Skocz do zawartości

Baterie w piecyku gazowym.


TADA

Rekomendowane odpowiedzi

Ile wytrzymują wam baterie w piecyku gazowym do ogrzewania wody.

Zarówn ja jak i kumpel mamy bezświeczkowego junkersa BOSCHA.

Foto przyklładowe.

287632100-116756365_1_1000x700_piecyk-gazowy-przeplywowy-bosch-junkers-250-5-174-kw-swidnik.jpg

Baterie wytrzymują od 3 do max 4 miesięcy. Po 2 miesiącach już widać

wyraźnie że junkers zapala gorzej tzn dłużej pali się świeczka zanim nastąpi zapłon piecyka a czasami wogule nie odpali.

Nie ma znaczenia czy są to baterie alkaliczne czy zwykłe.

Junkers ma ok 8lat używany przez 2 osoby, był sprawdzany i czyszczony ale nic to nie dało. Kumpel ma takiego samego i tez identycznie zachowanie.

Nadmienie że mieszka w innym miejscu i na innym piętrze.

Ostatnio byłem u sąsiadki i będąc w łazience zauważyłem że jej junkers zapala się dosłownie w ciągu 1 sekundy od włączenia wody.

Po zapytaniu się kiedy i co ile wymienia baterie, stwierdziła że od nowości jeszcze nie wymieniała a ma go już ponad 2 lata.

Junkers jakiś nieznany nawet firmy na nim nie ma. Mój tylko tak fajnie zapala jakieś 2-3 tygodnie na nowych bateriach potem to nawet trzeba czekać 5 sekund. Świeczka zapala się szybko ale potem trzeba czekać.

Teraz pytanie czy ten typ tak ma, czy już jest stary i lepiej szukać nowego.

Jak szybko palą wasze junkersy i na ile starczają baterie

post-117232-14352523742699_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduły generatora są bardzo wrażliwe na spadek napięcia zasilania. Proponuję otworzyć piec, wyczyścić bardzo dokładnie wszystkie łącza. Szczególnie zwróć uwagę na masę i przewody dokręcone do konstrukcji pieca.

Powinno pomóc.

Możesz zaryzykować podłączenie dwóch baterii zwiększając w ten sposób prąd zasilania (równolegle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam jakiegoś NECKERA. Bateria trzyma już trzeci rok

Spotkałem się z piecykiem, w którym była turbinka wodna doładowująca akumulatorki zasilające zapłonnik, a nie baterię. Bateria też była, ale jako rezerwa na odpalenie piecyka po okresie długiego nieużywania. Marki niestety nie pamiętam, ale wiem że właściciel też wiele lat tej baterii nie musiał zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Vaillanta, który ma może ze 4 lata. Od początku był nie wypałem i z serwisantem widywałem się często grinser006.gif Po wymianie jakiegoś modułu bateria wytrzymuje jakiś rok chyba bo zawsze na święta jest tradycyjny pad. Ale ogólnie ten piecyk to facepalm%5B1%5D.gif Pierwszy i ostatni raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moduły generatora są bardzo wrażliwe na spadek napięcia zasilania. Proponuję otworzyć piec,

> wyczyścić bardzo dokładnie wszystkie łącza. Szczególnie zwróć uwagę na masę i przewody

> dokręcone do konstrukcji pieca.

> Powinno pomóc.

Coś w tym jest, bo jak poruszam złączkami to jakby zapalał lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam Vaillanta, który ma może ze 4 lata. Od początku był nie wypałem i z serwisantem widywałem się

> często Ale ogólnie ten piecyk to Pierwszy i ostatni raz.

Inny kumpel też ma wallianta i też mówi że nigdy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś w tym jest, bo jak poruszam złączkami to jakby zapalał lepiej.

To nie poruszaj, tylko oczyść łączówki i pokryj je warstwą wazeliny technicznej co zabezpieczy na przyszłość przed utlenianiem.

Do czyszczenia świetny jest spray - Kontakt. Wytrawia powierzchnię usuwając tlenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekaj, ale żeby termopara wytworzyła zasilanie, to musi być ciepła woda, do czego potrzeba

> zasilania, żeby zapalić gaz. To jak to ma działać? Bo przy turbince wystarczy przepływ zimnej

> wody.

Jest płomyk pilotujacy. Ten zapala się przez piezo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.