Skocz do zawartości

Wsteczny problem


gonziak

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Kolegów miał kiedyś problem z bardzo ciężko wskakującym wstecznym ??

Problem pojawił się z dnia na dzień. Podczas wrzucania wstecznego nie słychać zgrzytów, pisków czy innych dziwnych rzeczy. Reszta biegów wchodzi normalnie.

Od czego zacząć hmm.gif ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy na wyłączonym silniku też ciężko wchodzi?

Wydaje mi się że tak ale sprawdzę

> Jeśli tak to problem prawdopodobnie z mechanizmem linek, jeśli nie to sprzęgło mówi pa pa.

Z tego co mówił uprzedni właściciel sprzęgło było wymienione na nowe hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy włączaniu wstecznego nie zgrzyta nie "piska".

> Obstawiasz sprzęgło?

Przeczytaj uważnie i całość co napisałem. Jeśli na włączonym silniku wchodzi bieg ciężko a na wyłączonym lekko to pierwszym podejrzanym jest sprzęgło/ natomiast jeśli niezależnie czy włączony czy wyłączony jest silnik a bieg wrzuca się ciężko to podejrzewałbym mechanizm linek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeczytaj uważnie i całość co napisałem.

Przeczytałem.

Problem jest z biegiem wstecznym /ciężko wchodzi/.Napisałeś,że sprzęgło robi"pa,pa" /i o to zapytałem/. To sprzęgło "robi pa,pa" tylko na wstecznym a do przodu już nie?

Trzymaj się jednego,że problem jest z cięgnami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś z Kolegów miał kiedyś problem z bardzo ciężko wskakującym wstecznym ?? ... <

Ostatnio miałem taki sam problem - winne było sprzęgło. Z biegiem czasu doszło do tego, że rano nie można było w ogóle wrzucić wstecznego, parkowanie tylko przodem do wyjazdu zlosnik.gif

Na wyłączonym silniku wszystko chodziło OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie niestety na wyłączonym silniku chodzi ciężko

> Ktoś może polecić godny uwagi warsztat w K-ce lub sensownej okolicy

W takim razie dzieje sie linkami lub wybierakiem. Pierwsze co bym zrobil to plynnym smarowidlem spryskal bym linki przy skrzyni, prawie pewne ze gumowe oslony linek sa spekane mozliwe ze dostal sie brud i linki sie zacieraja w pancerzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takim razie dzieje sie linkami lub wybierakiem. Pierwsze co bym zrobil to plynnym smarowidlem

> spryskal bym linki przy skrzyni, prawie pewne ze gumowe oslony linek sa spekane mozliwe ze

> dostal sie brud i linki sie zacieraja w pancerzu.

Czy aby na pewno linki skoro na innych biegach jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takim razie dzieje sie linkami lub wybierakiem. Pierwsze co bym zrobil to plynnym smarowidlem

> spryskal bym linki przy skrzyni, prawie pewne ze gumowe oslony linek sa spekane mozliwe ze

> dostal sie brud i linki sie zacieraja w pancerzu.

Gdzie szukać tych linek i jak się do tego zabrać (mile widziane foto oink.gif) hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.