Skocz do zawartości

Buczenie na wolnych obrotach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio moje Bravo strasznie buczy na wolnych obrotach - dźwięk nasila się jak ruszam z małą ilością gazu. Wczoraj zdjąłem pasek osprzętu i nastała cisza. Problem całkowicie zniknął...

Innym objawem jest to że po włączeniu klimatyzacji strasznie szarpie paskiem wielorowkowym jakby miał ciężko. Po za tym silnik też mocno odczuwa włączenie wentylatorów na chłodnicy...

Teraz tak - co może powodować taki efekt?

1) Łożysko koła klimatyzacji? - jak zakręciłem bez paska to kręci się strasznie lekko aż za lekko jakby wydawało przy tym taki metaliczny szum i ma lekki luz na boki (ale bardzo mały)

2) Rolka i napinacz w miarę nowe i sztywne mają jakieś pół roku może rok przed wymianą był ten sam dźwięk, czyli raczej nie to.

3) Pompa wspomagania wymieniana jakieś 2 lata temu na używaną co prawda ale wygląda na OK - nie ma luzów i dźwięk nie zmienia się podczas kręcenia kierownicą ale jest właśnie podobny jak przy maksymalnym skręcie lub małej ilości płynu

4) Alternator - robiony jakieś 100tyś temu łącznie z wymianą sprzęgiełka jednokierunkowego.

Ja osobiście obstawiam łożysko na klimie bo tylko to jeszcze nie było wymieniane a samochód ma ok 270000km.

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki już kółko wyjęte (stoi na amen) i bez wyciągania alternatora - musiałem go tylko odkręcić a przekręciłem kółkiem do dołu - potem pneumat i poszło smile.gif

Teraz mam jeszcze jedno pytanie:

Są 2 rodzaje tych kółek 40,4 i 37,4mm szerokości moje miało 37,4 ale miało też podkładkę i jak mierzę suwmiarką to wychodzi 39,4 dokładnie. Teraz zastanawiam się czy ta podkładka powinna tam być czy po prostu ktoś kto to wcześniej robił założył 37,4 i podkładkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było dokladnie takie sprzegielko jak te z linka, dlatego tez takie samo wlecialo nowe.

http://www.motointegrator.pl/produkty/426174-kolo-pasowe-alternatora-magneti-marelli-940113010006

Wszystkie z sprzegielka z INA czy SKF miały minimalnie inne wymiary( glownie rozchodzi sie o odsadzenie na walku z alternatora - mialem w reku te MM i INA i była różnica), wiec mimo ze bylo 30zl drozsze do w/w to wzialem te z magneti marelli, no i pasuje idealnie bez zadnych podkladek itp. pasek idzie rowno wzgledem reszty

Alternator mialem o numerze 63321479

100AH

Wymiary te kolka ci moge podrzucic wieczorem jak gdzies znajde je w garazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.