się często zbiera błoto jeśli nie ma dodatkowych nadkoli z tworzywa.h

> A ile taka zabawa może kosztować?

Jeśli oddasz do jakiegoś: "garażowca" to koło tysiaka za całość.

Jeśli sam będziesz się babrał to około połowy. Z tym, że zejdzie trochę czasu jeśli chcesz to zrobić jak dla siebie. Mam doświadczenie z ub. sezonu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie jakie auto, ilu letnie i jak długo chcesz je trzymać....

ziemia w progach?? proponuje odgiąć plastikowe nadkole i zobaczyć czy woda/piach z kół nie wpływa do progów.

a co z tym zrobić??

wypłukać i zabezpieczyć czyms do progów.

swego czasu ojciec za starych czasów do malucha od nowości do progów przelewał co kilka lat przepracowany olej - auto po 21 latach poszło na żyletki ale blacha i podłoga jak z fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.