Skocz do zawartości

śruba z lewym gwintem mocująca głowicę wiertarki


LeoLepsi

Rekomendowane odpowiedzi

No, sprawa jest taka, że mi się ukręciła ta śruba. Potrzebuję niestety w tej wiertarce lewe obroty, i to trochę niutonów musi zapodać, dlatego ta śruba się ukręciła. Pytanko jest takie - jak odwiercę tą śrubę, jak najlepiej zabezpieczyć głowicę przed takim uszkodzeniem tej śruby ? Może jest opcja, żeby to na stałe zmontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim trzeba mocno dokręcić głowicę wiertarki - wtedy ta śruba zabezpieczająca nie przenosi tak dużych obciążeń. Dodatkowo zawsze możesz użyć kleju do gwintów.

Przy umiarkowanych obciążeniach głowica bez zabezpieczeń powinna się utrzymać sama - gorzej jak np. wiertło zaczyna się blokować.

Też kiedyś zerwałem tą śrubę, ale we wkrętarce na niskim biegu przy wyłączonym sprzęgle - producent nie zaleca takiego trybu pracy nie bez powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A zdejmij futro. To moze złapiesz za kikut tej śruby i ją wykręcisz, bez rozwiercania.

> Futro nabijane jest na trzpień w kształcie klina. Z nową śrubą daj podkladkę.

będę próbował... mam nadzieję, że nie zepsuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przede wszystkim trzeba mocno dokręcić głowicę wiertarki - wtedy ta śruba zabezpieczająca nie

> przenosi tak dużych obciążeń. Dodatkowo zawsze możesz użyć kleju do gwintów.

> Przy umiarkowanych obciążeniach głowica bez zabezpieczeń powinna się utrzymać sama - gorzej jak np.

> wiertło zaczyna się blokować.

> Też kiedyś zerwałem tą śrubę, ale we wkrętarce na niskim biegu przy wyłączonym sprzęgle - producent

> nie zaleca takiego trybu pracy nie bez powodu.

no właśnie , z tym dokręceniem jest ciężko bo tam każda śruba jest na krzyżak , ja bym wolał na imbus, ale to graniczy z cudem dorwać jedną śrubę M6 imbusową z lewym gwintem.

Wygląda na to ,że będę musiał na czerwony klej spróbować.

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie , z tym dokręceniem jest ciężko bo tam każda śruba jest na krzyżak , ja bym wolał na

> imbus, ale to graniczy z cudem dorwać jedną śrubę M6 imbusową z lewym gwintem.

> Wygląda na to ,że będę musiał na czerwony klej spróbować.

> thx

Jak do śruby na krzyżak dobrze dobierzesz końcówkę, to przecież prędzej urwiesz całą śrubę, niż śrubokręt wyskoczy z gniazda.

Co do kleju do gwintów, to cały czas mam na myśli standardowe głowice wiertarek, które są najpierw wkręcane, a potem zabezpieczane śrubą. Samej śruby zabezpieczającej nie ma sensu kleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak do śruby na krzyżak dobrze dobierzesz końcówkę, to przecież prędzej urwiesz całą śrubę, niż

> śrubokręt wyskoczy z gniazda.

> Co do kleju do gwintów, to cały czas mam na myśli standardowe głowice wiertarek, które są najpierw

> wkręcane, a potem zabezpieczane śrubą. Samej śruby zabezpieczającej nie ma sensu kleić.

Jasna sprawa smile.gif

Dzięki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No, sprawa jest taka, że mi się ukręciła ta śruba. Potrzebuję niestety w tej wiertarce lewe obroty,

> i to trochę niutonów musi zapodać, dlatego ta śruba się ukręciła. Pytanko jest takie - jak

> odwiercę tą śrubę, jak najlepiej zabezpieczyć głowicę przed takim uszkodzeniem tej śruby ?

> Może jest opcja, żeby to na stałe zmontować?

Jak ukręciłem tą śrubę to kupiłem oryginalną w serwisie za 5 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A zdejmij futro. To moze złapiesz za kikut tej śruby i ją wykręcisz, bez rozwiercania.

> Futro nabijane jest na trzpień w kształcie klina. Z nową śrubą daj podkladkę.

a nie jest przypadkiem nakręcane - gwint jakis UNF pół cala najczęściej

jak by było na stożku poprawnie założone do żadna siła nie przekręci futerka na wrzecionie cool.gif, chyba że chińskie zrobione z g00wniltu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.