-
Hamulce upgade - Bravo II 1.9 120KM -> Lancia Delta 2.0 165KM
Hamulce sprawują się bardzo dobrze! Są bardzo skuteczne przy każdej prędkości - jak na razie hamowałem ze 180 i też nie było żadnego problemu. Naprawdę czuć bardzo dużą różnicę - na początku oczywiście aż takiej dużej nie było bo się wszystko musiało ułożyć i dotrzeć ale teraz czuć że działają o wiele lepiej. Ja jestem bardzo zadowolony Co do felg to mam tylko aluminiowe - na lato te co na zdjęciach (standardowe od Bravo) a na zimę 16 od Stilo z ET41 - przymierzałem - wszystko pasuje nic nie obciera - stalowej nie mam do przymiarki (na zapasie też alus). Zaciski używki - 100zł sztuka. Widzę że coś wymiotło te zaciski z Allegro i ciężko je znaleźć. Gdyby ktoś szukał to takie same są też w najnowszym Doblo ale z racji rocznika są droższe...
-
Hamulce upgade - Bravo II 1.9 120KM -> Lancia Delta 2.0 165KM
Dzisiaj dotarły graty - tarcze, klocki ATE + wcześniej kupione zaciski sprężyny do zacisków bo nie było w komplecie (QUICK BRAKE 109-1680 ok 22zł) Wymiana z odpowietrzeniem ok 2 godzin. Wszystko pasuje idealnie. Profilaktycznie puknąłem młotkiem w osłonę bo była bardzo blisko. Felga 16 też jest bardzo blisko zacisku więc 15 na 100% już nie wejdzie. Jak na razie muszę zrobić ze 300km żeby wszystko się dotarło i ułożyło i dopiero wtedy powiem czy jest lepiej bo teraz jeszcze ostro nie hamowałem ze zrozumiałych względów.
-
Hamulce upgade - Bravo II 1.9 120KM -> Lancia Delta 2.0 165KM
I tak właśnie chce zrobić + nowe klocki ATE na tył bo obecne TRW piszczą (tarcze na tyle TRW ale prawie nowe więc szkoda wymieniać).
-
Hamulce upgade - Bravo II 1.9 120KM -> Lancia Delta 2.0 165KM
Tylko że ja wolę ATE - o BREMBO słyszałem różne opinie...
-
Hamulce upgade - Bravo II 1.9 120KM -> Lancia Delta 2.0 165KM
Jak na razie zakupiłem jarzma z zaciskami (200zł kpl) - przymierzyłem i wszystko pasuje idealnie. Teraz czekam na dobrą ofertę cenową na tarczę i klocki - za ATE trzeba dać ok 700zł... Myślę że temat uda mi się zamknąć w ciągu tygodnia max dwóch. O ile po założeniu tarcz nic nie będzie zawadzac ale wydaje mi się że powinno być OK.
-
Hamulce upgade - Bravo II 1.9 120KM -> Lancia Delta 2.0 165KM
Jedyna różnica w tarczach 305mm (z Delty) i 284mm (z Bravo) to oczywiście oprócz średnicy i grubości (co jest akurat na plus) to grubość całkowita 44,7 do 43,5 czyli tarcza wejdzie głębiej o 1,2mm do samochodu a miejsca tam za wiele nie ma i zastanawiam się czy nie będzie zawadzać o zwrotnice... jarzmo i zacisk powinien pasować bezproblemowo. Szkoda że nikt tego nie przerabiał - muszę sam przecierać szlak
-
Hamulce upgade - Bravo II 1.9 120KM -> Lancia Delta 2.0 165KM
Chyba zaryzykuję i kupię zaciski. Szkoda tylko że nie wiem jakie będą efekty ale patrząc na różnicę w wielkości tarczy, klocków i delikatnie większy tłok to może być tylko lepiej
-
Hamulce upgade - Bravo II 1.9 120KM -> Lancia Delta 2.0 165KM
Witam, Robił ktoś taki upgrade?? W Bravo z silnikiem 1.9 120KM z przodu jest system BOSCH tarcza 284mm i dość mały klocek co kończy się szybkim przegrzewaniem... W Lancii w silnikach 1.9 i 2.0 z przodu jest system ATE tarcza 305mm i sporo większy klocek. Jako że Delta to pochodna Bravo - też ma 4x98 rozstaw śrub i pozostałe parametry też się raczej zgadzają to myślę że powinno wszystko pasować P&P. Oczywiście muszę kupić nowe (używane) zaciski i jarzma. Wiem że zaraz podniosą się głosy że 4tłok lepszy ale i o wiele droższy. 4 tłok liczymy w tysiącach a tu wymieniam tarcze i klocki (które i tak muszę zmienić) - są w podobnych pieniądzach co standardowe i jedyne dodatkowe koszty do wymiana zacisków. Co o tym myślicie??
-
Problem z wrzucaniem biegów po rozgrzaniu
Jaki przebieg na sprzęgle?? - może już się kończyć i dawać takie objawy...
-
ad. stukania przy odpalaniu silników MJ
Wersja na jaką trzeba zamienić (mocniejsza) to 51796832.
-
Wymiana płunu hamulcowego
Przy sprzęgle się nic nie odkręca!!! Trzeba delikatnie wycunąć zawleczkę od przewodu (do połowy!) wtedy przewód powinien się cofnąć a przez imitację odpowietnika poleci płyn. Wysprzęglik jest cały plastikowy.
-
Wymiana płunu hamulcowego
wymieniałem tradycyjnie przy okazji regeneracji zacisków... i powiem że też się oczytałem i nie chciałem wierzyć ale miałem mały problem z odpowietrzeniem... W końcu odpowietrzałem na pracującym silniku i się udało. Gdy próbowałem odpowietrzać bez silnika lub na zapłonie to hamulec był ciągle miękki i skuteczność hamulcy słaba... Do tej pory nie potrafię zrozumieć czemu...
-
Korekcje wtrysków
> Korekta dodatnia nie jest jednoznaczna. Może to być zarówno przytkany wtryskiwacz jak i gorsza > komprecha danego cylindra. Teraz pozostaje znaleźć uczciwego mechanika, który nie wydrąży > kieszeni sugerując najdroższą z możliwych opcji Łatwo to sprawdzić - zamienić np 1 z 2 jak dalej na 2 będzie +5 to cylinder a jak na 1 to wtryskiwacz
-
Korekcje wtrysków
Bo 2 jest ewidentnie zapchany skoro ma 5. Korekty sprawdza się na rozgrzanym silniku. Pozostałe pomiary są niemiarodajne.
-
ad. stukania przy odpalaniu silników MJ
> Kontynuując temat. Mam pytanie odnośnie wyboru poduszki silnika od strony skrzyni, o której mowa w > temacie - lizak - nr części 51798804. > Poduszki są 2 o tym samym numerze. Którą brać? Jedna z nich to będzie pewnie wzmocniona i wystarczy > wtedy tylko jedna poduszka od spodu, zamiast dwóch. > 1. > 2. są 2 różne numery: 1 - 51796832 2 - 51798804 Ja fabrycznie miałem nr 2 i mam nadal (bo drugą usunąłem). Ale ta druga (nr 1) nawet z wyglądu jest mocniejsza i pewnie tą trzeba założyć... Ta którą mam teraz (2) wydaje się być za miękka i przy zmianie biegów czuć jak się skrzynia rusza.
DJ82
użytkownik
-
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta