Skocz do zawartości

P 406 - inspekcja serwisowa


donPablito

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Tak na szybko. W sobotę w południe jak odpalałem auto miałem jeszcze około 5000 km do przeglądu według wskazań licznika. W niedzielę wieczorem, odpalam auto a tu mi się zaświecił kluczyk i 0 km... Sam stwierdził że pora zmienić olej???

Jedyne co mi przychodzi do głowy (takie moje gdybanie) - około rok temu zmieniałem oleje i jakieś inne pierdoły i zresetowałem sobie inspekcje. Czy jest możliwe, że mimo braku przebiegu od wymiany do wymiany a po upływie czasu (chyba producent zaleca wymianę po przebiegu albo po roku) kluczyk sam się zaświeca gdyż dzisiaj minął ten właśnie rok??? grinser006.gif Nie pamiętam kiedy to dokładnie było ale gdzieś na wiosnę.

Czy może jak zwykle u mnie zepsuło się to, co nikomu się nie psuje... grinser006.gif

PS. Akumulator i ewentualny zanik lub skok napięcia wykluczamy - raz że nowy, a dwa że ani zegarek ani radio nie zostały zresetowane grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie.

> Tak na szybko. W sobotę w południe jak odpalałem auto miałem jeszcze około 5000 km do przeglądu

> według wskazań licznika. W niedzielę wieczorem, odpalam auto a tu mi się zaświecił kluczyk i 0

> km... Sam stwierdził że pora zmienić olej???

> Jedyne co mi przychodzi do głowy (takie moje gdybanie) - około rok temu zmieniałem oleje i jakieś

> inne pierdoły i zresetowałem sobie inspekcje. Czy jest możliwe, że mimo braku przebiegu od

> wymiany do wymiany a po upływie czasu (chyba producent zaleca wymianę po przebiegu albo po

> roku) kluczyk sam się zaświeca gdyż dzisiaj minął ten właśnie rok??? Nie pamiętam kiedy to

> dokładnie było ale gdzieś na wiosnę.

> Czy może jak zwykle u mnie zepsuło się to, co nikomu się nie psuje...

> PS. Akumulator i ewentualny zanik lub skok napięcia wykluczamy - raz że nowy, a dwa że ani zegarek

> ani radio nie zostały zresetowane

przebieg/czas w zalezności co pierwsze palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie.

> Tak na szybko. W sobotę w południe jak odpalałem auto miałem jeszcze około 5000 km do przeglądu

> według wskazań licznika. W niedzielę wieczorem, odpalam auto a tu mi się zaświecił kluczyk i 0

> km... Sam stwierdził że pora zmienić olej???

> Jedyne co mi przychodzi do głowy (takie moje gdybanie) - około rok temu zmieniałem oleje i jakieś

> inne pierdoły i zresetowałem sobie inspekcje. Czy jest możliwe, że mimo braku przebiegu od

> wymiany do wymiany a po upływie czasu (chyba producent zaleca wymianę po przebiegu albo po

> roku) kluczyk sam się zaświeca gdyż dzisiaj minął ten właśnie rok??? Nie pamiętam kiedy to

> dokładnie było ale gdzieś na wiosnę.

> Czy może jak zwykle u mnie zepsuło się to, co nikomu się nie psuje...

> PS. Akumulator i ewentualny zanik lub skok napięcia wykluczamy - raz że nowy, a dwa że ani zegarek

> ani radio nie zostały zresetowane

W BSI masz ustawiony i przebieg i czas (tak jak kolega napisał).

Najwyraźniej masz wpisany okres 12 m-cy, i jakiś tam przebieg 10000-15000-20000 km.

Podjedź do kogoś kto ma PP/DB/LEX i niech Ci przestawi na 18-24 m-ce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie 20.GIF

Generalnie nie będę nic przestawiał tylko zmienię olej jak ustawa przewiduje zlosnik.gif

Najlepsze jest to że zadzwoniłem do ASO i powiedzieli mi że to jest niemożliwe żeby sam się zresetował po roku, że nie ma takiej opcji i że coś jest nie tak i żeby przyjechać do nich hehe.gif

Na forum 406 club też nikt nic nie wie... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.